foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 36 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 01, 2015 08:57 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ega see vetikas tekigi käsu peale. Kasvab siis või ei kasva - vastavalt, kuidas tingimused on. Helbeid saab väga kergesti näpu vahel pulbriks hõõruda ja see sobib ka.

Mis kalad Sul olemasolevates akvades on? Kas 75-ses juba kasvavad gupid? Juhul kui on nii, siis las nad seal paljunevad. Korjad tited sõelaga välja ja saad panna 25-liitrisesse edasi kasvama. Rohkemaks see akva ei sobi.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 01, 2015 09:31 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Äkki põhjendad, : "Rohkemaks see akva ei sobi". Ma olen siin igasuguseid asju lugenud, aga no see on nüüd küll juba klass omaette!?? = eksitav info 8)


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 02, 2015 06:11 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Juun 27, 2015 09:31
Postitusi: 10
meil on ancistrus ,gupid mõõõksaba ,ja veel nelja sorti kala nimi ei tule meelde väga ammu ostetud ja suures gupi maimud süüakse ära kui nad :oops: :oops: seal üldse paljunevad


Üles
PostitusPostitatud: Reede Juul 03, 2015 02:58 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Jüri T kirjutas:
Äkki põhjendad, : "Rohkemaks see akva ei sobi". Ma olen siin igasuguseid asju lugenud, aga no see on nüüd küll juba klass omaette!?? = eksitav info 8)

Parem jätame need "gupid kasvavad ka solgipanges" ja "kui vahetada igapäev 50%/80% vett siis saab oi kui palju kalu seal kasvatada". Jah, võib juhtuda, et kalad ei sure kohe maha madala veekvaliteedi korral. Jah, kui iga päev kõvasti vett vahetada, saab akvas pidada palju enam kalu kui tavaliselt.
Aga me ei tegele siin kurioosumitega ega propageeri neid. Tavalise keskpäraselt laisa akvaristi jaoks kes ei viitsi igapäevaselt vahetada vähemalt pool veest ja kes pisutki hoolib oma kaladest on 25 liitrine akva sobiv ajutiseks maimude elukohaks, krevetiakvaks või äärmisel juhul nanoakvaks kus on väike grupp pisikesi kalu (gupide parv kipub juba liig olema). Kui keegi vahetab iga päev poole veest siis miks mitte, aga enamasti tüdinetakse sellest peagi. Soomes loetakse kaladele sobivaks minimaalseks akvaariumi suuruseks 40 liitrit ning selles on oma mõte. Nii et Kra-l pole siin tarvis midagi põhjendada. Erijuhud jäägugi erijuhtudeks, mitte soovituseks algajatele. Võimalikult selged, lihtsad, üheselt mõistetavad nõuanded, mis tagavad akva normaalse toimimise ilma eriliste eelteadmiste ja vaevanägemiseta on see, mida vajavad algajad. Segased vihjed, mõistukõne, erijuhtude propageerimine jms. pole abiks.
Veel pisut üldisemalt. Akvaariumi klaaskast pole nii kallis, et tasuks hirmsasti üritada pisikesi akvaariume kalu täis toppida. Nanoakvaariumitel on oma koht, kuid see ei tähenda, et nad sobivad kõigeks. Algaja jaoks ideaalne akvaariumi suurus on kuskil vahemikus 80-150 liitrit, sellises akvaariumis õnnestub pidada enamust algajale sobivatest kaladest, hooldus ei nõua liialt aega ning lõpuks ka kulutused jäävad mõistlikesse piiridesse - eriti veel juhul, kui pole päris kindel, kas see pikemas perspektiivis huvi pakub. Alla 60 liitri akvaariumi soovitamine algajale esimeseks akvaariumiks on halb mõte. Kui rääkida maimuakvaariumitest ja dekoratiivakvaariumitest, siis neil on erinev eesmärk ja võimaluse korral tehakse nad ka erinevad - dekoratiivakvaariumil on enamasti suur küljepind, maimuakvaarium on aga madalam ja suurema põhjapinnaga, mis tagab ka suurema veepinna ja õhu kokkupuutepinna ning parema gaasivahetuse.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Reede Juul 03, 2015 04:38 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Kui keegi tüdineb peagi sagedastest veevahetustest väikeses akvas , tüdineb ta peagi neist ka suures. Liiatigi peetakse suuremas rohkemal hulgal kalu, ja keegi ei ole kohustatud pidama 25 liitrises samapalju.

Asi on "pöördvõrdeline". Kõik jääb tegelikkuses samaks.

Minu seisukoht on alati olnud - 25 liitrisega on algajal oluliselt lihtsam hakkama saada ja õppida ,kui 100 või 200 liitrisega. Olen ka ise kunagi algaja olnud ja tean väga hästi, milline peavalu on suur akvaarium kui "asjad juhtuma hakkavad". Ükskõik mislaadsed ebameeldivused, kas veeprobleemid või mõni infektsioon.Praegu ma enam väga algaja ei ole ,aga seisukoht jääb samaks. Pealegi mulle ei meeldi absoluutselt suured kalad, nii et suuremate akvaariumide juurdesoetamisel ei ole mõtet.
Väiksemaid seevastu sigineb järjest.


Endal on mul praeguse seisuga viis 30 liitrist, reaalse veemahuga 25L.(pikkus 60cm)Kõik on oluliselt lihtsam kui mu suurimas 300 liitrises - 1 kompressor , viis väikest svammi - õhutõstmismeetodil. Täielik "puhkus". mitte mingisugune "tasakaal" ei ole nendes ebastabiilsem kui suures. Mis te siin arvate et suur 200 liitrine koos oma tohutute punnisöödetud kuldkaladega ei reostu ega midagi.

...... mingi 4 barbust.rasboorat...gupit...neooni....daaniot jne....loetelu mis liike saab sellises väikeses akvas pidada on meeletu

nt. metsikud gupid kelle kehapikkus on 1,5 cm tunnevad end 30liitrises ideaalselt, kui neid on seal u. 20 isendit. Kui võtta 15 kala vähemaks tundub see akvaarium "tühi" ja sageli lähevad kalad stressi (enemasti kui muutus on järsk)
Enamikel väikestel parvekaladel meeldib elada "külg külje " kõrval ja et seda saavutada ei pea suures akvaariumis isendite arvu mitmekordistama vaid on võimalik otsustada väiksema akvaariumi kasuks.

lisaks annab mitu väikest akvaariumi ühe suure asemel rohkem võimalusi. On sul 1 suur akvaarium ühe tigeda liigiga, ja kogu lugu "nii ongi" 8)


kui ise ei ole proovitud sellistes akvaariumides erinevaid väiksemaid liike erineva numbrilisusega ja ei ole suudetud leida normaalselt toimivat keskteed...(näha on et ei ole proovitud, või kui , siis nähtavasti läbi põrutud) siis millest me üldse räägime?

"Õppematrrjalina" soovitan algajaile akvaariumi mitte üle 40 L. ja vastavalt maitsele hakata seda siis suurendama või veelgi vähendama.

See et 25L ei kõlba muuks kui ainult maimude kasvatamiseks on täielik vale = eksitav info!!! [-X


Üles
PostitusPostitatud: Reede Juul 03, 2015 06:48 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Jüri T kirjutas:
Kui keegi tüdineb peagi sagedastest veevahetustest väikeses akvas , tüdineb ta peagi neist ka suures. Liiatigi peetakse suuremas rohkemal hulgal kalu, ja keegi ei ole kohustatud pidama 25 liitrises samapalju.

Vahe on selles, et kui pistad ntx 15 gupit 25 liitrisesse akvasse, siis PEAD tegema sagedasi suuri veevahetusi. Kui pistad 15 gupit 100 liitrisesse akasse, siis peale sissetöötamist pole selleks enam vajadust.

Jüri T kirjutas:
Minu seisukoht on alati olnud - 25 liitrisega on algajal oluliselt lihtsam hakkama saada ja õppida ,kui 100 või 200 liitrisega.

Me teame juba mõnda aega, et Sulle meeldivad gupid ja väikesed akvad ning et kasutad suuri veevahetusi. Paraku on olemas ka teistsugused valikud, kõik algajad ei taha piirduda gupidega ja jäädagi tegema suuri veevahetusi. Teame kunagise diskussiooni ja Sinu jagatud pildimaterjali järgi sedagi, et usud et kalu võib kasvatada peaaegu solgivees ning seda kindlasti ei saa heaks kiita.
Jüri T kirjutas:
Endal on mul praeguse seisuga viis 30 liitrist, reaalse veemahuga 25L.(pikkus 60cm)Kõik on oluliselt lihtsam kui mu suurimas 300 liitrises - 1 kompressor , viis väikest svammi - õhutõstmismeetodil. Täielik "puhkus". mitte mingisugune "tasakaal" ei ole nendes ebastabiilsem kui suures. Mis te siin arvate et suur 200 liitrine koos oma tohutute punnisöödetud kuldkaladega ei reostu ega midagi.

Vahe on selles, et 25 liitrises ei kannata pidada ka ühte "punnisöödetud kuldkala". Suuremas akvas toimuvad asjad aeglasemalt, kui midagi viltu läheb, on rohkem aega reageerimiseks. Loomulikult on ka 3000 liitrises akvas võimalik korraldada üleasustust, aga väikeste akvade puhul on see eriti kerge tekkima. Kalu "punni sööta" on loomulikult võimalik igas akvas. Tore, kui Sulle meeldivad pisikesed akvad, suurem osa akvariste on aga SARS nakkusega. ;)
Korraliku taimeakva juures on kogu hooldus peaasjalikult klaaside puhtaks nühkimine, kalade toitmine ja taimede kärpimine. Veevahetust võib teha, kuid saab ka ilma.
Jüri T kirjutas:
...... mingi 4 barbust.rasboorat...gupit...neooni....daaniot jne....loetelu mis liike saab sellises väikeses akvas pidada on meeletu

Meeletu valik küll, kui isegi Sinu mainitud kalade puhul ei saa tavapärast parve tekitada (reeglina parveks peetakse 5 ja enam kala). Jah, tean veel mitmeid väikesesse akvasse sobivaid pisikesi kalu, kuid tean veelgi rohkem kalu, kes sinna kuidagi ei sobi.
Jüri T kirjutas:
kui ise ei ole proovitud sellistes akvaariumides erinevaid väiksemaid liike erineva numbrilisusega ja ei ole suudetud leida normaalselt toimivat keskteed...(näha on et ei ole proovitud, või kui , siis nähtavasti läbi põrutud) siis millest me üldse räägime?

Millest räägid? Kui arvad, et ainult Sina oled pruukinud väikesi akvaariume, siis ilmselgelt eksid. Ka jutt mingist läbipõrumisest on luul, küll mäletan kellegi probleemidest taimeakvadega. ;) Lihtsalt sundida algajaid minema pisikeste kalade ja väikeste akvaariumite peale on vale - algaja võiks siiski ise otsustada. Kui ta tahab alustada ahvenatega või kuldkaladega, siis miks peaks talle peale suruma gupisid?
Jüri T kirjutas:
"Õppematrrjalina" soovitan algajaile akvaariumi mitte üle 40 L. ja vastavalt maitsele hakata seda siis suurendama või veelgi vähendama.

No selge, see on Jüri T. soovitus. Minu soovitus see päris kindlasti ei ole, see on üks paljudest võimalustest ning seejuures minu hinnangul kahjuks üks nirumatest.
Jüri T kirjutas:
See et 25L ei kõlba muuks kui ainult maimude kasvatamiseks on täielik vale = eksitav info!!! [-X

Nõus - krevetid sobivad sinna tõesti palju paremini.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Reede Juul 03, 2015 09:54 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
"Suur Tegija" on rääkinud!( teemal) "Rohkemaks see akva ei sobi."= 25L

...kuulsin just äsja kalalt tulles raadiost mingit idiootlikku laulu, mille osa sisust oli : "tahaks vabaks rebida, aga ma ei saa, sest olen väsinud". :lol: :lol:
Kohe tuli seesamane foorum silme ette.,...........paar "jahuveski" meest on siin ikka päris väsinud. :lol:



Kui mõnd algajat huvitab milleks kõigeks see akvaarium (25L) sobib, siis priva! Aitan kõiki huvilisi!


Üles
PostitusPostitatud: Reede Juul 03, 2015 10:05 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
.........ja veelkord meeldetuletuseks:

"Rohkemaks see akva ei sobi."(gupy maimud)= 25L = Eksitav Info!!! [-X


Üles
PostitusPostitatud: Reede Juul 03, 2015 11:03 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Kusjuures selle väite osas on tõenäoliselt kõik Sinuga täiesti päri, sest tõepoolest sobib 25 liitrine akva ka muuks kui gupi maimude jaoks. Usun et ka Kra on nõus sellisesse akvasse teistegi kalade maime või krevette paigutama või ntx kolm-neli kardinali või daaniot valla päästma.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 04, 2015 08:08 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Hoi sõbrad, ma usun et teema autor ei saa teie arutelust mitte midagi aru.
Püüdke jääda teemas esitatud küsimuste juurde ja ärge valguge aruteluga liiga laiali


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 05, 2015 07:17 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Juun 27, 2015 09:31
Postitusi: 10
muide se akvaarium on mul juba 7 kuud ja ma olen vahetanud vett ainult 9 korda ja kõik kalad on elus ning ma ei taha suurt akvaariumu


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 05, 2015 08:58 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
No "tip-top". Tundub et kõik sujub.

Ei saanudki päris hästi aimu - tahtsid "mullitajat" mis silma ei torkaks?

.no päris hästi ei saa ikka aru , aga 25L akvaariumile välisfilter ei sobi kohe mitte....

jäävad (parimad) variandid :

1. Väike "sisepump"
2. Svamm ,koos välise kompressoriga.

...mini sisepump on halvem variant, sest isegi kõige lahjem tekitab sellises akvaariumis liig tugevat veeringlust, kui siis ehk väljavool suunata otse üles veepinnale..



.... svamm koos minikompressoriga (mida saab peita) on väga hea variant ja jällegi ka "pöördvõrdeline" ..........svammi töövõimet võrdlemaks sisepumbaga saab võrdsustada ka aeglase mulli puhul valimaks suurem svamm, samas kui sa ei kannata vaadata svammi oma akvaariumis ???

Minu soovitus gupyde heaolu nimel on ikkagi "svamm". Eriti gupy maimude puhul. Ei ole vaja sundida neid liigselt kaloreid raiskama ujumaks pumba väljalaskeava ees kiires voolus.Neil on see "loll" komme ja see jääbki. Nad on geneetiliselt niimoodi programmeeritud = püüdmaks "vastuvoolust" tulevat ......filtrist ei tule neile mitte midagi = tuleb ainult tagajärg - saadav kaloraaz ei kata kulutatut... :(
selliselt on neile vaja 3x rohkem täisväärtuslikku toitu, kui seisva veega akvaariumi paigutatud vendadele.

.....


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 06, 2015 09:49 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
dimuffin kirjutas:
muide se akvaarium on mul juba 7 kuud ja ma olen vahetanud vett ainult 9 korda ja kõik kalad on elus


Ei oska nüüd hinnata, kas as kiitled või tahad öelda, et saab ka nii :?
See, et kalad on elus, ei anna kindlasti alust arvata, et kõik on kõige paremas korras ja kaladel on hea. See et vesi läbi paistab, ei tähenda absoluutselt seda, et vesi on puhas ja elamiskõlbulik. Ole hea ja tee oma kaladele teene, vaheta vett tihedamini. Ideaalis võiks see olla kuskil veerand kuni kolmandik nädalas


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 06, 2015 05:11 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Juun 27, 2015 09:31
Postitusi: 10
kalad on mul täitsa korras ujuvad on tiined ja vee temperatuur on keskmiselt 25.5 kraadi


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 06, 2015 05:31 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Tore kuulda, et oskad kalade pealt vee kvaliteeti hinnata.

Kas sul on küsimusi, millele siin teemas vastust ei ole saanud?


Üles
 [ 36 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver