foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 32 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 30, 2011 05:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2005 04:33
Postitusi: 39
Asukoht: Tallinn
Siis on väga hea, aitäh! :)
Lähen varsti poodi ja ostan akvaariumi ära, mis edasi saab, eks see siis paistab.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 30, 2011 06:49 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 19, 2011 05:52
Postitusi: 103
Asukoht: Tartu
Ma küll ei tea kas see on hea, aga mina kui algaja akvarist panin oma väheste taimede juurde alla savipallikesi (müüakse 7 ja 20 kaupa) - tundus mugavam kui mullaga jamamine.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 30, 2011 06:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 12:38
Postitusi: 234
Pildid: 0
Asukoht: L-Virumaa,Rakvere
Tere,
mina ostsin ka Kalakesest selle Aquastar akvaariumi,aga ainult selle 96 liitrise.Seni olen väga rahul,aga on üks aga...
Filtri lahti võtmisega on väike probleem.Vahel jandin sellega oma 10 min,enne kui pealmise kaane ära saan.Äkki on viga minus,ei oska öelda.
Minul on valgustuseks 1x18 w tropical valgustus.Mul kasvab seal 3 sorti taimi.Kasvavad jõudsalt,isegi Anubias on mul väga tubli tegelikult.Ütlevad,et on aeglase kasvuga,aga minu meelest tuleb lehti üsna kiirelt juurde ja õitseb teist korda minu aja jooksul. 8)
Edu sulle....

_________________
Akvaarium 96L - käivitatud 15.jaanuar 2011 Gupyd,,Corydoras,Plecostomus,elustaimed(3 erinevat)
Temp.23+,väl.filter
veevahetus 1x nädalas -20%
Akvaarium 28L - käivitatud 12.juuni 2010
Vähibeebid,temp.23+,sisefilter,veevahetus 1x nädalas- 5l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 30, 2011 07:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2005 04:33
Postitusi: 39
Asukoht: Tallinn
Mulle pakuti poes nii substraati kui ka neid savipallikesi. Aga mõtlen, et äkki ikkagi panna see substraat alla, kuna valgus niigi niru. Siis oleks vähemalt pinnas hea. :roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 30, 2011 09:12 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 25, 2007 08:26
Postitusi: 150
Asukoht: Tartu
Ok, nüüd ma sain paremini aru. Kui panna substraat siis ilmselt oleks mõistlik üle kogu akva panna. Või sa siis algusest peale tead kuhu need taimed lähevad, eriti kui kogemus ka null.
Teisest küljest, kui ei ole plaanis mingit tõsisemat taimeakvat kohe aretada siis on võib-olla mõistlikum pallidega alustada. Mine tea, võib-olla valid sellised taimed, millel pinnast polegi tarvis. Milleks siis substraat ja pallid?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 30, 2011 10:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2005 04:33
Postitusi: 39
Asukoht: Tallinn
Nonii, akvaarium siis ostetud.
Taimede kohapealt ma veel nii tark ei ole, aga ma vaatasin http://www.tropica.com lehel ringi ja eks ma neid algaja taimi ikka tahan. Seal pakuti siis Echinodorus bleheri, Vallisneria americana't, Cryptocoryne wendtii, Microsorum pteropus'i, Cryptocoryne parvat. Aga kas nende taimede valikusse võin ma lisada ka Anubiase ja Egeria Densa ? Kas nendele taimedele siis substraati vaja polegi?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 30, 2011 11:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 04, 2007 12:48
Postitusi: 251
Asukoht: Tartu
Echinodorusele ja Cryptocorynele paneksin pallikese alla. Microsorum ja Anubias kinnita mõnele puurondile või kivi külge peene jõhviga. Egeria Densa pista lihtsalt põhjakruusa, mingit substraati või pallikest pole talle vaja

_________________
4x Melanotaenia Boesemani, 3x M. Lacustris, 3x M. Parkinsoni, 2x M. Herbertaxelrodi


Viimati muutis aquarius, Esmaspäev Mai 30, 2011 11:21, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 30, 2011 11:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2005 04:33
Postitusi: 39
Asukoht: Tallinn
Algaja jaoks teeb maailm ikka kõik asjad raskemaks. Hakkasime siis akvaariumit karbist välja võtma, võtsime kaane kõigepealt välja ja siis tegin lahti selle pakendi, kus filter ja kõik muu kraam sees. Ja kui lõpuks klaaskasti vaatama hakkasin, siis oli näha, et nurgas oli klaasi küljest tükk lahti. :cry: Nüüd peaks homme poodi tagasi viima, aga ei tea, kas nad seda vastu võtavad ? Ometi me transportisime seda nii hellalt, koguaeg kamandasin, et vaikselt, vaikselt. Seega vaevalt see meie süü on. Pigem siiski tehasest transportimisel. Ja mis veel imelik on, et klaaskast on pappkarpi täiesti niisama pandud. Tavaliselt pannakse ju ikka valged pehmendused nurkadele. Ime siis, et midagi katki läheb.


Üles
 Teema pealkiri: Poodi tagasi
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 30, 2011 11:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 06, 2008 10:54
Postitusi: 241
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Muidugi pöördu uuesti poodi! Vast on mõistlikud inimesed ja saavad aru, et süü pole sinu.

_________________
300L, 200L ja mõned väiksemad ka. 15kuhliit, 15 otot, 3 skalaari, 2+ ramirezi, 1 ancistrus, 1 sae, 1 hypancistrus, 4 hypancistrus zebrat, 10+ microrasbora galaxyt, mõõksabad, mollid, teod, krvetid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 31, 2011 07:15 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 25, 2007 08:26
Postitusi: 150
Asukoht: Tartu
Cryptocorine parva tundub sellest nimekirjast teistest natuke valgusnõudlikum olevat ja isiklik kogemus mul puudub. Teiste loetletud taimede puhul on isiklik kogemus olemas ja võib öelda, et tegemist on algajatele väga heade taimedega - võiks öelda raskesti tapetavad.
Võiks mõelda ka Ceratophyllum demersumi peale, mis on hästi kiire kasvuga. Kiire kasvuga taimede juures on vetikal raskem võimust võtta aga teisest küljest on teist vaja pidevalt rohida. Vetikate vastu on tõhusaks abiks ka ujuvad taimed, kuigi vähese valguse juures nad kipuvad seda vähestki ära varjama. Samas kaladele jälle meeldib. Vallisneeria tahab ka pallikest.
Sobivaid taimi leiaks veelgi aga vist on niigi juba paraja võsa jagu neid.
Mänguruumi on isegi vähese valguse puhul omajagu palju ja tuleb kuskilt otsast lihtsalt alustada.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 31, 2011 07:35 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Tagantjärele targutamine aga siiski: poest akvat ostes tasuks veenduda, et ta ikka terve on - tõsta kastist välja. Muidu võivad müüjad vinguma hakata... Ehk siiski mitte.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 31, 2011 11:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2005 04:33
Postitusi: 39
Asukoht: Tallinn
Ise mõtlen ka nüüd, et oleks võinud muidugi ikka kastist välja tõsta! Müüjad kontrollisid ainult akvaariumi valgustust, et kas see töötab. Viskasin kiire pilgu kasti, et kas asjad kaasas. Selle peale aga ei tulnud, et väikeseid mõrasid otsima hakata. :cry: Küll nüüd paha tunne! Nägin täna öösel lausa õudukaid, kuidas müüja meie peale karjuma hakkas ja karpi ära ei tahtnud vahetada. Uhh, jube!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 31, 2011 12:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2005 04:33
Postitusi: 39
Asukoht: Tallinn
aarne kirjutas:
Cryptocorine parva tundub sellest nimekirjast teistest natuke valgusnõudlikum olevat ja isiklik kogemus mul puudub.


Selle taime kohta oli tõepoolest öeldud, et see on valgusnõudlikum, kuid öeldi, et kui hoolitseda selle eest, et suuremad taimed tema valgust ära ei varja, siis peaks kasvama. Juu siis võiks seda taime natuke ettepoole istutada kui teisi suuri taimi, mis akvaariumi tagumise klaasi vastas on. :roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 31, 2011 07:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2005 04:33
Postitusi: 39
Asukoht: Tallinn
Saime akvaariumi õnneks terve vastu vahetatud, sest omanik ja müüjad olid väga vastutulelikud ja sõbralikud. Jumal tänatud! Nüüd võib asju hakata edasi planeerima! :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 07, 2012 04:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2005 04:33
Postitusi: 39
Asukoht: Tallinn
Tere taas!

Vahepeal on hulganisti tegemist olnud ja akvaariumi paika panemine jäi aluskapi pärast aastaks ( :lol: ) soiku, kuid nüüd on nii kapp kui ka akvaarium paigas. Ka pinnas on paigas. Vett ja ülejäänud asju veel ei ole.

Aga mul on selle aasta jooksul tekkinud selline mõtlemine, et hetkel kaanealune valgustus 1x15W on igatepidi vähe või jääb ajapikku väheks.
Leidsin sellise huvitava lambi (2x24W) ja ka mille hind on soodne. http://aquadisain.ee/load/nature_aquari ... /45-1-0-86

Kas selline oleks 54-liitrisele akvaariumile sobilik? Kuigi soovin ma seal vähemalt esialgu kasvatada neid "lihtsamaid" taimi (Eespool sai ka mainitud).
Kindel on see, et CO2-ga ma jamada ei tahaks. Substraadiks on mul AquaBasis plus ning peal kruus ning oleksin nõus taimedele lisama ka Flourish Excelit.

Ette tänades


Üles
 [ 32 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver