foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 24 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 29, 2004 01:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 13, 2004 09:57
Postitusi: 521
Asukoht: Saue
Ma pole muidugi kindel,aga minu arusaamist mööda laelambiga 65L akvat küll ära ei valgusta :-k

_________________
126L barbuseid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 29, 2004 01:20 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 28, 2004 06:03
Postitusi: 128
Asukoht: Tartu
oi, mul meespool on el.in ja mul on paarimeetrine special lille-aqua toru.. nii et, eks katse näitab, kas taimedele sellest piisab, või tuleb lisatorud panna. :wink:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 29, 2004 01:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 13, 2004 09:57
Postitusi: 521
Asukoht: Saue
Ma pidasin rohkem silmas seda,et se toru peaks olema vee piirile võimalikult lähedal,aga sinu oma pidavat laes olema,ta ei valgusta su mõnusat mulli lihtsalt läbi nii kaugelt. :wink:

_________________
126L barbuseid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 29, 2004 01:40 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 28, 2004 06:03
Postitusi: 128
Asukoht: Tartu
jah, ta ripub laes, kuid trosse annab täpselt nii palju järgi lasta, kui vaja. pmst maani välja :) ma loodan vaid, et see 58W väheks ei jää...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 29, 2004 01:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 13, 2004 09:57
Postitusi: 521
Asukoht: Saue
No sellest peaks piisama küll ma arvan :roll:
edu sulle siis su tegevuses \:D/

_________________
126L barbuseid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 29, 2004 02:11 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 28, 2004 06:03
Postitusi: 128
Asukoht: Tartu
tänan väga, esimene raskem pähkel mul just ees: filtri valik....kurnan veel siin netti, enne kui kaubandusvõrku siirdun :wink: tänuväärset infi õnneks jagub... O:)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 29, 2004 02:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 07:31
Postitusi: 74
Asukoht: Valga
Võiksid mõne pildi ka üles panna ja rahvale näidata, missugune see kupatus lõppkokkuvõttes välja hakkab nägema.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 29, 2004 06:16 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 08, 2004 11:02
Postitusi: 92
Asukoht: Tallinn
Ega see teokarp nüüd alati nii paha asi ka pole. Kare vesi mõnedele kaladele ju meeldib, nt. Aafrika järvede kirevahvenad. Seal on ju grupp kalu, kes karpide sees elutsevadki.
http://www.cichlid-forum.com/articles/shelldweller_corner.php

Ise aafriklasi pidanud (veel?) ei ole, täpsemat nõu ei oska anda. 65l peaks väiksematele piisav olema.

Ümmargust akvaariumi olen üritanud pidada.
Üheks probleemiks on puhastamine (igasugused magnetid jm. puhastusvahendid on mõeldud lamedatele pindadele. Seega ei jää muud üle, kui kättpidi purki ronida ja lapiga nühkida.
Teiseks on ümmargune purk ... ümmargune, s.t. seal puudub tagakülg, kuhu saab kinnitada ja ära peita igasugused inetud asjad nagu soojenduspulgad, veetorud, filtrid jms.
Kuna ussikese kirjeldatud "kuul" on plastmassist, siis ilmselt annab sinna kodustes tingimustes auke puurida nt. soojendaja kaablile ja miks mitte ka välisfiltri torule või õhuvoolikule. Karastatud klaasist purkidele ei maksa puuriga läheneda.
Kui purk on keset lauda, siis oleks ju igasugune üle purgi ääre rippuv juhe või voolik veidi inetu, lisaks on selline rippuv asi kassidele ja väikestele põngerjatele vastupandamatu.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 29, 2004 07:35 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 28, 2004 06:03
Postitusi: 128
Asukoht: Tartu
juhtmeprobleemi lubas lahendada suursuguselt teine pool :lol: juhtmeid olevat läbipaistvaid ja neid saab ka akva pinnale kleepida, ja hiljem peita nt laua jalga, mis oleks idee järgi mingisugune toru...hirmu tekitavad vaid tolle kujuteldava laua mõõtmed: diameeter ca 140 cm :o seega võib juhtuda, et tuleb ikkagi kerale mingi oma jalg meisterdada..sellesk et toru jalana ebastabiilne poleks, peab jällegi insener oma pea tööle panema....

mina olen lihtne filoloog ja suudan teemat esialgu vaid idee tasandil lahata. :P


Üles
 [ 24 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver