foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 24 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Dets 26, 2014 05:40 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
..ei usu hästi et nendest piltidest suurt abi tuleks. Eks ikka rohkem selline "katse-eksitus "meetodil pusimine. Soolase vee koha pealt on tavaliselt märge pakendil. Kui mingit märget pole, siis minu arusaamist mööda võib kasutada nii mage kui soolases vees.

parem oleks bactopur direktiga mässamisest üldse loobuda. ma ei ole viimaste aastate jooksul enam mingit edu selle ravimiga saavutanud(nitrofuraan niffurpirinol). tundub et bakterid on selle suhtes ammu resistentsed. Vette lisatuna on ainsaks "effektiks" - kalade seisund halveneb ja uimed lähevad veel rohkem puruks.

Sel kevadel oli mu uutel kaladel sarnane haiguspilt. Uurisin ja puurisin igat pidi, ravisin kõigega = tulemus 0. Lõpuks katsetasin minu jaoks senikatsetamata ravimit Tetra Life Guard ja PINGO! Pilt muutus ühe päevaga(ravi 5päeva), ei tea siiani mis neil viga oli, parasiite igaljuhul ei olnud.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Dets 26, 2014 10:51 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Nov 26, 2014 12:16
Postitusi: 12
Pildid: 0
Ma ka täna vahetasin suuremas akvas pool vett ära ja panin söefiltri. Kolm kala on veel jäänud, need on praegu päris kobedada ja lõbusad. Äkki veavad välja, kui neid enam rohuga ei piina. Selle haigestunu panin eraldi väiksesse akvasse ja tema on veel baktopuri lahuses :) Saba pole hullemaks läinud, aga on ainult nina püsti ja saba ots vastu põhja. Samas, kui liigutama hakkab, siis on päris elav. Eks näis mis hommik toob [-o<

PS! Jüri T : kuskohast sa seda rohtu ostsid?


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 27, 2014 05:56 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Maxima zoo planet. See on mingi tetra uuema sarja ravim, neid on seal erinevaid.
(maxima vist ei puutu asjasse kuna selveris on see pärnus ka olemas) :)


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 27, 2014 07:10 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Nov 26, 2014 12:16
Postitusi: 12
Pildid: 0
Ära tõin! Panen oma haiga kala täna õhtul siis sellega ravivanni ja [-o< vaatan, kuidas tal homme on. Tänud vihje eest!
Ülejäänud kolm kala on oma uues vees ja söefiltriga ülimalt rahul ja tunnevad ennast suurepäraselt!!! =D>


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 30, 2014 10:29 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Nov 26, 2014 12:16
Postitusi: 12
Pildid: 0
Nii. Täna on siis seis selline: kalal on kolmas päev Tetra Medica Lifeguard ravi. Uimed on minu meelest muutunud normaalseks.
Kala ise on pisike , hele ja hale nagu kartuliidu, püsib akvaariumis ainult vertikaalses asendis. Endiselt loid. Süüa ei taha.
Kas selline oleks on näitkes paranemise staadiumis OK? Ja kui ma ta suurde akvasse tagasi panen, kas on lootust, et hakkab tasapisi kosuma?

Ja kui uimed on normaalsed, siis kui tähtis on ikkagi teha läbi see 5 päevane ravikuur.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 31, 2014 10:28 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
....loomulikult on 5 päeva tähtis, kui infolehel nii seisab - muidu ei ole kindlasti effekti. Ja isegi kui too ravim toimib ,ei pruugi ta ellu jääda - palju juba ravimeid saanud.Nagu inimeste puhulgi öeldakse"ega tervis pole rauast". (infektsioon VS mürk=ühehalvad mõlemad)

Edu!Head uut aastat!


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 07, 2015 12:54 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Nov 26, 2014 12:16
Postitusi: 12
Pildid: 0
Tegin kalale 5 päeva ravi, nagu ette oli nähtud. viienda päeva lõpuks polnud väline pilt muutunud ei halvemaks ega paremaks. Vahetasin väikeses akvas vee ära ja peale seda oli ta mul seal veel paar päeva. Ikkagi:ei paremaks ei halvemaks. Kala ise väga nõrk, lebas enamasti põhjas. hakkas teisest lõpuks hirmus hale ja panin ta suurde akvasse tagasi, kuna otseseid haigustunnuseid peale apaatse oleku enam ei olnud. Loodan, et kosub tasapisi. Sama päeva õhtuks suutis ta enda saba filtri vahele sokutada. #-o Sabaots ribadeks ja verine, aga õnneks mitte palju. Vandusin enda ettevaatamatust, aga mis teha... Panin talle suurde akvasse väikese eraldi kudemiskoha, muud ei suutnud välja mõelda.Süüa ta väga ei taha, aga tundub, et natuke ikka juba nokib ka midagi. Tõstsin akvaariumis temperatuuri paari kraadi võrra. Ei tea, kas sellest, aga peale seda muutus ta natuke elavamaks ja paar päeva on ta juba natuke ujumise moodi liigutusi teinud, nii et ma loodan, et kõik lõppeb ikkagi hästi.


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 17, 2015 01:46 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Nov 26, 2014 12:16
Postitusi: 12
Pildid: 0
Nii.Peale mõningaid paranemisemärke suri see kala siiski ära. Haigestus uus gupi. Kusjuures tema uimed ja saba olid ja jäid normaalseteks, mitte vähimatki kleepumise tunnust. Kala lihtsalt uimane, uimerdab ühel küljel mööda põhja, pinnale ei tõuse ja kogu lugu. ei aita ei ussi, ei püssirohi...kahe päeva pärast ka tema surnud. Nüüdseks on mulle jäänud ainult kaks gupit, kes selleeest on väga suured ja väga vitaalsed.
Selle kurva loo lõppu veel viimane kúsimus : kunas ma võiksin mõelda mõne uue kala hankimisele samasse akvaariumi, et oleks kindel, et mul ei oleks mingit infektsiooni akvaariumi jäänud?


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 17, 2015 10:14 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Siin ei ole mitte mingit vahet kunas uus kala ja uus infektsioon tuua. Tee seda , kui ei saa aru mida tähendab 2 kuud garantiini. Ühesõnaga osta need uued kalad ära ,ja osta ka 1 garantiin akvaarium juurde. Ilma karantiinita on kalade juurde ostmine mõtetu , ja sageli viib akvaariumi harrastusest loobumiseni tänu pidevatele "põrumistele".


Üles
 [ 24 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver