foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 42 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 02, 2014 11:29 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mär 06, 2013 07:30
Postitusi: 152
Pildid: 3
Asukoht: Viljandi
Katsetasin ka tolle Chemihyd Des'i ära! Ise ka ei usuks aga mu visa habevetikas on alles ainult kännul ja veidike anubiase lehtedel. Taime lehtedelt on täitsa kadunud.
Tahaks selle välisfiltri veel täitsa timmi saada ja siis uusi kalu natuke juurde osta, et parved oleks suuremad ja asi oleks vinks vonks.

_________________
Juwel 125l---}Aquael 250l---} Juwel Rio 300 (350l)


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 08, 2014 08:23 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 15, 2014 03:58
Postitusi: 185
Pildid: 4
Asukoht: Harjumaa
Suur akva sai kolmekuuseks :)



Elanikud endiselt samad: 6 gupit, 3 otot, 10 neoontetrat, 5 pandat ja üks suur õunatigu. Taimi tuli juurde (punaseid ja kaks päeva tagasi kapsast pinnale); vanad olijad kas kasvavad mühinal (anubiased ja sammal) või lihtsalt vinduvad (kõik muu). Pandade poolt üleskeerutatud sodi korjama läks väikses akvas olnud sisefilter.

Muidu ikka vanaviisi. Jõudu kõigile! :D

_________________
...


Üles
PostitusPostitatud: Reede Juul 10, 2015 07:32 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
......sai siis täna algust tehtud...........kui poes ei ole ja kiiresti vaja - tuleb ise teha :D

....käepäraste majapidamises leidunud vahenditega - väheke teipi, silikooni ja "tanheiseri" kaljapudel.
Uskumatu et ma seda tegema hakkasin = lihtsalt üht hädavajalikku toru = "häda ajab härja kaevu" :)


Attachments:
SAM_2621.jpg
SAM_2621.jpg [ 97.5 KB | Vaadatud 131 korda ]
Üles
PostitusPostitatud: Reede Juul 10, 2015 10:22 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kui on häda käes siis on kõik kaevud härgi täis... :) Mis toruga ikkagi tegu ? Filtri flööt? Mingi CO2 asjandus?

{OffTopic}
Häda ajab tõesti ... Lugesin kord netist et 1 tüüp kukkus kopteri lennutamise käigus nati puruks. Hüva, muud asjad said korda kuid uut veovõlli peahammasratast tuli oodata ca 2 nädalat (see on tüüpiline asi, millelt crashi korral hambad ära lähevad). Mida teha, käed värisevad juba - tahaks lennata. Võeti siis sarnane katkine hammakas, lõigati vajalik hammasvöö jupp välja ja kleebiti teisele. Esimene kord liim ei pidanud... Damn... Prooviti uuesti ja... saigi lendu ! Tüüp kirjutas, et niimoodi parandet ratas on tal sahtlis ikka alles. Et meenutada, kuhumaani sõltuvus võib viia.
Ma ise olen ka proovinud rootori laba liimida...edutult.
Teadmiseks: üldjuhul rootori murdunud labasid ja mahakäiatud hammasrattaid ei parandata kunagi - on väga ohtlik.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Juul 10, 2015 10:48 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
...ok ...hea teada, aga mina meisterdan lihtsalt üht toru (võibolla isegi multifunktsionaalset)- homme võtan teibid maha (need oranzid)
ja katan üleni sellesama musta silikooniga. Suht kole saab vist olema , aga mis sellest

...kui väga kole tuleb teen klõpsu ikkagi :lol:


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 11, 2015 05:42 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
.....njahh...ega ta ilus ei ole. :? Veel mitte. Osa kilest kah eemaldamata, silikoon kuivab kile all aeglaselt. Kile selleks et oleks võimalik rullida ümaramaks. Enamus kilesid ei sobi, kuna ei tule enam lahti.
Seda silikoon ei liimi - see on seesamune kile mis on poes kassade juures rullis ja saab tasuta vajadusel võtta.

Jäi palju auke ja lohke sisse, kuna panin liiga vähe silikooni - järgmine kiletamine(rullimine) aitaks asja mingil määral parandada, aga ma ei hakka mässama ja teen ta hoopis krobelise. Vean siis hoopis mingeid jutte näpuga ,,või umbes nii - liiatigi kiletatult kuivab ta väga kaua, kuid mul on ikkagi kiire :wink:


Attachments:
SAM_3076.jpg
SAM_3076.jpg [ 64 KB | Vaadatud 98 korda ]
Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 11, 2015 07:53 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
No nii! Kandsin silikooni peale ja mõtlesin hakata näpuga mingeid jooni vedama.....no võibolla puukoore laadseid ......aga , jätsin ka selle idee, kuna tundus ka näpuotsaga mäkerdamiseta üsna huvitav.

Mis arvamusi on?......äkki paneks veel juurde. Mähiks ringiratast ..ja siis tõmbaks veelkord pikitriipe?

...samas äkki läheb nii tuksi, et saab tõesti ikka väga kole? :?


Attachments:
SAM_3163.jpg
SAM_3163.jpg [ 94.01 KB | Vaadatud 89 korda ]


Viimati muutis Jüri T, Laupäev Juul 11, 2015 09:34, muudetud 1 kord kokku.
Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 11, 2015 08:58 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 24, 2014 07:35
Postitusi: 225
Pildid: 20
Asukoht: Kiili vald
Äkki sa peaks endale blogi tegema? See on avalik teema ja juba mitmes kord kui sa postitad kolm postitust järjest -- kolm UUT postitust. Iga sinu postituse all on nupp "muuda", millele saad vajutada, kui soovod oma eelmisele postitusele midagi lisada. Palun, ole hea inimene ja kasuta seda.

Lugupidamisega...


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 11, 2015 09:26 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
.......aga miks nii ei tohi nagu mina teen? Rääkige siis tihedamini vahele ,ja pole enam 3 UUT. Või õigemini isegi on 3 uut, aga mitte järjest.??

Sorry, ma üritan edaspidi :lol:


(OFF TOPIC)
....äsja mõtlesin muuta oma eelmist posti.......siis nagu äkki tundus et ei tahagi eriti midagi muuta. No ei muutnudki - aga all on nüüd märge viimati muudetud?

...??


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 11, 2015 10:05 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Meisterdan lihtsalt TORU.......täiesti tavalist, võib ka muul otstarbel kasutada ,aga kuna

Pärnus ei ole müügil 45cm pikkusi , ja kähku vaja - tuli ise teha. Paar päeva ja valmis. Noh tellimine ,või kuhugi sõitmine.......nagu ei tundunud eriti ahvatlev( ,ega kiire - sõitmise puhul ka mitte odav) ......ja...mulle meeldib ise teha.


Kuna tuvastasin oma kolmes akvaariumis "plasti" lekitavad torud...... Need olid mittesihtotstarbelised akvaristikatarbed, ........Ühesõnaga viskasin minema ja praeguseks on veel 1 akvaarium ilma filtrita.

....selleski oli tegelikult suur svamm, ja ka vastav toru on saada pärnus, ...aga mul tuli üle aastate peale igatsus pinnasefiltri järele. Mul on ideaalne substraat = jäme liiv......... aga mul pole nii pikka toru mis pinnani ulatuks - 2 päeva on akva olnud filtrita ,,,probleeme pole ,aga ikkagi on "kiire" :wink:

...ma muudan 22.20
...jussjuss - minul ei ole ka varem selliseid asju olnud :lol: :lol: kuna ma pole neid varem teinud :lol: :lol: :lol:


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 11, 2015 10:25 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Päris lahe näeb välja.
Ma kasutasin kunagi bambust filtritoruna selle mõttega, et näeks looduslik välja. Ei mäleta mis Hiinast pärit majapidamisriista vars see oli, aga ka peale mitmeid kuid akvaariumis vettimist nägi ikka veel suhteliselt kuldkollane välja tundus filtritega kaasas käivate plastmasstorudega võrreldes hullem võõrkeha :)

Filtri toru ümber Anubiase ja Microsorumi kasvatamiseks olen ka aianduspoes olevat kookoskiududest toru tavatoru ümber pannud, aga Jüri lahenduse lüppviimistlus paistab ka selleks eesmärgiks parem meetod olevat.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 11, 2015 10:35 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
no , seda minagi, et miks ma silikooni laiali ei hakanud nühkima = "päris lahe" tundus!

Tänud! :D :wink:


Üles
 [ 42 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver