foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 31 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 26, 2011 12:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 12, 2009 08:49
Postitusi: 194
Pildid: 2
Asukoht: Kohila
Nojah, eeltoodud meetod on suhteliselt kindel viis (kui seda muidugi 'õigesti' teha) kuidas sellist tulemust saavutada. Ülejäänud puhkudel paistab ta rohkem õnne asi olevat kui kindel tulemus.
On endalgi olnud nn low tech akvaariumis perioode kus kõik taimed vohavad ja on ilusad ja siis jälle perioode kus keegi praktiliselt üldse ei kasva. Samas nn high tech akvaariumis kasvab kõik mis ma sinna panen mühinal, seni kuni ma korralikult rutiini järgin.

_________________
300l guraamid barbused corydorased ancistrused danio margaritatused sebra bootiad siiami vetikasööja
100l danio margaritatused otod corydoras pygmaeus bettad krevetid teod
10l danio margaritatused krevetid teod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 26, 2011 07:58 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 28, 2004 01:04
Postitusi: 82
Asukoht: tartu
Tsiteeri:
...taimi seal vees ei oska ma kuidagi kasvatada...

äkki kalad söövad ära? :)
Mul näiteks paar taimi sõid peaaegu lõpuni, panin teise akvasse, nüüd kasvavad.
Tegelikult midagi ikka peaks kasvama, kas vetikad või taimed.

_________________
juvel 70 - +30Wt valgust, standartvarustus. cihlidae.
1 juvel120 - 90w daylight, 26C, pH8, gH15, kH15. barbused.
2 juuvel 120L - 90W daylight, uus, kongod + daaniod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 27, 2011 08:03 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Kriinumit ei tohiks kalad süüa. Pisemad kohe kindlasti mitte. Ja suurematest kaladest (Oscarid, Green Terrorid, Flowerhornid... + siis veel kuldkalad) ka minu akvades toda taime ei söö. Ilmselt ikkagi tegu toitainete ja valgusega. Mul ongi nii (kusagil juba kirjutasin), et kui panen uue taime uude akvasse, siis vohavad hirmsasti kasvada, hiljem aga jääb kasv kängu - pigem siis ütleks, et kiratsevad.

Mul oli 900-se ülemine pind paksult crinumi (selle tavalise ja hästi suure) lehti meetrite kaupa täis. Tekkis kaks noortaimegi. Nüüd on akva umbes aasta käinud ja lehed kuhugi kadunud. Tulid näiteks kallale kollased laigud (see vist Botassumi puudus?) Ja ka tume-tume vetikas. Tundub, et mitte see kõige hullem - Must habe oli vist eesti keeles selle needuse nimi.

Agrimixi ma kardan tänu tolle vase sisaldusele, mis tigudele kehvasti mõjub. Tean, et kusagil on tost väetiselt pikemalt juttu ning et akvaristid seda kasutavad.

Aga hetkel kuldkalade juures kasvab crinum natans uhkesti! Tittelapsi pole veel kahjuks tekkinud.

Lühidalt on vist ikkagi vaja söötmine, valgustus ja väetis omavahel balanksi saada. Ja seda minu mõistus ei võta!

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 27, 2011 11:03 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Panin ka paar aastat tagasi ühe noore crinum thaianumi akvasse ja nüüdseks juba 5 tütartaime juurde tulnud. Võtavad kohe päris palju ruumi, aga välja kaevata ka ei raatsi.
Tropica väidab, et crinumitel tuleb see õis vahest, kui on juba vana taim, niiet tuleb oodata, äkki kunagi näen ka selle õie ära


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 27, 2011 11:21 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Julgeks taas tõmmata paralleeli mullapotitaimega. Nende puhul on ka nii, et ikka vana taim õitseb. Noorte sibulate eemaldamisega ei maksa kiirustada. Las pigem kasvatavad endale tugevad juured alla ja muutuvad iseseisvaks. Siis vast peaks olema turvaline loota, et noor taim kasvama hakkab. Võid ju tasakesi proovida, kas õnnestub noor sibulakene "emast" õrnalt lahti saada. Kui kergelt ära tuleb, siis peaks olema küps iseseisvalt kasvama. Ja ikka peaksid ka juured all olema. Mullapotitaimede puhul peaks olema nii, et tütartaimed kurnavad emataime, sest ta tegeleb nende kasvatamisega ja nii ei jätku tal jõudu õit kasvatada. Kas see ka veetaimede puhul nii on? Oleks ju tegelikult loogiline. Ja kindlasti mõjub pärssivalt emataime ümberistutamine.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 27, 2011 11:46 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 28, 2004 01:04
Postitusi: 82
Asukoht: tartu
Kas kujutad ette kui kiiresti juured kasvavad?
Näiteks limnofilla / hygrofilla / nomafilla - ma iga 10 päeva pärast lihtsalt murran ülevalt 15sm oksa ja torkan liiva sisse. Ja alumist osa viskan minema. Saan öelda, et juured on iga kord isegi selle ajaga nagu Bin Laden habe, mingi 15 cm.

_________________
juvel 70 - +30Wt valgust, standartvarustus. cihlidae.
1 juvel120 - 90w daylight, 26C, pH8, gH15, kH15. barbused.
2 juuvel 120L - 90W daylight, uus, kongod + daaniod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 29, 2011 10:55 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
paulik kirjutas:
Kas kujutad ette kui kiiresti juured kasvavad?
Näiteks limnofilla / hygrofilla / nomafilla - ma iga 10 päeva pärast lihtsalt murran ülevalt 15sm oksa ja torkan liiva sisse. Ja alumist osa viskan minema. Saan öelda, et juured on iga kord isegi selle ajaga nagu Bin Laden habe, mingi 15 cm.


Paulik - meil siin jutt kriinumist, mis on sibultaim. Tema väheke kasvab teistmoodi. Ikka peavad sibulal juured all olema, tema lehest ei kasva.

Huvitav - püüdsin Sinu limnofillat... googlesses panna... ja ei saanud mingeid vastuseid. Ilmselt minu oskamatus.

Aga tekkis mulje, et nood Sul rohttaimed (mitte sibultaimed) ja nende kasv ongi erinev. Taoliselt juurduvaid taimeid (et latv maha ja kruusa) on suht palju. Sibulate puhul see ei kehti.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 30, 2011 12:40 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
KRA kirjutas:
Huvitav - püüdsin Sinu limnofillat... googlesses panna... ja ei saanud mingeid vastuseid.

Pakun et see taim on Limnophila sessiliflora.
Mul hakkas kriinum kah õitsema alles siis kui tütartaimi oli juba hulgi tulnud. Ikka päris mitu aastat kulus enne.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 30, 2011 02:58 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 28, 2004 01:04
Postitusi: 82
Asukoht: tartu
Näiteks aponogetoni lehed kasvavad samuti päevas 3cm juurde.
Nymphea on sama monster kui kriinum, eemaldan iga nädal paar lehte. Ma ei näe vahet, rohttaimed või sibulad vms. Kui kasvavad siis kasvavad kõik.

_________________
juvel 70 - +30Wt valgust, standartvarustus. cihlidae.
1 juvel120 - 90w daylight, 26C, pH8, gH15, kH15. barbused.
2 juuvel 120L - 90W daylight, uus, kongod + daaniod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 01, 2011 08:17 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
paulik kirjutas:
Näiteks aponogetoni lehed kasvavad samuti päevas 3cm juurde.
Nymphea on sama monster kui kriinum, eemaldan iga nädal paar lehte. Ma ei näe vahet, rohttaimed või sibulad vms. Kui kasvavad siis kasvavad kõik.


Eks ikka taim kasvab jõudsasti, kui kõik vees vajalik korras ja toitained kättesaadavad.

Et aga crinum õitseks - selleks vist läheb ikka aega. Taim peaks saama n.-ö. "täiskasvanuks". Sama peaks kehtima ka Nymphea kohta. Väga noor taim ikka vast õit ei tee. Viimaste kohta räägiti siin foorumis ka huvitavad juttu. Näiteks tegi keegi sõlmed lehtede varte sisse, et taime õpetada madalamakasvuliseks. Või sain valesti aru. Mingis poes räägiti mulle, et kui Lotos on õie teinud (õitsenud), siis pärast seda sureb ta ära. Seda ei tahaks ma küll kuidagi uskuda. Mul too taim ka olemas. Õitsenud pole. Aga samas ikka toosama lugu - kui panen uude akvasse kasvab mis kole ja siis mõne (vist umbes aasta) pärast kukub kiratsema.

Jälle jõudsin ma sinna punkti, kus ilmselt pean tõdema, et ei oska veetaimi kasvatada.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 01, 2011 10:05 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 28, 2004 01:04
Postitusi: 82
Asukoht: tartu
Jah, ikka, crinum enne õitsemist oli umbes meetrine.
Tsiteeri:
Mingis poes räägiti mulle, et kui Lotos on õie teinud (õitsenud), siis pärast seda sureb ta ära

Arvan, jutt on Nymphea lotus-est? On kah õitsenud, ja tõesti, vist peale seda kudagi langes, aga võibolla ka selle pärast et eemaldasin peaaegu kõik lehed ära. On ka variant, et peale õitsemist läheb magama pooleks aastaks, ei tea täpselt, aga juurtest kohe tuli umbes 6 uut väikest ja üks nendet sai päris kiiresti sama suureks. Nüüd teistele eriti ei taha valgust anda, muidu kasvavad jälle ilge suureks. Eks ta nagu kartil oma sibulatega :)
Tegelikult, mul pooled taimed kah ei kasva. Tahaks, aga lihtsalt ei kasva. Lepin sellega ja kasvatan teisi.
Kuskil lugesin, et õitsemiseks taim tahaks rohkem mingit mineraali, ei mäleta millist, aga ei tea kas tõsi kah, mina küll seda õitsemist ei taha ja pole asja uurinud.

_________________
juvel 70 - +30Wt valgust, standartvarustus. cihlidae.
1 juvel120 - 90w daylight, 26C, pH8, gH15, kH15. barbused.
2 juuvel 120L - 90W daylight, uus, kongod + daaniod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 01, 2011 10:28 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Pidasin silmas, jah, Nymphea Lotost.

Lehtede eemaldamisega on vist taas võimalik paralleeli tõmmata potitaimedega, milles ma tugevam olen. Väidetavalt üle 1/3 pole soovituslik eemaldada.

Lotosel on ka sibul. (Ja Aponogetonil ka.) Kui too plöda, siis ei tule sealt loomulikult enam miskit. Tean seda, et näiteks Lauteri poodi tulebki too taim sisse palja sibulana. Nad siis alles poes panevad tolle kasvama. Väga võimalik, et taimel on ka puhkeperiood. Taas tahaks tõmmata paralleeli potitaimedega. Võtaks käsile seekord ratsuritähe (Amarülluse). Temaga on küll nii, et mingil perioodil tõesti täielikult puhkab - pole lehti, pole õisi. Tolleks perioodiks pannakse ta külma ja jahedasse. Ja siis, kui kasvuperiood algab peaks õige metoodika puhul ennem tulema õienupp ja siis alles lehed. Jälle taas - kas see analoogse veetaime puhul ka ikka nii on?

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 01, 2011 11:51 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
KRA kirjutas:
Väga võimalik, et taimel on ka puhkeperiood.

Nii ongi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 02, 2011 12:04 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Järelikult poti- ja veetaimed on mingil määral suhteliselt sarnased. Ainult et vee omi on minu arust märksa raskem kasvatada.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 02, 2011 12:33 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
KRA kirjutas:
Mingis poes räägiti mulle, et kui Lotos on õie teinud (õitsenud), siis pärast seda sureb ta ära. Seda ei tahaks ma küll kuidagi uskuda.


Minul ajas lotos pärast õitsemist nagu ennegi lehti
Lotosega vist see probleem, et õie nägemiseks peab laskma tal veepealseid lehti kasvatada, aga see pole akvast vaadates suurt ilu. Enamus akvariste tahab ikka et lotose lehed veeall püsiksid


Üles
 [ 31 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver