Kalad tõstsime ümber nii, et kõigepealt panime natukene vett uuest akvaariumist vanasse ja vastupidi, seda protseduuri kordasime mõned korrad. Temperatuuridega oli nii, et kraadisime termomeetriga ikka ka, ümbertõstmise päeval oli õhutemperatuur ka selline, et vesi oli mõlemas akvaariumis 24 kraadi, seega temperatuurierinevused puudusid. Lõpuks tõstsime kalad lihtsalt ümber.
Akvaariumid mingi keemiaga ei puhastanud ja pinnast pesime ka lihtsalt veega (väga palju kordi)
Kokku jõudsid kalad olla uues akvaariumis 3,5 ööpäeva.
Putukamürkidega pole kokkupuuteid küll enda teada olnud.
Lillepoti idee saime salakalakast: poolik lillepott pidavat koopaks kõige paremini sobima.
Elektriööki me ise küll ei saanud, ka siis kui seadmed töötasid ja näppe vette toppisime (kuigi nii vist ei tohi teha), tegelikult oli mees küll lausa küünarnukini vees:)
Külli füüsikust mees:
Selgituseks elektri teemadel:Reinul on õigus, ei tapa pinge vaid vool. Kui seal mõnel elektriseadmel ka isolatsiooniga probleeme on, siis arvestades, et akvaarium asub puust põrandal, 1 meetri kõrguse (puidust) kummuti otsas ja akvaariumi all on mingitsorti matt, mis ilmselt elektrit ei juhi, siis pakun, et pinge kogu akvaariumi sees peaks olema üsna ühtlane ja mingit kalu tappvat laengute suunatud liikumist(elektrivoolu) seal küll olla ei tohiks (pinge kala pea ja saba vahel- sammupinge). Iseasi kui mõlemad seadmed (soojendi ja filter) on vigased ning saavad toidet erinevatest pistikutest, milles pinged pole samafaasilised, siis võib kahe seadme vahel küll märgatav pinge tekkida. Meil aga kõik seadmed ühes pistikus. Elektrilöögi mina igatahes hetkel välistaksin... Kui see akvaarium mingi pinge all on, siis olek see pidanud mind ka kenasti suristama. Keravälk ... välk ja pauk peaksid käima käsikäes, aga ju me oleme siis lihtsalt sügava unega
(Ps. See viimane lause pole mõeldud kellegi solvamiseks vaid lihtsalt kurva teema lugejate tujutõstmiseks.)
Eelnev jutt pole kellegi solvamiseks, vaid lihtsalt teema selgituseks.
Ehk oli viga tõesti vees. Põhiline probleem on selles, et pole ju mõtet hakata uusi kalu tooma, kui pole selge milles viga
Ehk teab mõni tartukas kuidas on lood Veeriku veega? Ise oleme märganud, et vees on väga palju kaltsiumit, kas see võib olla ohtlik? Samas oli vesi vanas akvaariumis ka Veerikult pärit, seega ei peaks see lugema. Huvitav on veel ka see, et taimed näivad end uues akvaariumis väga hästi tundvat, kasvavad pea silmnähtavalt.
Ise koostasime sellise tegevusplaani: Tõmbame akvaariumi vees tühjaks ja võtame lillepoti välja, paneme uue vee sisse ja jätame mulksuma, kui võimalus tekib, ostame Sera Aquatan' i ja hiljem ja Sera Nitrivec'i (või peaks neid vastupidises järjekorras kasutama?), paari nädala pärast toome veel mõne taime sisse ja ehk mõne teo (on see vajalik ???) ja siis kunagi 3-4 nädala pärast mõne kala (kas ühekaupa võib tuua? siis oleks kadu väiksem).
Lõpetuseks aitäh kõigile nõuandjaile
!