foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 30 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 23, 2010 12:53 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 02, 2008 03:09
Postitusi: 250
Asukoht: Tallinn
Kalu ei tooda 3 päeval.(Kui sa just poest koos kaladega vett ei ostnud.)
Akvaariumil on käivitus aeg vähemalt nädal siis võib esimsed tankistid tuua.Korralik käivitus kestab 3-4 nädalat.Uuri foorumit siin akvaariumi käivitamisest palju juttu olnud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 23, 2010 12:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2010 09:56
Postitusi: 20
Asukoht: Viljandi
Üks kala on natikene imelik, teised möllavad ilusti ringi. Ma lugesin, et varakult mõned kalad sisse tuues kiirendab bakterite teket.

_________________
"Võimas Aur"


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 23, 2010 01:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Kalu ei maksa tõesti tooresse vette tuua. Samuti ei tasu POEST akvasse vett tuua @ eelmine kommentaar! Poe vesi võib olla kõike muud kui hea idee, pigem osta kasulike bakterite kultuuri (filterstart või denitrol), mida siis vastavalt näitudele lisada, et vesi kiiremini elamiskõlbulikuks saaks. Nädal võiks akvaarium tühjalt käia (töötada), siis võiks mõelda kalade peale alles.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 23, 2010 08:53 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Päris tühjalt tiksudes ei saa akvas mingit elu tekkida, ei ole jäätmeid mida bakterid saaksid ümber töödelda. Soovitatakse võtta mõned õunateod.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 23, 2010 09:01 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Jälle aetakse täielikku jura. :( Pole mingit mõtet akvat tühjalt hoida päevi või lausa nädalaid, tühjas akvas ei toimu midagi kasulikku. Kes selliseid soovitusi jagavad pole ilmselt akvas toimuvast kuigivõrd aru saanud...
See paljuräägitud sissetöötamistsükkel on sisuliselt periood mille jooksul akvas moodustub bakterite koloonia mis töötleb ümber akva elanike väljaheiteid. Koloonia moodustumine nõuab aega, seepärast ei tohi kohe kõiki kalu akvasse tuua - vastasel juhul läheb ümber töötlemata jääkainete kontsentratsioon nii suureks et kalad võivad hukkuda. Kui aga akvat tühjalt hoida siis pole vahet kas seda teha päevi või lausa kuid, mingit sissetöötamist seal ei toimu kuna puudub kasulike bakterite paljunemiseks vajalik toit jääkainete näol. Enne esimese elaniku akvasse toomist on oluline et kloor oleks veest eraldunud, see aga nõuab aega tunde, mitte päevi (filtriga vee keerutamine kiirendab kloori eraldumist). Lisaks võib kindluse mõttes kasutada ka kloorieemaldajat (ntx sera aquatan, JBL Biotopol vms.). Mõistlik on algul sisse tuua vaid paar tugevat kala, seda võib aga teha juba päev peale vee sisselaskmist.
Praegu tasuks lisada poes müüdavat bakterite segu - Sera nitrivec, JBL FilterStart vms. NH3/NH4, NO2 ja NO3 testide abil saab jälgida sissetöötamisprotsessi kulgu ning kontrollida et jääkainete kontsentratsioon ei muutuks akva elanikele ohtlikuks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 23, 2010 10:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2010 09:56
Postitusi: 20
Asukoht: Viljandi
Hetkel tunduvad kõik kalad ok olevat, ostan täna veetestid ka ära. Kaks õunakat rallivad ka akvas ringi, kas neile peaks lisatoitu panema, kurki, kõrvitsat?

_________________
"Võimas Aur"


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 23, 2010 11:27 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
jax kirjutas:
Hetkel tunduvad kõik kalad ok olevat, ostan täna veetestid ka ära. Kaks õunakat rallivad ka akvas ringi, kas neile peaks lisatoitu panema, kurki, kõrvitsat?

Alguse jaoks on Sul akvas juba liiga palju asukaid, ära rohkem küll sellega torma. Ainuüksi ühe õunateo kohta tuleb arvestada vähemalt 10 liitrit vett. Nii et katsuks nüüd akva rahulikult sisse töötada.
Söögiga on nii et sellega ei maksa laiutada, sellest sõltub tekkivate jääkainete hulk. Kord päevas niipalju kui paari minutiga ära süüakse, mitte rohkem. Õunatigudele võib jah panna eraldi salatit, kõrvitsat, kurki või ka põhjakalade tablette (Spirulina vms.) - kuid seda ei tohi lasta roiskuma.
Elustaimed on abiks. Kui põhjapinnast pole siis kasvõi Ceratophyllum demersum lahtiselt akvasse panduna aitab leevendada sissetöötamistsükli probleeme, kui ikka üldse ei meeldi saab lihtsa vaevaga hiljem välja rookida. Seda aeg-ajalt jagatakse niisama foorumis. Mis taimed Sul on, äkki viitsid ka mõne pildi torgata hetkeseisust? Uued taimed algul ikka kipuvad pisut kiratsema, taimede jaoks ka toitaineid napib.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 23, 2010 11:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2010 09:56
Postitusi: 20
Asukoht: Viljandi
Põhja sai ilusti pandud spets muld, Sera Floredepot, seal mingid tabletid sees. Albumis mul akvast pilt olemas, peaks aimu saama, mis taimed on.
Eks püüan lapsele selgeks teha, et nüüd on kalu juba küll sees, muidu surevad teised veel ära.

_________________
"Võimas Aur"


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 23, 2010 12:35 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
jax kirjutas:
Põhja sai ilusti pandud spets muld, Sera Floredepot, seal mingid tabletid sees.

Kahju et peale nii jäme kiviklibu sai, see taimedele ei sobi. Ka Sera Floradepot juhendis on räägitud et selle segu peale tuleb panna 1-3 mm jämedusega kruusa vähemalt 6 cm paksune kiht, mõte selles et hoida ära rikastatud toitesegu otsekontakt veega - kui toitained otse vette pääsevad siis on igasugu probleeme oodata. Jämeda klibu vahel vesi liigub liiga vabalt, samas taimedel sellise klibu peal kasvada eriti ei õnnestu. Sinu asemel korjaks selle kiviklibu ära, ostaks ehitusmaterjalide poest koti kuivliiva fraktsiooniga 0,63 - 2,0 mm ning paneks selle peale läbiloputamist põhja Floradepoti peale. Kiviklibu paneks selle peale ainult sellisesse kohta kuhu taimi ei soovi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 23, 2010 02:20 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 02, 2008 03:09
Postitusi: 250
Asukoht: Tallinn
Tsiteeri:
Samuti ei tasu POEST akvasse vett tuua @ eelmine kommentaar! Poe vesi võib olla kõike muud kui hea idee

Mina olen 2korra kui uuesti alustasin ostnud kalakesest 75% akvaariumi veest lastnud seista 1päva ja 2päeval hakkasin kalu lisama.Muidugi lisasin ka filtrile bakteried
.Kadusi pole olnud ja olen täiesti rahul julgen ka soovitada kui tahad kalu kiiresti lisada.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 23, 2010 02:50 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Meduus kirjutas:
Mina olen 2korra kui uuesti alustasin ostnud kalakesest 75% akvaariumi veest lastnud seista 1päva ja 2päeval hakkasin kalu lisama.Muidugi lisasin ka filtrile bakteried
.Kadusi pole olnud ja olen täiesti rahul julgen ka soovitada kui tahad kalu kiiresti lisada.
Nii tõesti mõnikord uue akva käivitamisel tehakse, eelduseks on aga 100% usaldus kalapoe vastu. Ise küll nii ei teeks.
Kui aga akva on juba käigus siis võib poest vee akvasse toomine tuua kaasa tõsised probleemid, seda küll ei tasu teha.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 23, 2010 03:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2010 09:56
Postitusi: 20
Asukoht: Viljandi
Ma lisan vette Sera bio Nitrivec ja Sera Aquatan, siis kui uued asukad tulevad. Mul akvas laavakivi, see vist pole eriti hea kaladele? Ilus on ta küll ja sobib ka sinna nagu valatult.
Imelik on see, et akvat tahtis naine ja laps mul, aga hetkel tegelen sellega ainult mina ja kedagi teist ligi ka ei lase :P

_________________
"Võimas Aur"


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 23, 2010 03:59 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
jax kirjutas:
Ma lisan vette Sera bio Nitrivec ja Sera Aquatan, siis kui uued asukad tulevad.
Nitrivec on bakterisegu, seda võiks pisut juba praegu lisada.
jax kirjutas:
Mul akvas laavakivi, see vist pole eriti hea kaladele? Ilus on ta küll ja sobib ka sinna nagu valatult.

Kui teravaid ääri mille vastu saab end kriimustada pole, siis sobib küll.
jax kirjutas:
Imelik on see, et akvat tahtis naine ja laps mul, aga hetkel tegelen sellega ainult mina ja kedagi teist ligi ka ei lase :P
Ei üllata. :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 23, 2010 08:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2010 09:56
Postitusi: 20
Asukoht: Viljandi
Veenäidud on hetkel sellised

pH-8
KH-13
gH-16
Cu-0
NO2-0
Fe-0
NH4/NH3-0,5 ammoniaak-0,03
PO4-0,5
NO3-0
Ega ma millegist eriti aru saa, aga näidud pidid sellised olema :lol:
Rauda pidi vähe olema, et sai ostetud Sera florenat.
Kas vesi on ok, või peale raua peaks millegile muule tähelepanu pöörama?

_________________
"Võimas Aur"


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 23, 2010 08:51 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Pole veel häda midagi. ph võiks pisut madalam olla et taimed paremini kasvaks, kuid pole hullu. Cu - hmm, sellel testil küll reeglina mõtet pole. PO4 näit on pisut üllatav, loodetavasti see ei too kaasa probleeme. NH3/NH4 testi näit ütleb et sissetöötamine on üsna alguses. Lähemas tulevikus pakuvad huvi eeskätt NH3/NH4 ja NO2. Sissetöötamise käigus algul tõuseb NH3/NH3, mingil hetkel hakkab NO2 tõusma ja siis mõne aja pärast NH3/NH4 hakkab langema ja NO3 tõusma. Kui NO2 on uuesti nulli jõudnud siis ongi akva sissetöötanud. Vastav diagramm on ntx selles artiklis nähtav: http://fins.actwin.com/mirror/begin-cycling.html


Üles
 [ 30 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver