foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 36 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 27, 2015 10:22 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Juun 27, 2015 09:31
Postitusi: 10
Tere mul on 15 liitrine akvaarium milles on gupid ja ma ei tea mida nad tahavad et nad hakkaksid paljunema ja mul on veel selline küsimus milliseid taimi neile panna et neile oleks seal mugav paljuneda ja elada tänan teid juba ette :oops:


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 27, 2015 10:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Dets 11, 2014 12:09
Postitusi: 133
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Tere! No ei saa ma kohe jätta ütlemata , et 15 l akvaarium ei sobi mitte kalade pidamisekd (see on sama kui inimene veedaks terve oma elu vannitoas). Akvaarium, milles väiksemaid kalu võiks pidada, peaks vähemalt 50l suurune olema. Ja usun, et kui sa siis sinna ka kenasti taimed kasvama paned, tunneksid gupid end seal õnnelikuna ja annaksid ka kindlasti järglasi.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 29, 2015 07:23 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Juun 27, 2015 09:31
Postitusi: 10
see akvaarium on ainult gupidele ja see on 25 liitrit palun vabandust selle pärast aga milliseid taimi ikkagi panna akvaariumisse ja kas neile on vaja ka filtrit kas oskate soovitada kust ja millist filtrit osta


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 29, 2015 07:53 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2005 05:53
Postitusi: 1146
Pildid: 8
Asukoht: Harju/Tallinn
alustame lugemist sealt :
viewforum.php?f=21


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 29, 2015 08:52 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Juun 27, 2015 09:31
Postitusi: 10
ma lugesin sealt päris palju suht huvitav aga vastust oma küsimusele ei leidnud
kas filtrit on siis vaja ja milliseid taimi sinna panna


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 29, 2015 09:44 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
...taimed ei ole ilmtingimata vajalikud ,ega ka filter ,kui on olemas mullitaja ja viitsimine vett vahetada.

......rohevetikas on vajalik.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 29, 2015 09:57 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Juun 27, 2015 09:31
Postitusi: 10
kui tihti peab vett vahetama
ja kas rohevetikas on see roheline palltaim akvaariumi põhjas
kas on mingit hästi pisikest mullitajat mis ei paistaks silma
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: äkki keegi soovitab mõnda mudelit


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 29, 2015 10:05 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
...kõik mudelid mis silma ei paista kõlbavad. Rohevetikas on see mis kasvab akvaariumi klaasi siseküljele ja vaheta vett iga päev 50% , parem siiski 2x 50% (kui ise infot otsida ei viitsi) :lol: :lol: :lol: :lol:


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 29, 2015 10:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Dets 11, 2014 12:09
Postitusi: 133
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
??? ... palun vabandust minu teadmatuse pärast, aga pole veel kuulnud, et keegi vabatahtlikult akvaariumis vetikaid kasvataks :?


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 29, 2015 10:23 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Juun 27, 2015 09:31
Postitusi: 10
mis asi on õhukivi mida se teeb


Viimati muutis dimuffin, Esmaspäev Juun 29, 2015 10:56, muudetud 1 kord kokku.

Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 29, 2015 10:27 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Wow!
..no ...ei oskagi nagu midagi öelda ........mina jällegi ei tea ühtki eluspoegijate pidajat kes "vabatahtlikult" rohevetika maha kaabib ja poodi spiruliina järele silkab.... :lol: :lol:

dimuffin - kasuta GOOGLE otsingut.
ok ...õhukivi ongi see asjandus mis käib õhuvooliku otsa ja kui "suruõhk" teda läbistab paiskab mullikesi vette = ta peab olema vee all!


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 29, 2015 10:45 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Ka 25 liitrine on väga väike akva, 15 liitrisest rääkimata. Mida Sa nende gupide hordidega peale hakkad, kui nad tõesti paljunema hakkavad? Tõesti, sagedaste suurte veevahetustega on võimalik vee kvaliteeti hoida talutavana, kuid kas kord päevas vett vahetada on ikka see, mida tahad edaspidi päevast päeva teha?
Saan aru, et kalade paljunemist on põnev jälgida, eriti kui see juhtub oma väikeses veekuningriigis esimest korda. Aga võin ette öelda, et kui see juhtub korra, siis hakkab see juhtuma regulaarselt ja keegi ei taha Sult neid maimusid saada, ammugi ei tasu loota, et mõni pood neid ka ilma rahata sooviks.
Teemaalgataja pole oma profiilis märkinud asukohta. Varsti kolin oma suureks kasvanud maimud 100 liitrisest raudraamiga akvast ära ning teen selle puhtaks - kui teemaalgataja on Tallinnast, siis võin selle akva talle anda. Kuhugi kaugemale ma akvat transportida ei viitsi ja mingi pakiteenusega jamada ka ei soovi. Akva raam on roostes ja klaasid kriimulised, aga vett peab. Et esmalt peaks raami roostest puhtaks kraapima ning üle värvima (Hammerite värvi olen ise kasutanud), siis oleks võimalik seda veel mõnda aega kasutada. Selles oleks igatahes mõeldav kalu pidada, 15 või 25 liitrises akvas see kuigi mõistlik pole. Õhukivi on poorsest materjalist kivisarnane asi, mis pannakse kompressori vooliku otsa ja mis pihustab akvaariumisse õhumulle. Kui kola hulgast üles leian, võin kaasa anda vana Resun kompressori koos vooliku ja õhukiviga, kuid pean ette hoiatama, et see on päris lärmakas riist. Ka vana valgusti saab soovi korral kaasa, mingit tõsist taimekasvatust sellega ei tee, aga kalu näeb küll. :)
Pille11, vees ujuvad rohevetikad (nn. "roheline vesi") on ideaalne toit imepisikestele kalamaimudele. Ka klaasilt ja taimedelt söövad paljud kalad seda.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 29, 2015 11:11 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Juun 27, 2015 09:31
Postitusi: 10
ma elan tallinnas aga kahjuks on meil 75 liitrine ja 25 liitrine ja 15 liitrine ja 100 l ei mahu kuhugi
ruumi pole enam küsimus Reinule palju sa akvaariumi eest tahad raha
aga kui ma tahan ikkagi õhupumpa siis äkki teab keegi mingit akvaariumitarvete poodi kus saaks valida endale sobiva pumba ja kas keegi lõpuks ütleb millise pumba ma võiks osta mulle on vaja võimalikult väikest mudelit


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 30, 2015 12:56 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
dimuffin kirjutas:
ma elan tallinnas aga kahjuks on meil 75 liitrine ja 25 liitrine ja 15 liitrine ja 100 l ei mahu kuhugi
ruumi pole enam küsimus Reinule palju sa akvaariumi eest tahad raha

No kui ruumi pole siis miks üldse küsid. Ma ei taha üldse raha, minu ainus soov oli vältida kalade sattumist liiga väikesesse akvasse. Kui see väike akva oli mõeldud vaid paljundamiseks, mitte kalade püsikoduks, siis iseenesest pole probleemi.
dimuffin kirjutas:
aga kui ma tahan ikkagi õhupumpa siis äkki teab keegi mingit akvaariumitarvete poodi kus saaks valida endale sobiva pumba ja kas keegi lõpuks ütleb millise pumba ma võiks osta mulle on vaja võimalikult väikest mudelit

Kalapoode on siin iga nurga peal, vt. ntx viewtopic.php?t=14041
Tegelikult oleks mõistlikum soetada filter, õhupump on hädalahendus juhuks kui kohe üldse ressurssi pole muuks. Õhupump on hea maimuakvas, sest pole ohtu, et maimud filtrisse satuks ja viga saaks. Aga miskipärast ma ei usu, et pühendud edaspidi ainult maimude kasvatamisele. Aga kui tahad just õhupumpa, siis piisab ntx sellisest: http://pood.kalake.ee/store/Store/Detai ... ct=3701010 Kalapoodides osatakse Sulle ka pakkuda sobivat riista, kui selgitad, kuhu ja milleks tarvis.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 30, 2015 01:20 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Juun 27, 2015 09:31
Postitusi: 10
ma eriti vetikad akvaarimisese ei taha aga kas võib teha nii et jahvatan kala toidu väga peeneks enam vähem jahuks kas siis pole vetikat vaja
:oops: :oops: :oops:

akvaarium on tõesti ainult paljundamiseks ja ainult gupidele kas keegi teab mõnda imepisikest filtrit mis oleks alla 19 cm kõrge


Üles
 [ 36 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver