foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 30 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 18, 2010 02:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2010 09:56
Postitusi: 20
Asukoht: Viljandi
Silma on jäänud kaks varjanti Juwel rekord 120 ja Juwel Rekord 800. Mõõtude poolest sobiks see Rekord 800 paremini ja see vist uuem mudel ka.
http://www.juwel-aquarium.de/en/rekord.htm?cat=1193
http://www.juwel-aquarium.de/en/rekord334.htm?cat=17
Kas ma olen õigel teel või oleks veel parim varjant. Kogu akvaariumi peale oleks kulutada 3000.- kuni 3500.-

_________________
"Võimas Aur"


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 18, 2010 02:08 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 23, 2009 03:36
Postitusi: 127
Asukoht: Tallinn/Kalamaja
Mine vaata nt. Tartu mnt. poes on hiina akvasid, peaks saama kätte koos korralikuma valgustusega ca 2500'ga. Juweli puhul maksad ca 30% nime eest. Või vaata foorumi müügikuulutusi.

Martin


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 18, 2010 02:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juul 18, 2007 10:43
Postitusi: 230
Asukoht: Kesk-Eestis Türil Kevadpealinnas
Juweli toodete puhul on raskem hiljem valgusallikaid ja asju odavamate standardmõõtudega allikapakkujate käest leida, kuna Juweli toodangul on kasutatud taktikat standardist erinevate torude tegemise näol ning nende omatoodang maksab poes tunduvalt rohkem. Seda saavad tunda kõik uute Juweil komplektide ostjad.
Näiteks võin tuua 54w T5 luminofoori, mida Juwel pakub 2 erineva pikkusega 1042mm ja 1200mm aga standard T5 toru pikkus 1163,2mm
Ja hinnatasemest rääkides, siis need Juweli lühema pikkusega torud 390.- tk ning pikemad üle 400.- standard torud ca 100-200.- vahel.

Parimat Rene

_________________
90l akva 22.02.08
minu tegemiste kodulehed:
http://www.limelight.ee
Kõik valgustusest


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 18, 2010 02:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2010 09:56
Postitusi: 20
Asukoht: Viljandi
Kas hiinakatele on kõiki varuosasid saada? Juwel on kohe kõik asjad kaasas, kas hiinakatel on ka? Kuida need odavad vastu peavad üldse?
Juweli hinnaks tuleks ka kuskil seal 2300.- ringi.

_________________
"Võimas Aur"


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 18, 2010 03:58 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 23, 2009 03:36
Postitusi: 127
Asukoht: Tallinn/Kalamaja
Varuosade ja lampide ühilduvuse kohta küsi poest, kuid ma arvan et on kindlasti varuosi ka. Juweli kasuks räägib nt. filtrisüsteem, mis mulle meeldis, kuid meedia on kallis. Lamp, mida on üks ja kindlasti vähe selle suuruse juures on kallis. Soovitaks uurida veel http://www.limelight.ee üks akva müügis, kuid ilma filtrita.

Martin


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 18, 2010 06:33 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
selle juweli filtrikastiga on 1 igavene jama - nimelt ei ole võimalik seda ilma silikoonühendusi lõhkumata eemaldada. see tähendab seda, et filtrikasti ja klaasi vahele tekib paratamatult aja jooksul mingi sodi, mis jääb silma riivama. võimalusel valiks mingi akvaariumi, millel lihtsalt kaas valgustusega peal ja komplekteeriks tehnika eraldi.

juwelil on rekordi sari nigelama valgustusega ja kui sa ikkagi tahad juwelit ja elustaimi kasvatada, siis vali rio sarjast midagi. kui elustaimi kasvatada ei plaani, siis on rekord täitsa ok. juweliga kogemusi aastaid ja iseenesest on nad töökindlad. lihtsalt valgustuse ja tehnika pealt on kohti, kus võiks paremini olla.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 18, 2010 07:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Mul on kokku olnud kolm Juweli akvat (60, 125 ja hetkel 240). Ei ole need midagi nii hullud kui arvata võib, mina olen aastate jooksul nendega rahule jäänud. Filter on sisse pandud silikooniga klaasi külge, selle saab sealt ilusti lahti kui olla ettevaatlik. Mina olen ise kõigil alati filtrikasti lahti kookind (lihtsam puhastada kui saan terve filtrikasti akvast välja ämbrisse tõsta). Valgustuse osas on nii nagu on, ei oska kahjuks võrrelda muude komplekt-akvade valgustuse headusega. Alati saab aga valgussüsteemi lasta ümber ehitada kui on tunne, et olemasolevast väheks jääb.

Juweli pluss on peamiselt see, et nad pakuvad sulle täiskomplekti - kast, valgus, filter-pump, kapp. Osta, pane üles ja naudi.

Teine võimalus on sul käia mööda akvapoode ja uurida ka teiste erinevate täis-komplektide hindu. Kalake Tallinnas müüb ka mingit muud sarja peale Juweli, kus on kapp komplektis olemas kui tahta, tartu mnt pood pakub ka midagi, vaata ka Mulla tänavale Tallinnas (kuigi asukoht sul Viljandi.. ) või uuri Bettast Tartus. Kui osta akva niisama siis läheb kapi otsimiseks või ehitamiseks ja üldilme ei ole ehk nii komlpektne (akva ühte värvi, kapp teist jms).

Hinna osas - alati tasub küsida mitmest kohast kasvõi samale kastile/komplektile hinda. Kui mina oma 240 ostsin küsisin viiest kohast ja valisin lõpuks kõige odavama ja mugavama viisi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 18, 2010 08:22 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 10, 2009 09:44
Postitusi: 35
Pildid: 0
Asukoht: London
Mina ostsin ka 96l akva tartu mnt "akvaristist".Mingi aasia firma, mul oli kaasas filter ja 2 valgustoru. Ja suht mõistlik hind algajale nagu mina. 1900.- vist midagi aga mingi lambist saime allahindlust 1700 vist. Ostsin ilma aluskapita. Seega ainult soojenduspulk juurde vaja osta. Ma ei usu, et kvaliteedi poolest ka väga kehv on. Endal igatahes vesi püsib klaaside vahel. Filter on mul kaane peale toetuv. Et kui kaan maha võtta saab filtri ka kätte. http://www.minjiang.ca/home.php?lang=en


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 18, 2010 09:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 20, 2008 05:57
Postitusi: 91
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Minul on Juwel 110l. olen väga väga rahul, renxx lisas ühe toru kaane alla juurde ja taimed ei nurise :D

_________________
51l. -krevetid
Juwel 180 l.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 18, 2010 10:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2010 09:56
Postitusi: 20
Asukoht: Viljandi
Otsustasin osta ikka Juwel Rekord 800 (110l.) Oli Viljandis ilusti saada ja tundus nagu parim valik meie jaoks. Aluse tegin Singeri jalgadele asetatud paksust vineer plaadist.
Pilt
kas tõesti on kahest valgustusest vähe? Üleval kaanes kaks valgustit ju?
Kust oleks võimalik osta mingi matt akva alla?

_________________
"Võimas Aur"


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 18, 2010 10:16 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Raamiga Juweli alla vist ei peaks üldse matti käima.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 18, 2010 10:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2010 09:56
Postitusi: 20
Asukoht: Viljandi
p6lts kirjutas:
Raamiga Juweli alla vist ei peaks üldse matti käima.

Mul tunne, et see plaat pole 100% sirge, ime väike vahe on nurkades plaadi ja plastraami vahel.

_________________
"Võimas Aur"


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 18, 2010 10:22 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Sellisel juhul oleks kindlam natuke investeerida sirgemasse plaati.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 18, 2010 11:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Raamiga akva alla ei panda tõesti matti. Osta parem sirge plaat!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 23, 2010 12:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2010 09:56
Postitusi: 20
Asukoht: Viljandi
Tekkis paar küsimust. Akva juba 3 päeva üleval. Teisel päeval sai esimesed kalad vette lastud(4 Gupit, kaks emast ja kaks isast) Hetkel 3 Gupit normaalsed, aga ühel isasel näha saba on kuidagi hõre ja ujub ka päev läbi vastuvoolu. Teised kolm on koos ilusti ja ujuvad igalpool ringi. Täna toodi veel kaks Xiphophorus maculatus, kohe hakkasid taimi närima :?, aga panin tähele, et taimed äärest kuidagi ära lagunenud ja selle osa sõid ära. Kas need maculatused söövad alati taimi või nendel hetkel lihtsalt julm stress ja siis ka julm söögiisu :wink: kas sain õigesti aru, et isasel Xiphoparil on nagu mõõk parakuuime juures ja emasel see puudub, kui niis siis mul kaks isast sattunud.

_________________
"Võimas Aur"


Üles
 [ 30 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver