foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 32 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 27, 2014 02:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Kuna mina ise pole suurem asi taimekasvataja ja keemik siis küsiksin selle valdkonna teadjamatelt akvaristidelt asja üle.

Kas JBL ProFlora bio160 ja Seachem Flourish Excel on mõlemad CO2 tekitajad (analoogid)?

Ehk siis CO2 kasutamine aitab lahjema valgustusega akvas turgutada taimekasvu. Kui kalkuleerida rahalisi kulutusi siis tuleb näiteks pikemas perspektiivis JBL ProFlora bio160 kasutamine odavam kui Seachem Flourish Excel. Viimase puhul on veel suur häda selles et seda tuleb pudelist korgikesega igapäevaselt doseeritult akvasse nõristada. Kuidagi tüütu ettevõtmine on see igapäevane keemiliste vedelikega mängimine! Seevastu JBL ProFlora bio160 on elu lihtsam kuid samas seadeldise ülespanek nõuab nuputamist ja sättimist (pudel, difuuser, voolikud, kinnitused jms.). Kui aga tehnika on installeeritud siis peaks see CO2 süsteem töötama ligikaudu 40-päeva jutti. Sain aru nii et hiljem tuleks juurde ostma hakata JBL ProFlora bioRefill täidet.

Kas keegi akvaristidest on kasutanud või kasutab JBL ProFlora bio160 või sama laadset CO2 seadeldist? :-k

Ma ei leidnud täpselt samasugust JBL ProFlora bio 180L akvale kuid ma arvan et see ülalmainitu bio160 peaks täiesti sobima sest akvas on põhjakruusa oma 20kg. kui mitte rohkemgi. Nii et praktiliselt akvas pole 180L vett.
Kus te üldse seda suurt ja kohmakat käärivat CO2 pudelit hoiate, ega ometi mitte akva küljes. Kas see pudel ja akvasisene difuuser tekitavad mingit kuuldavat heli: mulin, podin, popsutamine, lörin jms. Kas difuuser peab akvas paiknema taimede suhtes teatud paigas või ei oma see difuuseri täpne paiknevuse nõue mingit tähtsust. Ja kas tõesti sellise CO2 seadeldise jooksutamine on pannud teie tagasihoidliku valgustusega akvas taimed mühinal ja kohinal kasvama ning seeläbi maha nottinud liigse vetikakasvu. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 27, 2014 09:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 25, 2009 10:31
Postitusi: 506
Asukoht: Tallinn/Laagri
JBL ProFlora bio160 ja Seachem Flourish Excel ei ole analoogsed tooted.
ProFlora on CO2 gaasilisel kujul akvaariumivette lisamise seade.
Flourish Excel sisaldab toimeainena glutaaraldehüüdi või selle sarnast, mida saab käsitleda mingis mõttes fotosünteesi vaheproduktina.
Täisti erinevad asjad on.


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 27, 2014 08:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
see JBL ProFlora bio160 tundub olema kodukootud pärmiseadme "poe variant".
alati võid ju teha ise, vastavad juhendid on täitsa siin foorumis olemas
Kui ostad selle sedme siis soovitaks seda natike tuunida- nt see CO2 lahusaja on suur kobakas ja selle asemele soovitaks "kellukest" või tavalise mullipuud kasutada

samas pead veel jälgima kui palju sul on valgust ja kui palju toitaineid(mikro,makro)
need 3 peavad kõik kokku sobima

Samuti sõltub paljuski taimedest

ise kasutan balooni gaasi kuna olen piisavalt laisk :roll:

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 01, 2014 02:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Tänan vastajaid.

Eks ma siis mõtlen mida teha slle CO2 aretamisega. Juhul kui on palju mängimis ja näppimist ning taimekasvule märgatavalt ei mõju siis vast ei hakkakski selle co2 asjaga tõsisemalt tegelema. Samas ega suurt ei sooviks et akva ja akva ümbrus oleks nagu mingi juhtmetest, pudelitest, torudest koosnev "lahingu poligon". :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 01, 2014 10:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 16, 2013 04:48
Postitusi: 40
Pildid: 0
Asukoht: viljandimaa
Julgen küll ProFlora 160 soovitada. Ülespanek on väga lihtne ja see on ilmselt odavaimaid co2 aparatuure üldse kuna lubatud 40 päeva asemel mullitab ta mul juba 2,5 kuud esimese täitmisega. Vahepeal jäi peaaegu seisma aga siis segasin seda ollust seal sees ja mullitab jälle. Ja pealegi pakendis on kaks täitekorda nii, et pool aastat hooletu :D .

_________________
200l ja 65l.


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 01, 2014 08:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Vilts, pane palun võimalusel üles oma JBL ProFlora bio160 installatsioonist mõningad fotod? :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 01, 2014 08:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 16, 2013 04:48
Postitusi: 40
Pildid: 0
Asukoht: viljandimaa
Mis koht või mis sind täpsemalt huvitab? Ega ma ausaltöeldes pole siia veel pilte lisanud, aga võib ju proovida.

_________________
200l ja 65l.


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 01, 2014 09:20 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Eks see ole suuresti ka maitse asi, valmidus midagi oma kätega teha ning rahalised võimalused mängivad siin oma osa.
Kui raha ei piiraks, valiksin igal juhul ballooniga CO2 variandi. Siingi on otsustamist, ise eelistaks odavamat, ilma kontrollerita varianti - aga mul pole midagi ka kontrolleri vastu. Kindlasti hangiks aga suure CO2 ballooni.
Kui peaksin raha lugema, siis teeksin želatiiniga pärmipudelil agregaadi.
Ja kui raha poleks ja ise teha ka ei oskaks, siis alles vaataks Proflora poole.
Seachem Excel, EasyCarbo, glutaaraldehüüd jms. on hoopis teine teema, peamine miinus on minu meelest see, et lisama peaks iga päev. Balloonist CO2 võib ka aasta probleemivabalt tiksuda, ilma et peaks midagi tegema.
Veel. CO2 lisamine paneb vaieldamatult taimed paremini kasvama, CO2 taseme suur kõikumine on aga üks vetikaprobleemide põhjustest.
Difuuser peab akvas aga paiknema nii, et CO2 võimalikult hästi lahustuks ning akvas igale poole jõuaks. Kui ntx rääkida peene õhukiviga klaasist CO2 reaktoritest, siis mida sügavamale panna, seda pikem on mullikeste tee reaktorist veepinnani ja rohkem gaasi lahustub. Häälega on aga nii, et sõltub reaktorist - peene õhukivi korral võib kaasneda spetsiifiline heli, aga see pole kuigi tugev. Suure mulliga redelid jms. on hääletud. Ja on ka ntx selliseid reaktoreid, mis pruugivad oma elektrilist pumpa ning võivad teha arvstatavat müra, olen omanud sellist Tunze toodet. Siin on veel igasuguseid variante.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 01, 2014 09:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 16, 2013 04:48
Postitusi: 40
Pildid: 0
Asukoht: viljandimaa
Mnjaa... seda pärmipudelivärki mina enam katsetada ei julge. Proovisin siinsete õpetuste järgi želatiiniga aga seda ma toimima ei saanud, siis tavavarjanti ja tulemuseks 2 neooni loojakarja ja teised pinnal õhku ahmimas. See ProFlora on vähemalt stabiilne (taim kasvab hästi ja sõbrad ei sure). Võib-olla tõesti on balloonivärk parem aga siis vaata kus seda täita saad ja samuti on üledoseerimise oht suurem kui korralikud seadmed pole.

_________________
200l ja 65l.


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 01, 2014 09:59 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
vilts kirjutas:
Mnjaa... seda pärmipudelivärki mina enam katsetada ei julge. Proovisin siinsete õpetuste järgi želatiiniga aga seda ma toimima ei saanud, siis tavavarjanti ja tulemuseks 2 neooni loojakarja ja teised pinnal õhku ahmimas.
No üldiselt on saadud käima tarretisesegu ning see toimib stabiilselt. Tavavariandiga on jah keerulisem.
vilts kirjutas:
See ProFlora on vähemalt stabiilne (taim kasvab hästi ja sõbrad ei sure). Võib-olla tõesti on balloonivärk parem aga siis vaata kus seda täita saad ja samuti on üledoseerimise oht suurem kui korralikud seadmed pole.

Absoluutselt igasuguse CO2 lahendusega on võimalik kaladest lahti saada, eriti väiksemate akvade korral. Tõenäoliselt ka Profloraga. Järsud üleminekud on ohtlikud, suure akva korral on pärmiseguga raske saavutada mingeid äkilisi muutusi, aga mingi 80l või väiksema akva korral on see üsna lihtne. Ehk siis alustada tuleb ettevaatlikult ja vähehaaval.
Tõsi on ka see, et tavalise pärmiseguga võib mitte ainult akvas, vaid ka kogu elamises korraliku segaduse tekitada - on kunagi endalgi sellega äpardus juhtunud.
Balloni täitmiseks peab ilmselt jah kuhugi suuremasse keskusse minema, aga seda on ju harva tarvis.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 30, 2014 09:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
mina olen jällegi Easycarbo (Easy Life toode, lihtsustatult öeldes Exceli odavam euroopa variant) kasutaja ning pooldan seda. peab jah iga päev lisama, aga kuna ma taimeväetist nagunii iga päev lisan (muidugi pudelil näidatud kogus jagatud päevakoguseks), siis pole minule see probleem. CO2 seadme algmaksumus mu jaoks liig kallis ja veidi hirmutab mõte selle seadme co2 koguse jm parameetrite (ph, kh) timmimine (pole eriti kodus neis asjus).

Pean ütlema, et Easycarbo on minu taimedele küll super hea - taimed kõik suured, vägevad, isegi aeglasekasvulised (Anubias, Bolbitis jmt) viskavad pidevalt uusi tugevaid lehti. Mõne kuuga on akvaariumist saanud tõeline troopiline dzhungel, naeravad kodused.

Ainus miinus nende toodete kasutamisel, et väga täpselt pead doseerima, kui akvas on ka selgrootuid (krevetid, teod jmt) - igasugune üledoseerimine on neile saatuslik. Ise lisan Easycarbot süstlaga - siis pole üledoseerimise ohtu.

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 30, 2014 10:58 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
siksu kirjutas:
mina olen jällegi Easycarbo (Easy Life toode, lihtsustatult öeldes Exceli odavam euroopa variant) kasutaja ning pooldan seda. peab jah iga päev lisama, aga kuna ma taimeväetist nagunii iga päev lisan (muidugi pudelil näidatud kogus jagatud päevakoguseks), siis pole minule see probleem. CO2 seadme algmaksumus mu jaoks liig kallis ja veidi hirmutab mõte selle seadme co2 koguse jm parameetrite (ph, kh) timmimine (pole eriti kodus neis asjus).

Mida pikema perioodi peale arvestad, seda kallim EasyCarbo/Excel vms. võrreldes CO2 kasutamisega tuleb. See CO2 timmimine on lihtsamast lihtsam - soetad CO2 püsimõõdiku ja hakkad tasapisi CO2 kogust suurendama, kuni tase on piisav. Ja siis tuleb vaid CO2 ballooni täita - mitte iga päev, aga ntx kord aastas. ;)

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 31, 2014 11:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Jah, olen täitsa nõus, et pikemas perspektiivis tuleb Easycarbo/Excel kallim, eriti suure akva korral (mnjah, mul 450 L...). Lisaks tahan pidada ka selgrootuid ning usun, et nendele mõjub see vedeliku lisamine halvasti - nad ei pruugi kohe surra, kuid eluiga jääb lühemaks ning nad ilmselt ka ei paljune.

Sestap plaan minna üle Co2 süsteemile, kuid siinkohal küsimus spetsidele:

kas on Co2 süsteemi puhul vaja ka suurendada akva valgustust?
Mul 4*54 w T5 HO lambid (450 l). Ingliskeelsetelt Internetisaitidelt olen lugenud, et sellist valgustust saab nimetada medium-high ehk kõrgemapoolseks keskmiseks. Co2 süsteem vist eeldab tugevat valgustust, et taimed saaksid maksimaalselt CO2 omastada?

Ja veel: kui keeruline on tolle Co2 süsteemi ülesseadmine (tähelepanu: tegu naisterahvaga, kes pole varem selliste asjadega kokku puutunud)?

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 31, 2014 12:53 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
siksu kirjutas:
Sestap plaan minna üle Co2 süsteemile, kuid siinkohal küsimus spetsidele:
kas on Co2 süsteemi puhul vaja ka suurendada akva valgustust?

Kui on väga nõrk valgustus, siis lihtsalt läheb enamus CO2-st raisku. Mis on liiga nõrk? No ntx alla 0,25 W/l, see on aga väga tinglik piir.
siksu kirjutas:
Mul 4*54 w T5 HO lambid (450 l). Ingliskeelsetelt Internetisaitidelt olen lugenud, et sellist valgustust saab nimetada medium-high ehk kõrgemapoolseks keskmiseks. Co2 süsteem vist eeldab tugevat valgustust, et taimed saaksid maksimaalselt CO2 omastada?

Nagu öeldud, pole see päris nii. Ja Sinu valgustus on täiesti piisav.
siksu kirjutas:
Ja veel: kui keeruline on tolle Co2 süsteemi ülesseadmine (tähelepanu: tegu naisterahvaga, kes pole varem selliste asjadega kokku puutunud)?

Sõltub naisterahvast. :) Ja küllap meie hulgast on võimalik leida ka kedagi, kes tuleks ja aitaks.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 31, 2014 09:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Võtab kukalt kratsima, sest vastus oli julgustav. Lausa nii julgustav, et võtan tõsiselt kaalumisse ning hakkan uurima, kui palju esmane Co2 süsteemi sisseseadmine maksma läheb.

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
 [ 32 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver