foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 18 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: mõõksaba surm
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 02, 2005 02:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 27, 2005 01:00
Postitusi: 133
Asukoht: Tartu/ Abja-Paluoja
Postitan oma sõnumi ka siia, sest pole ju vaja sama sisu pärast uut teemat teha.
Nimetl suri ka üks minu lemmikutest. Väliselt midagi viga polnud (st mingeid haavu ega mühke). Leidsin ta põhjast kus ta lihtsalt oli pikali, liigutas vaid uimi ja ahmis nö suuga.
Nüüd ei oska põhjust välja mõelda. Ta oli muidu selline tõrjutud ja teine isane mõõgu ajas teda pidevalt taga. kas surm võis olla põhjustatud nö stressist? Sest ta vist ei söönud ka eriti palju, nägin küll kui toidu suhu võttis, aga palju tal sellest kõhtu läks, ei tea, sest ta pudistas seda välja. Äkki nälgis stressist surnuks?
Teine kahtlus on, et mingi sisemine bakterhaigus. Tutvustuses öeldud: Sisemise bakterinfektsiooni korral kõigutab kala end küljelt-küljele ning on peaaegu täielikult minetanud ohutunde (püüdmisel ei püüa põgeneda),tüüpiliseks sümptomiks on pundunud silmad,lisaks võib esineda krampe, värvuse tumenemist, raskusi ujumisega. Nakatunud kala ei tule sööma ning muutub haiguse lõppfaasis täielikult apaatseks.
Ta küll enam ei kõikunud, vaid juba lamas põhjas, aga nu söögist ei teinud enam välja(toit langes talle nina ette) ja eest ka ära ei proovinud minna. hakkas küll kiiremini uimedega lehvitama, kui kahva lähedale panin, aga mitte midagi muud. Ja enne surma tekkisid tal sellised imelikud krambid, lihtsalt värises üleni.
Kas äkki keegi oskab nõu anda, enne kui mingeid bakteriravimeid kasutama hakkan? Teistel kaladel pole täheldanud midagi kahtlast.
Aitäh!

_________________
Juwel70


Üles
 Teema pealkiri: Mõõksaba müstiline surm
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 02, 2005 09:35 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Sept 24, 2005 06:52
Postitusi: 66
Asukoht: Keila
Ma arvan, et võiksid teha mõned veetestid. Minu tuttava akvas ka kaks kala tõmblesid ja üks seejärel suri. Tema akvaariumis oli NO3 väga kõrge. :cry: Teine kala sai päästetud .:lol:

_________________
200l
~75l


Üles
 Teema pealkiri: No3
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 03, 2005 01:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 27, 2005 01:00
Postitusi: 133
Asukoht: Tartu/ Abja-Paluoja
Ei ole selles probleem, sest kunagi mul juba oli No3-ga probleeme ja nüüd jälgin seda pidevalt ning kõik ok sellega.

_________________
Juwel70


Üles
 [ 18 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver