foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 42 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 25, 2014 02:43 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 15, 2014 03:58
Postitusi: 185
Pildid: 4
Asukoht: Harjumaa
Soome akvafoorumit lugedes on üheks suurimaks lemmikuks saanud teema, kus akvaristid pajatavad oma hetketegemistest ja mõtetest. See ei ole mitte küsimuste-vastuste rubriik, vaid koht, kus igaüks saab kirjutada oma akvast ja sellega kaasnevast: seal on tööd, plaanid ja apsakad, kolimised, ostud ja naljakad vahejuhtumid, rõõmsad ja kurvad hetked jne. Kas sellisel teemal oleks eluruumi ka siinses foorumis?

Kui jah, siis teen otsa lahti :)

Täna Kalakest külastades jäi silma omanikku ootav kahe meetri pikkune madal akva. Vaatasin seda vesise suu ja unistava pilguga mitu pikka minutit - oleks ainult kodus ruumi... Vaimusilmas juba kujutasin ette, kuidas ja millega seda sisustama hakkan :lol:

Oma akva on hetkel jõudnud sellisesse punkti, et vaikselt hakkab kõik paika loksuma - kalad on kohanenud ja taimed kasvavad. Nüüd kaalun, kas ka tulevikus gupidega jätkata või nende kunagise maise teekonna lõppemise järel midagi muud akvasse tuua. Noh, aega mõtlemiseks on.

_________________
...


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 25, 2014 06:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Mina suurendasin eile oma rasboorade parve (praeguseks siis 10 eks ujuvad põhiakvas ja 5 tk karantiininakvas) ning soetasin ka ühe Atyopsis moluccensis isendi, kellest kuidagi loobuda ei suutnud.

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 25, 2014 07:27 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
siksu kirjutas:
Mina suurendasin eile oma rasboorade parve (praeguseks siis 10 eks ujuvad põhiakvas ja 5 tk karantiininakvas) ning soetasin ka ühe Atyopsis moluccensis isendi, kellest kuidagi loobuda ei suutnud.

Mind on senini selle ilusa kreveti soetamisest tagasi hoidnud järgnev: Another downside is that all virtually all specimens sold online and in pet stores are wild-caught and not captive bred. Removing this creature from the wild and placing it in a freshwater aquarium ensures that reproduction and overall population will decline.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 25, 2014 07:55 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mär 06, 2013 07:30
Postitusi: 152
Pildid: 3
Asukoht: Viljandi
Ma jällegi mõtlen, et astusin uute kalade ostmisega ämbrisse. Veenäidud korras, kalad rõõmsad aga samas 2 uut kala (German gold ramirezi ja panda coridobas) tõmbusid valgeks ja surid ära. Teemat pole vaja teha, lihtsalt omakeskis siin mõtlen ja painan pead, et miks nii läks ja kas kadusid on veel...
Muidu on akva praegu täpselt nii, kui peab. Nkn tuleb järgmine ndl jälle uus idee, et kuhu midagi panna või ümber tõsta. :)
Ja vaikselt pean plaani lambid ära vahetada. Aga seda pean veel uurima, et kuidas ja mille vastu...

_________________
Juwel 125l---}Aquael 250l---} Juwel Rio 300 (350l)


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 25, 2014 08:41 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 15, 2014 03:58
Postitusi: 185
Pildid: 4
Asukoht: Harjumaa
Grrr! Taimede istutamiseelsest küürimisest hoolimata on akvasse siginenud prügiteod. Noh, eks tuleb neid siis näpuvahel lömastada, saavad gupid kah tasuta värsket liha ;)

_________________
...


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 25, 2014 09:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Rein kirjutas:
Mind on senini selle ilusa kreveti soetamisest tagasi hoidnud järgnev: Another downside is that all virtually all specimens sold online and in pet stores are wild-caught and not captive bred. Removing this creature from the wild and placing it in a freshwater aquarium ensures that reproduction and overall population will decline.


Täpselt see põhjus, miks siiani pole teda soetanud. Mis seal salata, tunnen väikseid süümepiinu, et ehk ikka poleks pidanud ostma, kaudselt aitasin ju kaasa liigi loodusest väljasuremisele...

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 25, 2014 10:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Inka kirjutas:
Grrr! Taimede istutamiseelsest küürimisest hoolimata on akvasse siginenud prügiteod


Mul nn prügitigude arv stabiilselt 50-100 vahel akvas (mul suur akva ka muidugi), suhtun neisse kui kasulikesse vetikate ja jääkide eemaldajatesse. Liiga palju muidugi ei tohi neid olla...

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 25, 2014 11:06 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 15, 2014 03:58
Postitusi: 185
Pildid: 4
Asukoht: Harjumaa
siksu kirjutas:
Mul nn prügitigude arv stabiilselt 50-100 vahel akvas (mul suur akva ka muidugi), suhtun neisse kui kasulikesse vetikate ja jääkide eemaldajatesse. Liiga palju muidugi ei tohi neid olla...

Jah, ega neist tõesti väga tüli pole, tuleb lihtsalt jälgida, et arv üle pea ei kasvaks. Mul ongi nüüd kujunenud omamoodi rutiiniks, et hommikul panen kaladele söögi ette ja selle käigus nopsin ära ka klaasidele kogunenud prügikad.

_________________
...


Üles
PostitusPostitatud: Reede Sept 26, 2014 10:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Üleeile soetatud kiillaik-rasboorad üritavad karantiinakvas kunsttaime peale kudeda... Ju siis läheb neil hästi :)

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
PostitusPostitatud: Reede Sept 26, 2014 11:26 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 15, 2014 03:58
Postitusi: 185
Pildid: 4
Asukoht: Harjumaa
Õunatigu Endlist on saanud liikuv "rootsi laud": kojale on kasvanud madal vetikakate, mida punane ja must gupi käivad kordamööda ja vahel ka koos söömas.

siksu kirjutas:
Üleeile soetatud kiillaik-rasboorad üritavad karantiinakvas kunsttaime peale kudeda... Ju siis läheb neil hästi :)

Vaffa :)

_________________
...


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 27, 2014 09:28 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 15, 2014 03:58
Postitusi: 185
Pildid: 4
Asukoht: Harjumaa
Otod avastasid suvekõrvitsa :D

_________________
...


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 28, 2014 02:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Mina olen pidanud 2tk Atyopsis moluccensis't. Puukrevett peab saama väljavoolus toituda. Kui seda neile ei võimalda siis nad hukkuvad. Meie puukrevetid hukkusid, sest vee väljavool oli vale nurga all ja liiga veepinna lähedal. Ja ega võimas välisfilter ei jäta puukrevettidele eriti alles mingeid filtreeritavaid toiduosakesi. Ühesõnaga puukrevetti on suures üldakvas raske pidada. Pigem tuleks neid pidada eraldi väikeses krevetiakvas.

Minu meelest pole prügitigude vastu suurt mõtet manuaalselt võidelda. Selle asemel on parem võtta mõni teosööja kala (mõni botia liik) või killerteod. Näiteks 8-10tk killerteoga saab 180L akvas prükkaritest lahti 1-aastaga. Unustada ei tasuks siin juures sedagi et kalade toiduportsionid tuleks revideerida mõõdukale tasandile.

Muidu on akvaristikas mõtlemise ja tegutsemise tuhinat hulgi. Kuid alati ei lähe kõik oodatud suunas. Võidelda tuleb nii vetikaga ja mis seal salata, taimede, kalade ja selgrootute enneaegse surmaga. Meeldib teha akvas dekoratsioonide ümberkorraldusi. Vahest on endal tunne et see toimub liigagi tihti. Õnneks kalad kurta ei saa! Kui aeg ajalt akvaristika poodi satun siis on mul tunne nagu väikesel lapsel kes eksis ära kommipoodi. Ununeb ära asjaolu et akva on 180L, üleasustamise äärel ja et emotsiooniost pole kõige arukam ning parem mõte.

Kunagi edaspidi tulevikus sooviks akvas pidada piraajasid või selle laadset kalaliiki. Miks? Lihtsalt mõte ja soov. Kuigi kodused pelgavad et sellised kalad võivad hammustada väidan mina neile et ega juhuslik kerge sõrme naksamine pole tõsine hammustus. Samas on meie 180L akva piraajade jaoks väike. Tuleks muretseda uus tunduvalt suurem akva. Samas foorumites väidetakse et piraaja on suht igav kala. Kala kes passib päev läbi hämaras, juurikate varjus. Kuid kõigele vaatamata on akvaristiline huvi nende vastu ikkagi olemas.

Puhtusearmastus ja perfektsionism on akvaristika tasandil tõeline "ajaröövel". :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 28, 2014 09:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Uurin, kui kaua Sul puukrevetid akvas vastu pidasid.

ertserts kirjutas:
Kunagi edaspidi tulevikus sooviks akvas pidada piraajasid või selle laadset liiki. Samas on meie 180L akva piraajade jaoks väike. Tuleks muretseda uus tunduvalt suurem akva. Samas foorumites väidetakse et piraaja on suht igav kala. Kala kes passib päev läbi hämaras, juurikate varjus.:)


Piraajasid soovitatakse kirjanduse põhjal pidada vähemalt 6-kaupa (parem,kui veel suurema kambana), siis pole nad arad ja ujuvad päris vahvasti ringi. Samuti hoiab selline arv nende agressiivsuse üksteise suhtes kontrolli all. Sellise kamba pidamine aga nõuab juba üle 700 l akvat.

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 28, 2014 03:08 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 15, 2014 03:58
Postitusi: 185
Pildid: 4
Asukoht: Harjumaa
Selline 1000-liitrine piraaja-akva oleks päris efektne.

Tahaks oma akvasse veel taimi (näiteks ilusa punase lootose), aga ruumi ei ole :lol:

_________________
...


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 28, 2014 05:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Mina tahaks suuremat akvaariumit...

Äkki ühel päeval... näiteks jõuluvana ... [-o<

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
 [ 42 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver