foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 12 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 12, 2009 08:33 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Nov 12, 2009 08:15
Postitusi: 6
Asukoht: Tallinn
Postitatud: Neljap. Nov. 12, 2009 7:19 pm

--------------------------------------------------------------------------------

Sai endale siis soetatud akvaarium.
Küsimus selles, koos akvaga sain kaasa ka 2 neon tetrat ja ühe corydor aeneus põhjakoristaja. Ning lisaks sai soetatud kuldkala "punamütsike".
Natuke oleks nüüd abi vaja, et millist temperatuuri akvaariumis hoida? Ning kas need kalad võivad üldse harmoonias koos elada? Mul sellepärast see küsimus tekkis et punamütsike ja põhjakoristaja on pidevalt aktsioonis, mul ei ole aimugi kas see on pahatahtlik või mitte.. nad nagu ei hammusta üksteist, pigem ajavad taga vms.
(Akva suurus 25L)

Palun abi!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 12, 2009 08:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
*ohkab sügavalt*

Palun ole hea ja loe läbi need kaks teemat - otsast lõpuni, mõttega, süvenenult.

/kalad/18703/index.html
/kylmaveekalad/18572/index.html


Lühidalt:
1. neoonid ja kuldkalad ei sobi kokku. Neoonid on soojavee kalad, kuldkalad külmavee kalad. 26 vs 20'C. Soojendiga on kuldkaladel halb ja soojendita on neoonidel halb. Corydoras tahaks ka tiba soojemat vett, lisaks on nii neoonid kui cory parvealad - so, parv ei ole mitte 1-2 kala vaid ca 5 kala vähemalt.
2. kuldkalad vajavad suurt veemahtu. 25 liitrit on isegi ühele kalale väga vähe. miks - palun loe ülevalt linkidest ma olen seal sellel teemal juba rääkinud.


Kui küsimusi on, küsi julgelt.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 12, 2009 08:37 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2005 05:53
Postitusi: 1146
Pildid: 8
Asukoht: Harju/Tallinn
Liig kitsas elamine sul oma lemmikutele hangitud.
Kuldkala kohta,kelle hulka ka su punamütsike kuulub, leiad infot külmaveekalade alajaoutuse alt.Ja soovitav kasutada foorumisisest otsingut enne oma murede kurtmist (sarnaseid muresid on siin läbi käinud kümneid ja kümneid). Kodutöö oleks võinud olla tehtud enne lemmikute soetamist -isegi avalehel suur link "enne akva soetamist".

_________________
kodune 200 liitrit (led 24x3W)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 12, 2009 08:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Kui sa kuldkala alles tahad jätta siis osta talle suurem akvaarium. Ning kuna kuldkala on sotsiaalne kala, siis oleks talle hea ka seltsiline (teine kuldkala) võtta AGA 25 liitrisesse nad sul EI MAHU. Seega osta 100 liitrine või võta plaani muud kalad.

Suurem akvaarium koos korraliku filtriga. Siis võid kuldkalau pidada :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 12, 2009 08:57 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Nov 12, 2009 08:15
Postitusi: 6
Asukoht: Tallinn
Selge, tänana kõigi vastuste eest!
Aga kas kuldkala ja mõni teine isend mis sobib kuldkalaga kokku mahuvad 25L ära või siiski on seda vähe..nagu kahe kala jaoks?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 12, 2009 09:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Ma räägin sulle sulaselges eesti keeles, kulla inimene - kuldkalale on vaja 50 liirtit vett ühele kalale! nad kasvavad väga suureks. palun loe minu antud lingid läbi ! 25 liitrisesse ei mahu.

Osta suurem akvaarium kui soovid kuldkalu pidada või hangi kalad, kes sul 25 liitrisesse elama sobivad. Kuldkala ja 25 liitrit vett ei lähe kokku.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 12, 2009 09:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 04, 2009 09:36
Postitusi: 148
Pildid: 4
Asukoht: kohila/tallinn
varivalge kirjutas:
Ma räägin sulle sulaselges eesti keeles, kulla inimene - kuldkalale on vaja 50 liirtit vett ühele kalale! nad kasvavad väga suureks. palun loe minu antud lingid läbi ! 25 liitrisesse ei mahu.

Osta suurem akvaarium kui soovid kuldkalu pidada või hangi kalad, kes sul 25 liitrisesse elama sobivad. Kuldkala ja 25 liitrit vett ei lähe kokku.


kus viga näed laita saada pe...se ära aita!

ma loen ja loe ja loen ja ei suuda ära imestada!
ma tõsiselt tunnen sulle juba kaasa varivalge... sa jooksed iga kord peaga vastu seina kaks korda kui mõni tuleb jälle küsima kas see ja see omavahel kokku sobivad... :evil:
targad õpivad teiste vigadest rumalad oma vigadest lollid ei õpi mitte kunagi...

kibestusega pean mainima et mina enam ei viitsi ...

aga jõudu sulle

_________________
130L
25L


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 12, 2009 09:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Ma vist veel nii masenduses ja maailmas pettunud (loe: siinsetes küsijates siis) ei ole, archdevil :lol:

Aga kui see juhtub - küll siis ka kuldkalade teemadesse vaikus langeb.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 12, 2009 09:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 04, 2009 09:36
Postitusi: 148
Pildid: 4
Asukoht: kohila/tallinn
Kui Varivalge lootus kustub ja jõud raugeb saabud kuldkala teemasse Pimeduse aeg!

_________________
130L
25L


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 12, 2009 10:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 24, 2009 11:35
Postitusi: 1208
Pildid: 6
Asukoht: Loo,tel.53 002 110
/muigab/

_________________
600l röövikutega
Naksikoerad taksid ehk õige nimega Maks ja Moorits...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 13, 2009 12:51 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
arch, hea kui keegi viitsib põhjalik olla. mina nt. ka enam ei viitsi, samas ma jookseks ka vahel hea meelga peaga vastu seina. kui inimesel on 10 näppu ja internetiühendus, siis peaks oskama neid nii palju kasutada, et miljon korda nämmutatud teema iseseisvalt kõrvalise abita üles leida. samas mul ei ole ka vahel öösel und ja siis on hea lektüüri kirjutada, kui keegi ei sega. kahe otsaga asi, peaasi, et mõlemad otsad rahule jääks :wink:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 13, 2009 01:03 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Olen täiesti nõus eespool kirjutatud arvamustega (peaga vastu seina jne...) aga.... vaadake...kui inimene esimest korda hakkab asjaga tegelema, ei ole talle kõik see nii elemnetaarne kui siinsele seltskonnale. Mõni on põhjalik ja otsib netist aga ka siis ei pruugi olla arusaamist ja oskust olulist niisama mürast eraldada. Noh ja tihti ikka ei viitsita otsida ka või usutakse poemüüjat. Või lihtsalt ostetakse kompott kokku oma arusaama järgi.
Minu meelest on ainult hea, kui inimene siiski küsib (ok, kodutöö peaks enne ära tegema küll). Sest on ju arvatavasti meeletult enam case'e kus ostetakse 5l purk koos 3 kuldkala ja veel mõne sabakesega ja kui nad siis kuu aja pärast surevad, rändab purk prügikasti ja võetakse järgmine "projekt" ette.
Et siis püüame ikka alati selgitada niipalju kui saab ja jäksab. Meile on asi elementaarne (mõtlesin kuldkalade spetse) aga värskele akvaristele veel mitte.
Kuna anti ülesanne tudengitele elektroonikast paar loengut pidada, nägin just täpselt sama asja - alguses ei saanud mitte aru, millest nad aru ei saa. siis proovisin teisiti - neile meeldis. Ehk jäi midagi külge ka.


Üles
 [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver