foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 18 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: mõõksaba müstiline surm
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 08, 2005 12:15 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Aug 24, 2005 04:15
Postitusi: 7
Asukoht: tallinn --->> u 5 km
Ostsin paar nädalat tagasi endale mõõksaba paari. Päris noorukesed veel mõlemad. Tundusid mu akvaariumis eluga rahul olevat, süstisid elurõõmsalt ringi, sõid, kõik värk ok. Täna hommikul kella poole 9 paiku oli ka veel kõik korras... aga kell 11 oli isane mõõksaba selili põhjas suu ammuli... surnud :cry: Täiesti mõistamtu!!Teised kalad on kõik ikka silmnähtavalt elurõõmsad, mingeid haiguse tunnusmärke neil ei ole. Vesi on puhas, soe (~23-24 kraadi). Aga üks lihtsalt suri ära...
Aidake targemad- mis toimub?!?
Lisainfoks veel, et akvaarium mul väike 16 liitrine, lisaks nüüd emalsele mõõksabale seal ka guppy-paar ja põhjakoristaja.
Mis tingib sellise ootamatu surma? Ja kas ma peaksin arvestama ka teiste kodakondsete peatset lahkumist?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 08, 2005 02:31 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Äkki vigastas ennast millegi vastu? Mul suri scalare sarnaselt. Hakkas äkki heast-peast meeletult mööda akvat kimama ja natuke hiljem oli surnud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 09, 2005 06:38 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Aug 24, 2005 04:15
Postitusi: 7
Asukoht: tallinn --->> u 5 km
Ei oska selle vigastuse kohta küll midagi öelda... mees ütles, et hommikul ujus rõõmsalt ja... kahe tunni pärast juba surnud :(
Mis siin ikka - pean minema oma emasele mõõksabale siis uut peikat tooma :wink:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 09, 2005 09:17 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juun 21, 2005 08:45
Postitusi: 100
Asukoht: Tallinn
Muideks mul on mõned peikad täiesti üle, kui soovi siis võid saada.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 10, 2005 01:25 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Aug 24, 2005 04:15
Postitusi: 7
Asukoht: tallinn --->> u 5 km
Tõesti? Kus su peikad asuvad? :wink:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 10, 2005 01:27 
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 24, 2004 08:45
Postitusi: 262
Asukoht: Tartu
ka mul suri 2 mõõksaba näiliselt täiesti põhjuseta mõni aeg tagasi(nii 3nädalase vahega). Haiguslikku polnud ei käitumises ega välimuses midagi.... Vanust polnud ka veel piisavalt.

_________________
340l ja 100l troopilisi kalu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 10, 2005 01:39 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juun 21, 2005 08:45
Postitusi: 100
Asukoht: Tallinn
kasss kirjutas:
Tõesti? Kus su peikad asuvad? :wink:


Peikad asuvad Tallinnas Rannamõisa teel.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 10, 2005 01:39 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juun 21, 2005 08:45
Postitusi: 100
Asukoht: Tallinn
kasss kirjutas:
Tõesti? Kus su peikad asuvad? :wink:


Peikad asuvad Tallinnas Rannamõisa teel.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 25, 2005 09:11 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Aug 24, 2005 04:15
Postitusi: 7
Asukoht: tallinn --->> u 5 km
Njah... ei tea, kas ma julgengi endale sinna kalu juurde võtta...s est nüüd arvas mu emane guppi, et oleks ka õige aeg otsad anda :(
Ei suuda mõista, kas mu akvaariumil mingi needus, et kalakesed nii tihti surema kipuvad, või teen ma midagi tõesti niii valesti... aga igatahes on jälle mu kahest rõõmsast paarikesest jäänud alles vaid üks isane ja teine emane. Sobiks ka,kui üks neist poleks guppi ja teine mõõksaba... :roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 25, 2005 10:55 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
ära praegu kohe rutta uusi kalu koju tooma, vaid püüa mõista, mis on akvaariumis valesti. kas vesi on selge? palju on akvaariumis temperatuur? on seal mingi aparatuur või on tegemist tehnikata akvaariumiga? kuna tegid viimase veevahetuse? kui tihti ja kui suures koguses üldse vett vahetad? millega ja kui tihti toidad? kui suures koguses toitu ette annad (loe: kui kiiresti kalad etteantud toidukoguse ära söövad) ? kui kaua on akvaarium töös olnud? palju on seal taimi? kalu kokku?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 30, 2005 12:10 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Aug 24, 2005 04:15
Postitusi: 7
Asukoht: tallinn --->> u 5 km
Akvaarium on 16 liitrit, termopulga ja veefiltriga... põhjas kruus ja paar taime (nimesid küll ei tea). Vesi on selge, ainult pisikesed teod ründavad aeg-ajalt... temperatuur 23-25 kraadi... vett vahetan u korra nädalas, vähem kui 1/3; lisan mingit veepehmendajat ka viimasel ajal...
toidan hommikuti mingi kuivtoiduga, mis saab otsa kuskil 2 minutiga... aga rohkem ei anna ka, sest ei taha et nad end haigeks õgivad.
Akva soetasin 2 ja natuke rohkem aastat tagasi. Selle ajaga mul sealt päris palju kalu läbi käind. Juba esimesed 4 surid alla poole aastaga... üks "teise satsi" kaladest sünnitas kaks aastat tagasi; alles jäetud neljast pojast kaks surid jaanuaris - üks suri samamoodi nagu mõned nädalad tagasi eelviimanegi - jäi kõhnaks ja tundus nagu halvatuks. Üks hüppas üle purgi ääre põrandale (kuhu ma nad vahepeal panin ja soolaravi tegin, kuna soomused tundusid lahti olevat - kalakese poest soovitati). Ja viimased kaks siis surid nüüd mõne nädalase vahega. Ja hetkel on mul üks mõõksaba ja üks guppi, kes said soetatud alles...
Ainus, kes on algusest peale vastu pidanud, on põhjakoristaja...
Ma saan veel aru, miks mu kaks guppit surid -ikkagi oma akvaariumis sündind ja kaks aastat vanad ja pool aastat tagasi mingi haiguse läbi põdenud... aga miks mu nooruke mõõksaba otsad andis, ma küll mõista ei suuda.
Vahest on lihtsalt juba siuke viha selle surimemise järel, et jätaks kogu asja sinnapaika ja unustaks nii akvaariumi kui kalad...
:cry:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 01, 2005 02:35 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Okt 31, 2005 10:06
Postitusi: 4
Asukoht: Tallinn
Kas enne kala surma vett ei vahetanud ?
Ja veel üks asi - pole vaja mingid pehmendajad nissuguse kalade jaoks.
Ja vahetage vett 1/5 mitte rohkem nädalas.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 01, 2005 05:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 18, 2005 04:04
Postitusi: 328
Asukoht: Tartu
ALF kirjutas:
Ja vahetage vett 1/5 mitte rohkem nädalas.


Normaalne veevahetus käb ikkagi keskmiselt 1/4 nädalas. Otsi foorumist selle teemast infot, kui mind ei usu.

_________________
:/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 01, 2005 06:34 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Selle veevahetusega on kuidas on. Kindlasti ei ole kuldreegel, et vett peab vahetama vähemalt nädalas korra ja 1/4. See kõik sõltub akvaariumi suurusest, asustustihedusest, seega sellest, kui kiiresti vesi küllastub mürgistest ainetest. 30l akvaariumil võiks seda tõesti iga nädal teha, aga suuremate akvaariumite ja korralikult toimiva ökosüsteemi puhul oleks see ikka kord kahe nädala jooksul, kas siis 1/3, 1/4 või 1/5. Pole mõtet vaielda. Ja see veevahetus sõltub kindlasti igaühe isiklikust kogemusest.

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 01, 2005 10:20 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Veevahetusega on nii et ta teatud mõttes nagu nullib veega seotud probleeme - no umbes nii nagu Windowsi restart kõrvaldab vigaste programmide korraldatud jama arvutis. :) Veevahetuse rusikareeglid on antud selleks et põhjalikult süüvimata akvas toimuvasse oleks tagatud enam-vähem ohutu olukord. Tegelik vajadus veevahetuseks sõltub paljudest asjadest, sealhulgas kalade hulk, taimede kogus, akva suurus, kaladele antava toidu hulk jms. Reaalset vajadust veevahetuseks saab üldjuhul hinnata nitraaditestiga, vajadus nitraate akvast välja saada ongi peamine põhjus veevahetuseks. Taimed kasutavad nitraate toitainetena, sestap tiheda taimestikuga akvas pole vajadus veevahetuseks nii suur kui taimevabas akvas. Enamasti on aga veevahetus 20% nädalas ilmselt mõistlik number. Mida tihedamini vett vahetada seda väiksem kogus on tarvis korraga vahetada ja seda väiksem on kalade stress veevahetusest.


Üles
 [ 18 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver