foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 32 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Sept 05, 2014 02:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 14, 2006 09:17
Postitusi: 84
Pildid: 4
Asukoht: Haapsalu
Siksu, oled Sa arvestused teinud ja hinnad saanud?
Seisan samade mõtete ees- kas saan ise hakkama... kuna see küsimus on veel lahtine, siis pole hindadega tutvumiseni veel jõudnud

_________________
Juwel Rio 180- 7x Puntius conchonius, 2x Ancistrus sp, 1x Trichogaster trichopterus


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 07, 2014 03:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Mina olen aru saanud asjast nii et kui akvas on otsustatud minna CO2 manustamise teed siis on ikka kõige mõistlikum muretseda Reinu mainitud ballooniga CO2 variant koos ventiilide jms jubinatega. Automaat ventiiliga sulguks see CO2 manustamine protsess akvavalgustuse kustumisel. Kes see ikka viitsiks igal õhtul neid ventiile manuaalselt näppida ja sättida. Hinnaklass tuleks kusagil 150-200€. Kalakeses asjad müügil ja sealne rahvas oskab igati nõustada ja aidata.

Mulle endale meeldiks CO2 variant mis tiksub automaatselt 0.5-1-aasta jutti ja vahepeal käid lihtsalt ballooni täitmas. Ja igasugused isetehtud "pärmiplahvatused" jäeksid kodus ära. Samas kaladele pole seda co2 vaja, ülemanustamisel pigem oht kalade elule. Asi on vajalik ikka taimedele kuid meil on akvas alles ainult 2 taimetupsu. Ma olen ikka väga kehv "taimevana". Varsti võtan piraajad! :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 07, 2014 09:47 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
ertserts kirjutas:
Mina olen aru saanud asjast nii et kui akvas on otsustatud minna CO2 manustamise teed siis on ikka kõige mõistlikum muretseda Reinu mainitud ballooniga CO2 variant koos ventiilide jms jubinatega. Automaat ventiiliga sulguks see CO2 manustamine protsess akvavalgustuse kustumisel. Kes see ikka viitsiks igal õhtul neid ventiile manuaalselt näppida ja sättida.

Keegi ei näpigi ventiile õhtuti, kui automaatklappi pole siis lihtsalt CO2 jookseb öösel samamoodi kui päeval. Mul vanasti jooksis nii mitmeid aastaid 24/7 ja mingit probleemi see ei põhjustanud, CO2 ilmselt läks pisut raisku, aga nii kallis see ka pole, et seda põdeda.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 11, 2014 01:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Annyka2 kirjutas:
Siksu, oled Sa arvestused teinud ja hinnad saanud?
Seisan samade mõtete ees- kas saan ise hakkama... kuna see küsimus on veel lahtine, siis pole hindadega tutvumiseni veel jõudnud


näh, jäin jälle oma mugavustsooni toppama... olen uurinud veidi neid hindasid, ca 200-400€ läheks ilmselt minu 450 L akva tarbeks maksma esmane soetamiskulu. seda juhul, kui seada sisse kohe kogu täisvarustus ning soetada kohe suurem balloon (2-4 L, väiksemat peab hakkama tüütult sageli täitma). Hind oleneb ka, kust osta - Kalakeses näib, et komplekti hind kallim, Aquadisain (www.aquadisain.ee) näib pakkuvat sarnaseid komplekte soodsamalt, lisaks pakuvad nad paigaldusteenust, mis Tln-s ja lähiümbruses tasuta. Kalakese kohta ei tea öelda.

Hetkel olen jälle ooteseisundis ja jätkan Easycarbo igapäevase manustamisega. Palju sõltub mul sellest, kuidas mu krevetid ja teod Easycarbo jätkuvasse manustamisse suhtuvad. Kui ikka on näha, et nad seda ei talu, siis lähen kindlasti CO2 süsteemile üle.

Samuti teeb mind natu mõtlikuks asjaolu, et CO2 süsteemi puhul vaja vist väga sageli taimede pügamisega tegelema hakata (juba praegu mul sammal vohab nii, et pean seda iga paari nädala tagant lõikama). ma laisa inimesena ei jaksa seda toimingut vist liiga sageli küll tegema hakata. Teadjad, ootakski teie kogemusi taimede pügamissageduse kohta CO2 süsteemiga akvas.

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Viimati muutis siksu, Neljapäev Sept 11, 2014 02:22, muudetud 1 kord kokku.

Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 11, 2014 02:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Rein kirjutas:
ertserts kirjutas:
Mina olen aru saanud asjast nii et kui akvas on otsustatud minna CO2 manustamise teed siis on ikka kõige mõistlikum muretseda Reinu mainitud ballooniga CO2 variant koos ventiilide jms jubinatega. Automaat ventiiliga sulguks see CO2 manustamine protsess akvavalgustuse kustumisel. Kes see ikka viitsiks igal õhtul neid ventiile manuaalselt näppida ja sättida.

Keegi ei näpigi ventiile õhtuti, kui automaatklappi pole siis lihtsalt CO2 jookseb öösel samamoodi kui päeval. Mul vanasti jooksis nii mitmeid aastaid 24/7 ja mingit probleemi see ei põhjustanud, CO2 ilmselt läks pisut raisku, aga nii kallis see ka pole, et seda põdeda.


kas see CO2 ööpäevaringne jooksmine ei tekitanud elanikele hapnikupuudust? Internetis hoiatatakse CO2 ööseks jooksmajätmise eest, et võib tekitada O2 puuduse vees...?

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 11, 2014 02:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Rein kirjutas:
Mida pikema perioodi peale arvestad, seda kallim EasyCarbo/Excel vms. võrreldes CO2 kasutamisega tuleb;)


Tuleb, aga arvutasin siin endamisi ja tuleb kallim alles pikkade aastate peale arvestatuna. Näiteks, CO2 süsteemi soetamistasu 200-400 € ja siis täitmiskulu aastas 3-4 korda (eeldades, et tegu 2-4 l ballooniga) a 10€ (loodan, et panin õige hinna ja õige täitmissageduse, parandage, kes teab täpsemalt). Easycarbo aastane kulu 450 l akva peale on ca 5 L. Nii suur kanister maksab kalakeses 65 € ehk siis see on aastane hind mulle. Ei midagi tapvat, ütleksin rõõmuga. :wink:

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 11, 2014 04:47 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
siksu kirjutas:
kas see CO2 ööpäevaringne jooksmine ei tekitanud elanikele hapnikupuudust? Internetis hoiatatakse CO2 ööseks jooksmajätmise eest, et võib tekitada O2 puuduse vees...?

Ei tekitanud, minu arusaamist mööda "tavaoludes" CO2 ei tõrju hapnikku veest välja - kui nii oleks, siis tekiks probleem ju ka päevasel ajal. Siin on üldse igasugu erinevaid arvamusi, ntx mõned väidavad, et CO2 kinni/lahti keeramine tekitab akvas liiga suurt pH kõikumist, mis pole hea. Samas on teada, et ka looduslikes veekogudes võib olla ööpäevane pH kõikumine vägagi suur. Mul alati olnud akvas arvestatav veepinna liikumine, mis tagab hapniku vettejõudmise - kui see nii poleks, võiks ehk olukord erinev olla.
Eriti naljakad on need tegelased, kes kasutavad õhupumpa ja lülitavad selle ööseks välja - tegevat liiga palju müra. Kui õhupumpa üldse vaja läheb, siis eriti just öösel.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 11, 2014 08:12 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
siksu kirjutas:
kas see CO2 ööpäevaringne jooksmine ei tekitanud elanikele hapnikupuudust? Internetis hoiatatakse CO2 ööseks jooksmajätmise eest, et võib tekitada O2 puuduse vees...?

Inglise keele oskajatele sel teemal lugemist: http://www.thekrib.com/Plants/CO2/night.html

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 11, 2014 10:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Apr 25, 2014 02:07
Postitusi: 114
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn/Keila/Vasalemma
siksu kirjutas:
Rein kirjutas:
Mida pikema perioodi peale arvestad, seda kallim EasyCarbo/Excel vms. võrreldes CO2 kasutamisega tuleb;)


Tuleb, aga arvutasin siin endamisi ja tuleb kallim alles pikkade aastate peale arvestatuna. Näiteks, CO2 süsteemi soetamistasu 200-400 € ja siis täitmiskulu aastas 3-4 korda (eeldades, et tegu 2-4 l ballooniga) a 10€ (loodan, et panin õige hinna ja õige täitmissageduse, parandage, kes teab täpsemalt). Easycarbo aastane kulu 450 l akva peale on ca 5 L. Nii suur kanister maksab kalakeses 65 € ehk siis see on aastane hind mulle. Ei midagi tapvat, ütleksin rõõmuga. :wink:


Kui viitsid veidi ise tegeleda, siis saab kustutiga ehitada soodsama lahenduse. Leiad foorumist otsides kindlasti häid viiteid.
Näiteks http://www.tuleohutus24.ee/e-pood/tulekustutid/co2-kustutid/sysihappegaaskustuti-co2-2kg-to24-detail pakutakse 2kg kustutit 45 euroga, kalapoest saad odavaima 2kg balloni 80 euriga...


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 11, 2014 10:44 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
alfa kirjutas:
Kui viitsid veidi ise tegeleda, siis saab kustutiga ehitada soodsama lahenduse. Leiad foorumist otsides kindlasti häid viiteid.
Näiteks http://www.tuleohutus24.ee/e-pood/tulekustutid/co2-kustutid/sysihappegaaskustuti-co2-2kg-to24-detail pakutakse 2kg kustutit 45 euroga, kalapoest saad odavaima 2kg balloni 80 euriga...

See on muidugi tõsi (5kg kustuti saab ca 66€ eest) , aga ntx tulekustuti päästik vajab asendamist sobiva kraaniga (esimese kasutuskorra väidetavalt peab küll vastu).

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Reede Sept 12, 2014 04:24 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 31, 2013 11:22
Postitusi: 76
Pildid: 3
Mina ostsin ka algul enda 150l akvale proflora bio160. Kuid ei ole sellega rahul, kuna saab mingi kuu ajaga otsa. Tegin siis sinna sisse ise zelatiini lahuse aga polnud ka selle kestvusega rahul. Nüüd see nädal tegin kahe liitrisesse coca pudelisse zelatiiniga tarretise ja pärmivesi käima...eks vaatab kaua see vastu peab. See mulliredel seal profloral lasi ka minumeelest kõik õhu kohe pinnale. Kõige parem väike õhukivi põhja, nii jõuab ainult pool mullidest pinnale... Aga olen ise ka plaaninud selle co2 seadeldise peale. Kodus vedeleb 25kg hapnikku balloon aga ei tea kas on võimalik kuidagi mingi seade sinna ühendada.(balloon mõeldud gaasiliste joogide tegemiseks)


Üles
PostitusPostitatud: Reede Sept 12, 2014 08:04 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 24, 2014 07:35
Postitusi: 225
Pildid: 20
Asukoht: Kiili vald
Gaasilisi jooke tehakse ikka CO2'ga. Seega on sul mitme aasta varud olemas kui see täis peaks olema.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 29, 2014 12:39 
Akvarist

Liitunud: Reede Dets 11, 2009 10:08
Postitusi: 19
Asukoht: Harjumaa
Mariom kirjutas:
Mina ostsin ka algul enda 150l akvale proflora bio160. Kuid ei ole sellega rahul, kuna saab mingi kuu ajaga otsa. Tegin siis sinna sisse ise zelatiini lahuse aga polnud ka selle kestvusega rahul. Nüüd see nädal tegin kahe liitrisesse coca pudelisse zelatiiniga tarretise ja pärmivesi käima...eks vaatab kaua see vastu peab. See mulliredel seal profloral lasi ka minumeelest kõik õhu kohe pinnale. Kõige parem väike õhukivi põhja, nii jõuab ainult pool mullidest pinnale... Aga olen ise ka plaaninud selle co2 seadeldise peale. Kodus vedeleb 25kg hapnikku balloon aga ei tea kas on võimalik kuidagi mingi seade sinna ühendada.(balloon mõeldud gaasiliste joogide tegemiseks)



Mässasin hulga aega oma taimede kasvuga- kiratsesid ja ei mingeid märke fotosünteesist.
Nüüd aga muutsin esmalt oma valgustust- lisasin 2 x 38 W T8-le 2 x 54 wT5-d. Akva kohe poole valgem ja see juba hakkas taimedele meeldima, tekkisid esimesed väikesed mullid lehtede pinnal. Peale seda, kui hakkasin aga uuesti lisama CO2-e ( vahepeal olin glutaaraldehüüdi peal, mis mõjus ka,aga ei tekitanud fotosünteesi märke), tekkis mullikesi juba rohkem- minu jaoks oli see juba väga hea märk, et asjad liiguvad õiges suunas. Co2 töötab mul 5 l kanistris pärmipulbri peal- 4 L vett + 1 kg suhkrut + 1/2 pakki Prismast ostetud Rainbow pärmipulbrit. Esmalt panin ma co2 toru otsa mulli tekitaja, et lõhkuda co2 väikesteks mullikesteks. Aga ka see meetod tundus taimedele veel vähe olema. Ja siis panin ma co2 toru otse väisfiltri sissevõtu ava võre vahelt sisse- nüüd laseb pärm ca 3 mulli korraga 4 sekundilise vahega- co2 liigub otse läbi filtrisüsteemi, tiiviku, svammide ja jõuab väljuvast torust, milleks on pikendatud flööt ilma otsata, välja miljonite co2 mullikestena, mis on vees nagu tiheda pilvena. Peale selle toimus akvas totaalne muutus- kõik taimed hakkasid meeletus koguses hingama, mida ma ei ole enne veel näinud. Mõne päevaga on tekkinud uued võrsed paljude taimede küljest. Loodan nüüd ka oma musta habevetikat sellega vähendada.
Ainus kartus oli, et mis saab öösel, sest co2 tiksub ju aina edasi- valguspäeva sättisin ka teiseks- nüüd on lambid sees 13.00- 23.00-ni- lõunapausi enam ei tee. Aga öised kartused on olnud seni asjata- kalad on rõõmsad ja hetkel tundub see lahendus hästi toimivat.

Akva suurus 320 L Akvastabil.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 29, 2014 12:55 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
reio72 kirjutas:
Ja siis panin ma co2 toru otse väisfiltri sissevõtu ava võre vahelt sisse- nüüd laseb pärm ca 3 mulli korraga 4 sekundilise vahega- co2 liigub otse läbi filtrisüsteemi, tiiviku, svammide ja jõuab väljuvast torust, milleks on pikendatud flööt ilma otsata, välja miljonite co2 mullikestena, mis on vees nagu tiheda pilvena.

Kas filter mürisema ei hakanud? Peaks olema suht sama efekt, mis õhu sattumine filtrisse.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 29, 2014 01:00 
Akvarist

Liitunud: Reede Dets 11, 2009 10:08
Postitusi: 19
Asukoht: Harjumaa
Rein kirjutas:
reio72 kirjutas:
Ja siis panin ma co2 toru otse väisfiltri sissevõtu ava võre vahelt sisse- nüüd laseb pärm ca 3 mulli korraga 4 sekundilise vahega- co2 liigub otse läbi filtrisüsteemi, tiiviku, svammide ja jõuab väljuvast torust, milleks on pikendatud flööt ilma otsata, välja miljonite co2 mullikestena, mis on vees nagu tiheda pilvena.

Kas filter mürisema ei hakanud? Peaks olema suht sama efekt, mis õhu sattumine filtrisse.



Filter algul natuke tekitas nagu vee solina häält, kuid nüüd tiksub vaikselt nagu ennegi- arvatavasti on see filtri jaoks siiski liiga väikene kogus "õhku".


Üles
 [ 32 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver