foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 32 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Mõned küsimused.
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 16, 2009 12:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juun 17, 2008 08:49
Postitusi: 61
Asukoht: läänemaa
Eelmisel aastal sai juba tehtud teema, et saan akvaariumi kuid mõted muutusid ning sügisel sain akvaariumi asemel hamstri. Nüüd on kindel, et septembris saan akva u 100-180l suurus on veel täpsustamisel, aga tekkisid küsimused kas sinna saaks mahutada 10 neooni, 2 skalaari 1 põhjakoristaja (kilpselgsäga mini vorm 5cm) ja 4 guppit. Äkki oskate soovitada mõnda lihtsat taimeliiki? Aitäh juba ette! :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 16, 2009 12:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 27, 2008 05:51
Postitusi: 685
Pildid: 1
Asukoht: Rapla
Neoonid jõuavad skalaari kõhtu.

_________________
250l, 60l, 54l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 16, 2009 09:26 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Kui 180L saad, siis mahuvad kõik sinna, aga kui ärtu nõuannet kuulda ei võta, siis saab teistel veel lahedam olla :)

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 17, 2009 08:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 25, 2009 10:31
Postitusi: 506
Asukoht: Tallinn/Laagri
Ei tea, mis värk sellega on, aga mul küll neoonid (P. innesi) skalaaride (P. scalare) kõhtu ei jõua.
Olen mitut moodi proovinud, aga ei midagi. Tõenäoliselt ma teen siis midagi väga valesti.
Äkki peaks väiksemateks tükkideks lõikama? :twisted:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 17, 2009 10:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 27, 2008 05:51
Postitusi: 685
Pildid: 1
Asukoht: Rapla
Ilmselt maitse viga! Minu paar tuttavat väidavad kindlat, et nende skalaaridele maitsesid väga. Omal katseandmed puuduvad.
Võimalik kui skalaar oli väike ja harjus enne neoonidega kui nood veel suhu ei mahtunud ja siis maitset suhu ei saanud.
Aga katsetada võib alati!

_________________
250l, 60l, 54l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 17, 2009 10:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 16, 2009 09:28
Postitusi: 434
Pildid: 6
Asukoht: Tartu
Looduses toituvad sklaarid neoonidest ja sarnastest väikestest kaladest.
Kui skalaarid võtta noorkaladena(väikestena) ja nad kasvatada koos neoonidega üles, siis tavaliselt seda probleemi ei teki.

_________________
Haruldased imisägad:
L046 10+tk


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 17, 2009 10:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 25, 2009 10:31
Postitusi: 506
Asukoht: Tallinn/Laagri
No mina ei tea, mis vaatlusandmetele teie tuginete, aga mul pole skalaarid mitte kunagi neoone söönud.
Ei väiksed skalaarid suuri neoone ega ka suured skalaarid väikseid neoone.
Kui äkki olete tähele pannud, siis skalaaridel on ebaproportsionaalselt väike suu võrreldes teiste kaladega.

Sellist keskmist neooni on ikka sellise suuga ropult raske alla kugistada.
Erialane kirjandus näiteks ei soovita ka üle 10cm skalaaridele toitmisel suuremaid sääsevastseid anda.
Kirjutatakse, et olevat raske neelata ja tekitab lämbumisohtu. Standardsed vihmaussid olevat lausa keelatud.

Mingi 2...2,5cm neooni suhtes võivad ebatervet huvi üles näidata eriti näljased pealt 15cm skalaarid.
Aga eluohtlikud neelamisraskused on tõenäoliselt neilgi sellisel juhul garanteeritud.
Ja ma arvan, et 180L akvaariumis skalaar 15cm täis ei kasva kah.

Seda, kui mingid skalaarid väikseid alla 1cm neoone õgivad, ei saa veel neoonidele üldiseks ohuks pidada.
Või kui selle põhjal oht reaalseks lugeda, siis on ka mõõksabad ja guppid automaatselt kannibalistlikud röövkalad.
Aga käitumise ja toitumisharjumuse kohta vabas looduses ei tea ma midagi rääkida - isiklik kogemus puudub.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 17, 2009 11:20 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Mul kasvasid 180 liitrises skalaarid küll sellisesse mõõtu, et täiskasvanud neoon neile neelamisel mingit probleeme poleks küll tekitanud. Mitte et ma katsetanud oleks.
Ja röövkala elule ei kujuta ka mingit erilist ohtu, kui ta paar päeva ringi peab ujuma nii, et liiga suur saak kurgus kinni on. Punakurk demonstreeris seda mulle suhteliselt hiljuti ühe OTOga. Kolmandaks päevaks suutis luukere "välja köhida".

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 17, 2009 07:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juun 17, 2008 08:49
Postitusi: 61
Asukoht: läänemaa
:-kEi tea kumba poolt siis uskuma jääda? Aga äkki oskate soovitada lihtsaid taimi? :-k nii suurus peaks jääma siis 160-180l vahele


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 17, 2009 07:27 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
See pole jah/ei vastusega küsimus, ärtul-rroomil ja nende mõttekaaslastel on õigus, skalaarid on suutelised neoone lõdvalt pintslisse panema ja enamasti ka panevad, samas esineb ka variante kus nad koos läbi saavad, kuid see on pigem erandiks ning toimib enamasti siis kui nad on koos üles kasvanud. No umbes samamoodi nagu kuldkalad ja taimed, enamasti kuldkalad lõhuvad ära ning panevad nahka enamuse taimi, kuid mõned isendid on taimede suhtes ükskõiksed.
Aga kuna Silver on väga kindel et midagi ei juhtu siis ehk on Sul võimalus katsetada, saad kokku panna ning kui neoonid nahka pannakse siis Silver on nõus kahju heastama? ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 17, 2009 08:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 25, 2009 10:31
Postitusi: 506
Asukoht: Tallinn/Laagri
No selle koos üleskasvamise kohta seda, et eks see leevendab kindlasti omavahelisi suhteid mistahes liikide puhul.
Aga ma olen ise oma akvaariumisse erinevat mõõtu neoonide hulka täiskasvanud skalaarid asustanud.
Mitte midagi häirivat ei juhtunud.
Ka olen akvaariumis pikalt elanud neoone mittenäinud skalaaride juurde edukalt neoonide noorkalu asustanud.
Jälle midagi häirivat ei juhtunud.
Minu hinnangul on see skalaaride neoonidest toitumise asi rohkem linnalegendi kategooriast jutt.
Kunagi kellelgi midagi taolist võibolla mingil määral toimus ja nüüd räägitakse sellest nagu reeglist.

Skalaarid on tegelikult keskmiselt inteligentsemad kalad.
Nad on võimelised isegi eristama teistest isikutest ja ära tundma neid harilikult toitvat isikut selle liigutuste järgi.
Ma ei kujuta ette, kui näljane peab üks skalaar olema, et hakata endale kurku ajama kala, kes sinna füüsiliselt ei mahu.
Ja nii suurt skalaari pole mina akvaariumis näinud, kelle suht olematute lõugade vahelt 2+cm neoon sisse mahuks.
Ja 180L akvaariumis sellist isendit üles ei kasvata kah. ~15cm pikkust tähendab skalaari puhul 20+cm kõrgust
harilike uimedega. Selline kala võib kasvada 180L akvaariumis ainult anaboolsete steroidide ja kasvuhormooniga.

Minu poolest võib rahus osta 10+ neooni ja 2 nooremapoolset aga juba omavahel paaris ujuvat skalaari (♂ + ♀)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 17, 2009 08:11 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Pika jutu kokkuvõtteks paistab et Silver on siis asjas kindel ning on nõus neoonide nahkapanemisel kahju heastama - eks ju, Silver?
Täiesti vastutustundlik käitumine arvestades et me ei vaidle oma lõbuks, meie jutu põhjal inimene kes alustab akvaristikaga teeb ostuotsuseid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 17, 2009 08:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 25, 2009 10:31
Postitusi: 506
Asukoht: Tallinn/Laagri
Rein kirjutas:
Pika jutu kokkuvõtteks paistab et Silver on siis asjas kindel ning on nõus neoonide nahkapanemisel kahju heastama - eks ju, Silver?
Täiesti vastutustndlik käitumine arvestades et meie jutu põhjal inimene kes alustab akvaristikaga teeb ostuotsuseid.


Alla 10cm skalaaride ja suuremate kui 1,5cm neoonide puhul ei pea mina nahkapanemist võimalikuks.
Alla 1,5cm neoonide puhul on loomulik kadu suremuse näol iseenesest liiga suur. Alla 1,5cm neoone
ei soovita ka ilma skalaarideta osta - liiga nõrgad isegi aklimatiseerimise harjutuste nõuetekohasel läbimisel.
Liigne/mitteoptimaalne öise ja päevase pH kõikumise amplituud on ka üks hea litter noorneoonide populatsioonile.

Mingi kahju hüvitamise Rein'u poolne nuiamine ja minu poolne võimalik lubamine oleks/on hetkel täiesti loogikavaba.
Millega tõestada, et skalaar on neoone söönud? Korraldame skalaarile inkvisitsiooni stiilis kõhuõõne avamise?
Seame üles 24/7 jälgimissüsteemi ja teeme otseülekande foorumisse?
Veel ideid? Mul rohkem ei tule - ilmselt vähese viina ja tableti viga, seeni ei terbi ega süsti ka aineid?
Rein'ul on kindlasti sünnipärast talenti adekvaatse lahenduse väljapakkumiseks ilma keemilise stimulatsioonita.
Ma jään ootereziimile...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 17, 2009 08:48 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Lahendus on lihtsamast lihtsam - üldiselt eeldan et inimesed on ausad. Kui sellest ei piisa siis kui kalade sissetoomisel fotokaga pilt teha siis teame et just nii palju kalu sai toodud. On vähetõenäöline et kodanik hiljem kalad kassile söödab lihtsalt selleks et Silverit alt vedada - või arvad teisiti?
Ja ma ei nuia vaid tahan et foorumis oleks ka mingi vastutustunne enda kirjutatu osas, tahan et inimesed saaks foorumist nõu mida nad võivad usaldada - eriti kui tegu on algajatega ning ostuotsustega. Mis tunne on algajal akvaristil kui kohe algul ühed värskelt soetatud kalad teised nahka panevad vaatamata sellele et foorumis kirjutatakse et pole mingit riski? Mida arvab ta foorumist ja siinsetest inimestest kui selle peale lihtsalt õlgu kehitatakse - ups, läks jah tiba viltu? Kui oleksid kirjutanud et Sul on selline kooslus toiminud, kuid pole kindel et see alati nii toimib nii et kui võtad siis omal riisikol siis poleks ma sõna võtnud. Kuna aga oled kindel et Su väited on tõde ning seda ka küsijale nii serveerisid siis peaks olema ju Sinu jaoks üsna riskivaba seda ka tagada?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 17, 2009 10:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 25, 2009 10:31
Postitusi: 506
Asukoht: Tallinn/Laagri
Viimase kirjutisega tahad siis öelda, et ma ajan vastutustundetult umbluud?
Et kui ma väidan isiklikule kogemusele tuginedes, siis antud juhul ajan jama/valetan?

Ma kordan - minul pole ükski skalaar mulle teadaolevalt neoonidele mittesoovitavat tähelepanu osutanud.
See tähendab, et minu kogemuse järgi skalaarid ei toitu neoonidest.
Skalaarid kisuvad omavahel ja ka guraamidega, aga neoonidesse nad ei puutu isegi kudemise ajal oma haude juures.

Kas sa saad oma isiklikule kogemusele tuginedes midagi sama resoluutset aga siiski sisult vastupidist väita?
Või on sinu arvamuse kontseptsioon "et räägitakse"?

Mina ei näe oma vastavale kogemusele (~12a) tuginedes mingit põhjust, miks skalaarid ja neoonid kokku sobima ei peaks.
Seega minu poolt on jätkuvalt ostusoovitus, millele jään ma kindlaks, kuni pole oma silmaga senisele kogemusele vastupidist näinud.


Üles
 [ 32 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver