foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 24 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 18, 2014 01:28 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Nov 26, 2014 12:16
Postitusi: 12
Pildid: 0
Tere! Mure järgmine : Akvaarium on 54 liitrine. Temperatuur 24C, sisefilter ja õhutaja. Elus taimed ja hetkel 6 gupit, mingi arv prügitigusid ja 2 killertigu. NO2 testi tegin, see oli OK. Vett olen vahetanud korra nädalas umbes viiendiku võrra: sifoonin põhjas sodi välja ja panen uue,seisnud kraanivee asemele.Viimase kuu jooksul on surnud 2 kala.Praegu on järjekordne gupi haige : saba ja uimed on küll terved, aga kokku kleepunud. Värv läheb kahvatumaks ja kalad ise kõhnuvad. Käitumine on kõigil olnud sarnane : algul ujuvad nagu napakad pikalt kõige tugevama vooluga kohas vastuvoolu, üpris pinna ligidal. Siis lähevad kas filtri alla või peale ja jäävad sinna apaatselt lebama. Paari-kolme päeva pärast seda vastuvoolu ujumist enam ei ole. Kalad jäävad järjest loiumaks.
Sööma nad on küll tulnud ja rabelevad toidu úmber samamoodi nagu terved kalad.
Välimuses muid muutusi peale kleepunud saba ja uimede ning kõhnumise ei ole märganud. Kui just hoolega vaadata, siis võibolla on lõpuste taga kergelt roosakad laigud. Aga ma pole kindel, kas need on nüüd tekkinud või kogu aeg olnud. Kala ise üleni helesinine. Täna tõstsin ta eraldi ja seal paistab, et saba otsa külge oleks nagu mingi väike ümmargune tumedam moodustis tekkinud.
Kas mõni kogenum oskab miskit arvata/soovitada?


Üles
PostitusPostitatud: Reede Dets 19, 2014 12:59 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Välisparasiitide poolt tekitatud ärritus annab sellist pilti - voolus ujumine ja üldisest nahaärritusest tulenev uimede kokkukleepumine. Kindlasti nad ka sügavad ennast esemete vastu?
Luubiga oleks vaja vaadata ,on uimedel, kehal väikesed ussid(gyrodactylus) või mis iganes.
Täpselt samasugust pilti võib anda ka "manna", aga sel juhul oleks valged täpid ammu silmale nähtavad.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Dets 19, 2014 07:49 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Nov 26, 2014 12:16
Postitusi: 12
Pildid: 0
Ei süga ennast taimede ega millegi muu vastu.
Kuidas ma teda luubiga vaatan ? Pean veest välja võtma või?
Ja mis see punakas liivaterane moodustus tal saba otsas on? Nagu oleks saba otsast kokku kleebitud selle punase mummuga? Ma proovin väikese video ka lisada.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Dets 19, 2014 09:36 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Lisa video jah. Aga selge - ei süga = ei ole näinud ühtki parasitaarset nakkust mille tagajärjel kala ei hakkaks end sügama. Ju siis bakter, seen? Ei tea.

Luubiga vaatad kala kui ta on esiklaasi juures - parem püüa välja ja pane purki.Paned siis aknalauale , ootad momenti mil ta pöörab end peaga sinu poole, ja siis vaatad "piki külge". Veel parem on mänguasja poest osta laste mikroskoop.(bakterite puhul sellest muidugi abi pole).


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 20, 2014 12:31 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Nov 26, 2014 12:16
Postitusi: 12
Pildid: 0
Ei noh, aega läks, aga loodan, et asja sai: http://youtu.be/xX3WfYz9H8M

Video on natuke udune, aga saba kuju on näha.
Panen ka pildi, kus on see katkine sabaots paremini.


Attachments:
kala2.JPG
kala2.JPG [ 185.43 KB | Vaadatud 215 korda ]
Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 20, 2014 12:44 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Nov 26, 2014 12:16
Postitusi: 12
Pildid: 0
Eile panin akvasse ka baktopuri. Tänan oleks kala nagu natuke elujõulisem, aga raske on tal pinna ligidal ujuda ikkagi. Nii kui rabelemise lõpetab, vajub põhja.
Söögiisu on tal igatahes meeletu.


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 20, 2014 04:03 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Eks ootame ja vaatame. Muud ei oska midagi praegu soovitada.

Edu.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 23, 2014 10:37 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Nov 26, 2014 12:16
Postitusi: 12
Pildid: 0
Eile lisasin akvasse teise tableti baktopur directi. Kalakesel lähevad uimed järjest kehvemaks, õigemini saba enam peaaegu polegi. Ainult kriips on järgi ja see kole punane mumm seal otsas. Eile tegin talle veel eraldi ka soolavanni. Saba juurde on tekkinud ka mingi valge hõljuv asi. Kalakese poest arvati, et äkki on lisandunud ka mingi seennakkus... Siit ongi järgmine küsimus: mida ja kunas ma võiksin selle seenega peale hakata? Kas piisab, kui ma panen ta eraldi kuskile purki soolasesse vette ja hoian ja poputan teda seal? Kahte ravimit korraga vist ei ole akvasse hea panna?
juba on ühel teisel gupil ka seljauim kokku kleepunud, vaatamata baktopurile....
Igatahes on mu mõistus täitsa otsas ja kaladest väga kahju.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 23, 2014 07:19 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
No kui tegu pole parasiitide poolt põhjustatud ärritusega ,siis seentest saad lahti meresoolaga. Kuhjaga supilusika täis 10L vee kohta. kaks lusikatäit oleks parem, aga selline kogus hakkab pikemas perspektiivis taimi ja filtribakterit välja suretama. Mis muud kui katseta.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 23, 2014 11:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 22, 2013 04:27
Postitusi: 294
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Tere. Kui vanad teil gupid on? Millega toidate neid? Proovige pigem JBL Furanol - on parem kui bactopur.

_________________
Akvad:450, 350l, 240l, 180l, 100l, 64l, 54l, 20l, 18l.
Elanikud: Malawi cichlidid


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 24, 2014 05:41 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Kahte ravimit minu teada küll korraga ei kasutata. Enne järgmist rohtu pead tegema veevahetust ja söefiltriga ülejäänud rohujäägid välja filtreerima.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 24, 2014 09:07 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Nov 26, 2014 12:16
Postitusi: 12
Pildid: 0
See sinine on meil olnud varsti pea aasta. Uus haigestunu on nooruke, umbes kuu aega tagasi tõime. Kui vanad nad enne olid, ei oska täpselt ütelda.
Kui ma proovin furanoliga, siis kas baktopurilt üle minnes pean ka enne tegema veevahetuse ja filtreerimise või võin lihtsalt panna seda juurde? need ju tegelikult sama grupi ravimid?


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 24, 2014 11:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 22, 2013 04:27
Postitusi: 294
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Pead ikka veevahetust teha.

_________________
Akvad:450, 350l, 240l, 180l, 100l, 64l, 54l, 20l, 18l.
Elanikud: Malawi cichlidid


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 25, 2014 03:29 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ja süsi ka ikka pärast sisse. Minu meelest on isegi ravimil hoiatus, et teistega kokku ei panda. Isegi mitte sama firma rohuga. Osad rohud mõjuvad selgrootutele surmavalt, osad ei meeldi taimedele, osad jällegi tapavad bakterkoosluse vees ära. Katsu lugeda originaaljuhendit. Tõlkimisel tihti pannakse teinekord iga väga rappa. Ravi ajaks tuleb ka UV-lamp välja lülitada, kui see peaks olema.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 25, 2014 10:56 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Nov 26, 2014 12:16
Postitusi: 12
Pildid: 0
aga kas ma võin panna akvasse soola samal ajal, kui seal on ka ravim sees?
Ps! mõlemad haiged kalad surid täna öösel ära? Üks pidas vastu mitu nädalat, teine ainult 2-3 päeva. Aga haigestunud on veel üks.... See vist ei lõppegi enne kui kõik on surnud :(
Uurisin neid surnud kalu ka luubiga, aga välisparasiite ei näinud kindlasti mitte. Proovin panna varsti ka pildid üles. Sellised kurvad pildid, aga äkki annavad natuke midagi aimu...


Üles
 [ 24 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver