foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 31 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 21, 2011 08:25 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Paulik, kas Sa oled näinud kriinumit õitsemas?

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 21, 2011 09:28 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Ma pole küll Paulik ja lisaks on see offtopic, aga ehk teemaalgataja annab andeks - kriinumil on tõesti uhked õied, ning kui mälu ei peta siis lõhnasid ka hästi. Pildike Crinum calamistrumi õiest minu akvas:
Pilt
Aga et pisutki teemas püsida, võin omalt poolt kinnitada et Crinumid on sitked taimed ning tugeva juurestikuga, nende põhiprobleem on aga see et nad kasvavad kole suureks ja hakkavad akvas domineerima.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 21, 2011 09:36 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Rein, kas ta ajab selle õie pika varre otsa nagu mullapotikriinumgi? Ilmselt on õis vee pinnal, muidu lõhna ju ei tunnekski. Mitu õit varre otsas on?

Mullapotikriinum on umbes sama taim nagu ratsuritäht. Ainult, et ta on vene ajast pärit. Tänapäeval teda lillepoodides ei müüda. Lubasin kusagil foorumis, et õpetan oma mullakriinumi ujuma. Pole selleks veel mahti saanud. Ehk siis, kui augustis puhkus.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 21, 2011 09:44 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Rein! Nüüd tahaks veel kasutada võimalust, et Sinult küsida, mida ajas välja minu Cryptocoryne. Tuli miski kentsakas vars mille ots oli spiraalne. Kas see oli õis?

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 21, 2011 09:49 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
KRA kirjutas:
Rein, kas ta ajab selle õie pika varre otsa nagu mullapotikriinumgi? Ilmselt on õis vee pinnal, muidu lõhna ju ei tunnekski. Mitu õit varre otsas on?
Lükkas õie pika varre otsas kõrgele õhku, pidin kaane vahele pilu tegema selleks. Õisi oli enamasti üks varre otsas, aga neid õisi tuli järjest päris mitu. Aga juhtus ka mitu õit ühe varre otsa:
Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 21, 2011 09:51 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
KRA kirjutas:
Rein! Nüüd tahaks veel kasutada võimalust, et Sinult küsida, mida ajas välja minu Cryptocoryne. Tuli miski kentsakas vars mille ots oli spiraalne. Kas see oli õis?
Üsna tõenäoline. Mäletamist mööda muid varsi ta välja ei ajanudki kui õievars. Hetkel mul selle suure kriinumi laps akvas, õnneks veel pisike ning õitsemise-paljunemiseni läheb veel aega.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 21, 2011 10:12 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Cryptocoryne'l lillekesi ei olnud, vaid üks jäme varrejurakas, mis otsast spiraalseks läks. Ja siis ajapikku kuhugi kadus/hääbus. See mul kuldkalade akvas.

Aita, mida teha. Sai ostetud vist umbes aasta tagasi suur uhke tavaline kriinum. Alguses alustavas akvas vohas ta meetrite kaupa lehti kasvatada! Tuli isegi kaks titte. Nüüd kiratseb. Mida ette võtta? Kas väetise pallid?

Tean, et vast oleksin pidanud tegema uue teema, aga kuidagi nii sujuv tundus olema siit edasi abi otsida.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 21, 2011 10:29 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Väetisepallidest on ilmselt abi küll. Ise panin neid vähemalt kord aastas.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 21, 2011 10:51 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Paistab, et Sa oled teinud uue alateema. Tänud!

Ma toppisin ka kaks väetisepalli juurte alla (toda suurt ümmargust kuuli), mis pidavatki aastaks mõeldud olema. Ju on seal akvas ka miskit muud balanksist väljas. Näiteks äkki ilmselt on valgustus liialt kaua peal. Lülitan sisse hommikul kell 6.30 ja siis välja õhtul 18.30. Varem kohe kuidagi ei jõua töölt kalu söötma. (Tegu siis 900-se akvaga.)

Lisaks tundub mulle, et kriinumi lehtedele tekivad kollased laigud ja lehed oleksid justkui ära söödud. Tigusid ma ei kahtlusta. Äkki botassumi puudus? Kuidas suhtuda mullataimedele mõeldud botassumi väetisesse? Siit akvaristikast vist leiab mingeid retsepte tolle kasutamiseks.

Olen vahest ka lisanud akvasse Agrimiksi. Lugesin siit foorumist tolle kohta. Mul aga tekkinud hirm, et tänu oma vase sisaldusele mõjub äkitsi tigudele kehvasti.

Valgus vist teema jälle väga laiali.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 22, 2011 01:03 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 28, 2004 01:04
Postitusi: 82
Asukoht: tartu
Oli õtsenud jah, kuskil ka pilt pidi olema, aga hetkel ei leia. Muide, viskasin minema kuna sai selliseks üle meetriliseks monstriks.

_________________
juvel 70 - +30Wt valgust, standartvarustus. cihlidae.
1 juvel120 - 90w daylight, 26C, pH8, gH15, kH15. barbused.
2 juuvel 120L - 90W daylight, uus, kongod + daaniod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 25, 2011 10:54 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Panen oma blogist leitud kunagi kontoriakvaariumis õitsenud Crinum natansi õiepildi ka üles. Nagu näha oli vahel kuni kolm õit korraga. Samalt pildilt on ka näha kui domineeriv oli see taim 240 liitrises 120 cm pikas akvaariumis.
Mingitel perioodidel tuli neid õievarsi tõesti üsna tihti, aga kõigist ei saanud asja, sest osa kõrbes vastu T5 toru ära, kui õigel ajal jaole ei saanudja osa pandi kellegi poolt nahka ka. Süüdlane jäi välja selgitamata...


Pilt
Veel pilte:
http://vanakala.blogspot.com/2008/07/palju-pilte-vhe-juttu.html

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 25, 2011 11:19 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Oh, paganas, kui kadedaks see mind teeb! Tegelikult oli ju minu akvaristikasse sattumise põhjus just nimelt taimed! Mul polnud üldse mitte plaanis kalu kasvatada! Ja nüüd on mul tuba täis akvasid ning taimi seal vees ei oska ma kuidagi kasvatada! Mida, paganat, te küll teete, et teil kõik nii kaunilt kasvab.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 26, 2011 08:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 12, 2009 08:49
Postitusi: 194
Pildid: 2
Asukoht: Kohila
Lühike vastus oleks ilmselt: palju valgust, toitainerikas põhi, CO2 ja NPK + mikro väetised

=)

Siiamaani nagu paistab töötavat. Salajane lisakomponent on harjuta ja õpi.

_________________
300l guraamid barbused corydorased ancistrused danio margaritatused sebra bootiad siiami vetikasööja
100l danio margaritatused otod corydoras pygmaeus bettad krevetid teod
10l danio margaritatused krevetid teod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 26, 2011 11:31 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Kriinumid on ilusad taimed, aga nagu siingi teemas korduvalt välja tuli, on nendega suurim häda see et nad hakkavad akvas domineerima. Mul oli kriinumitest kõige pisem, Crinum calamistrum, 300 liitrises akvas muutus ta aga peagi absoluutselt domineerivaks, tema lehed pugesid igale poole ning juurestik laiutas samuti võimsalt. Nii et pisikesse akvasse sellist taime ei paneks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 26, 2011 11:50 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Amigone kirjutas:
Lühike vastus oleks ilmselt: palju valgust, toitainerikas põhi, CO2 ja NPK + mikro väetised


Sellel ülaltoodud pildil oleval akvaariumil ei olnud midagi erilist.
Valgust 240 liitri peale vaid 2x54W T5 osrami toru, põhjaks kuivliiv, kus väetisekuulid. Agrimixi lisasin vist ka suhteliselt ebajärjekindlalt aga makrosid mitte ja CO2 ka kindlasti mitte. Töötas küll.

Koduses akvaariumis on tingimused justkui palju paremad, aga Crinum calamistratum on aastaid kidunud. Eks siin on kolimistel ka oma osa olnud. nüüd lõpuks hakkab vist kasv hoogu sisse saama...

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 [ 31 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver