foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 20 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 21, 2009 10:57 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Apr 20, 2009 12:58
Postitusi: 19
Asukoht: Kilingi-nõmme
mitme w soojenduse ma pean ostma?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 21, 2009 11:45 
enda soojendi võimsusest ja akvaariumi suurusest lähtudes ütleks, et 100w on sobilik, parem oleks muidugi 150w.

Matten


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 22, 2009 12:13 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Natuke siiski vaidleks oma väheste teadmiste piires. Seda et... kuskohast võiks (väline) kanisterfilter õhku võtta? Sisseimemine toimub vee alt, väljavool flöödist paneb veepinna liikuma ja see oleks nagu ainuke hapniku vette viimise moodus!?
Sisefiltritel on tõesti (sõltuvalt mudelist) võimalik viia toru pinnale ja sealt õhku imeda.
Mul pole kunagi olnud akvas nii suuri kalu, kellel oleks tekkinud hapniku puudus. Sellest ka teadmatus/skeptilisus.
Vabandan suht teemavälise heietamise pärast, ei ole mõeldud irisemisena.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 22, 2009 09:19 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 14, 2009 02:54
Postitusi: 131
Asukoht: Tallinn
Jah just nimelt: Flööt on mul 15 cm allpool veepinda ja suunatud lähima seina poole, mis isegi kunstlikult vähendatud läbilaske korral tõstab veepinda akvaariumi nurgas umbes 1cm võrra. Tekkinud vertikaalne veekeeris haarab endaga kaasa üsna palju õhku, mis avaldub mikroskoopiliste mullide kardinana kogu akvaariumi otsa-seina ulatuses.

Kui eemaldaks svammi sissevoolu eest ja tõstaks flöödi ülespoole veepinda siis oleks effekt võrdeline võimsama mullitajaga omaga - kuigi veesolin oleks ilmselt siis öösiti vastuvõetamatu.

_________________
Akvaariumid: 54l + 60l + 200l
Kalad: 3x gupi, 6x platy, 2x molly, 5x neoon, 5x mini corydoras, 1x ancistrus, 3xSAE, 3x Botia, 2x marmor-guraami
Muud: õunateod ja 10 sorti veetaimi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 23, 2009 02:12 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 10, 2008 01:29
Postitusi: 480
Asukoht: Paide lähistel
Matten kirjutas:
Felch kirjutas:
... Lisanduva õhupumbaga saad dekoratiivse mullide joa. Ilus vaadata aga mitte eriti vajalik.


... on minul 525 liitrises töös nii välisfilter JBL CristalProfi e1500 ja sai ka lisatud soolvee akvale mõeldud spets veeringluse tekitaja PowerFilter PF1000, ent kumbki ei aidanud mind selles, et saaksin akvaariumi niivõrd palju hapnikku, et kalad 24 tunni möödumisel taas veepiiril õhku ahmimas ei oleks.
...
Küll aga aitas täna lisatud õhupump[max 40 liitrisele akvale], mis sai ühendatud 25cm pikkuse õhukiviga.
...
Mis puutub õhupumpa siis selle järgi tekib vajadus kas suurte kalade olemasolul(nagu mul - nt oskarid) või siis juhul kui kavas akvasse palju kalu panna. Pole minu arust aga esmatähtis algperioodil.
Matten


Ühinen Matteniga. Õhupump ei ole alati pelgalt ilu-mullitaja. Sõltub suuresti, kes, kui palju ja kui suured tegelased akvas on. Kui on väiksemad kalad, ei ole sellel tõesti vajadust ja piisab filtri tekitatud veeliikumisest. Mul hea võrrelda mitme akvaga. Väikeste kalade (kehapikkusega keskmiselt 3-5 cm) akvas (100 l), piisab sisefiltri veeringlusest. Suuremate kuldkalade akvas (112 l) panin lisaks kergelt õhupumbast mullikesi jooksma. Suures akvas (200 l), kus kaks 15 cm pikkust kasvavat Oscarit ja kaks 25 cm Plecot, on lisa hapnik hädavajalik. Selles akvas on 25 cm pikkune õhukivi ilusat mulliseina tekitamas. Ei saanud sellest enne aru, et see mullisein on lausa hädavajalik, kui oli seda õhupumpa ajutiselt vaja teise akva ravimise ajaks. Üsna kiirelt avastasin, et Oscarid on pinnal ja ahmivad õhku, kuigi sisefilter oli pandud täisvõimsuse peale ning õhumulle vette laskma. Nii, kui mulliseina tagasi panin, oli asi OK.
Seega - miski õhupump võiks akva-varustuses siiski olla. Kasvõi juba selleks, et kui juhtub mõni haigus kalasid tabama, on tihti lisa aereerimine vajalik.

_________________
100 l: Mollid, gupyd, mõõksabad, Ancistrused, Corydorased
112 l: Kuldkalad, Heteropneustes fossilised
440 l: Oscar, Pterygoplichthys gibbicepsed, Jack Dempseyd, Ancistrused


Üles
 [ 20 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver