foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 14 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: valkhas hägune vesi
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 06, 2007 07:31 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Sept 06, 2007 12:54
Postitusi: 2
Asukoht: SAAREMAA
tere liugesin selle kohta ka siin aga ei saanud selget vastust.ostsin 25 l akvaarjumi koos 3 kirju kuldkala ja kahe musta punsilm kalaga poest sain ka natuke vett kaasa aga selle vahetasin hiljem ümber oma mitte tedlikusest. agua fiter sees elus taimi pole söödan 2 korda päevas hommikul 4 suurt näpuotsatäis helmeid ja öhtul samapalju mingeid kuivatatud terasid aga vesi koguaeg sogane ja akvaarium seest libe teod on ka kaks esimest surid vist ära olid liikumatult mitu päeva viskasin ära ostsin uued kolm ükspäev vaatan teol ainult karp alles seest tühi et ei saa aru mis toimub olen nöutu ja ei tea ka palju kalade pidamisest et mis tegema peaksin esimesena et vett selgemaks saada . aa vahepeal anti poest mingi kapsel pakteritega siis läks vesi selgeks ja peale järgmist veevahetust jälle hägune siis panin veel pktereid ja see ei aidanud. vett vahetasin 1-3 akvaarjumi veest . et kes oskab aidaku


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 06, 2007 08:03 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Hakkame päris algusest:
Vaata, näiteks torulukksepp, keevitaja või kes iganes ei ole selleks sündinud. Ei ole ju nii, et võtab aga torutangid ja gaasipitsi kätte ja töö lendab ja kvaliteed ei ole kah paha. Enne on vaja midagigi endale sellelt alalt selgeks teha.

Kas sa artiklite alt lugesid, et akvaarium peab sisse kõigepealt töötama. Kas sa tead, et sellest 25 liitrist jääb väheks isegi ühele sinu poolt ostetud kalale. Äärmisel juhul võiks seal ühte neist pidada.

Minu soovitus sulle on:
Kalad kuhugile suuremasse akvaariumisse ära anda ja akvaariumiga otsast alustada. Taimed sisse, lasta sisse töötada nii vähemalt nädalat kaks kolm. Sel ajal vett vahetada ei ole vaja. Siis panna akvasse paar tigu. Lasta akval veel käia nädal/paar ja siis võid tagasi võtta ainult ühe kuldkala. Või otsustad väiksemate kalade kasuks ja saad neid kõige rohkem viis tükki oma akvasse panna. Väiksemateks kaladeks kõlbavad Gupid, Platy'd, neoonid, mõõksabad. Valgustus tuleks ka taimedele kasuks

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 06, 2007 08:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Sept 14, 2006 08:38
Postitusi: 76
Pildid: 0
Asukoht: Raplamaa
Esiteks, kalu selles väikeses akvas liiga palju. 25 l. akvasse sobiks paremal juhul ainult üks kuldkala või teleskoop. Teiseks, söödad kalu liiga palju. Piisaks korra päevas ning ainult paar näpuotsa täit (vaatamata sellele, et nad tunduvad kogu aeg näljased). Kui tahad neid edasi pidada, siis peaksid endale soetama vähemalt 100-120 l akva. Praegu nad elavad sul sõna otseses mõttes oma s-u sees. Akvas peaksid olema ka elustaimed. Näiteks anubias on tugev taim mis peab ka kuldkalade ja teleskoopide näkitsemisele vastu. Sellistes tingimustes nagu praegu, nad sul küll kaua vastu ei pea. Ajutist leevendust annab ehk tihedam veevahetus (vesi eelnevalt 24 tundi seisnud) ja bakterkultuuri lisamine. Koos veevahetusega sifooni ka oma põhjakruusa, et sealt eemaldada kõik väljaheited ja toidujäätmed. Korraga vaheta vett mitte rohkem kui 5 l. Peaksid tegema ka veeteste, olen kindel, et NO2 ja NO3 on sul kindlasti lubatust kõrgem.

_________________
240 l.
Elussünnitajad, torn- ja prügiteod,
elustaimed, EHEIM ecco 2236, EHEIM aguaball 2212.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 06, 2007 10:19 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Sept 06, 2007 12:54
Postitusi: 2
Asukoht: SAAREMAA
nii ok saan aru et palju kalu ja väike akvaarium aga kui ma neil vahetan vett tihedamini kas nad siis peavad uue akvaarjumi sisse tötamise aja vastu ja äki keegi oskab öelda mis hinnaklassi jäävad sellise natuke üle sajaliitrised akvaarjumid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 06, 2007 11:36 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Sa pead vist vett väga tihti vahetama, et kalad ellu jääksid. Uue akva saad ka siitsamast forumist, kui jälgid müügi rubriiki. Seal on praegugi üht-teist pakkumisel.
Akva ei lähe mitte "käima" ilma elusolenditeta. Pane sinna vähemasti õunatigusid, ka gupid kui eriti vastupidavad kalad sobivad.
Kuldkaladele sobivad suured akvaariumid, räägitakse 50 liitrist kala kohta.


Üles
 Teema pealkiri: vee hulk
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 26, 2007 11:34 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 26, 2007 11:27
Postitusi: 69
Asukoht: Elva
ma tean et erandeid on alati ja minu akvaarium on ka üks suur erand, sest et mul on 50-liitrises akvas 6 kuldkala ja lisaks sellele ka 10 väiksemat elukat(mollyd, põhjakoristajad, ja veel mingid vuntsidega tegelased)+ teod ja uskuge või mitte elavad juba viimased 5 aastat kõik õnnelikult koos ja sigivad nii mis kole. vett peab vahetama ka vaid korra kuus. kusjuures mina vahetan kogu vee ära ja ei lisa sinna mittemingeid baktereid. nii et see sogane vesi võib olla tingitud ka vabalt kraani veest, mis ei ole puhas...aga muidugi nagu ma ütlesin on olemas erandeid ja ega kõigil ei pruugi nii hästi minna kui minul.
PS! plaanis on osta suurem, umbes 200l akvaarium

_________________
ann


Üles
 Teema pealkiri: Re: vee hulk
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 27, 2007 01:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 29, 2004 01:42
Postitusi: 228
Asukoht: Tartu
annili kirjutas:
ma tean et erandeid on alati ja minu akvaarium on ka üks suur erand, sest et mul on 50-liitrises akvas 6 kuldkala ja lisaks sellele ka 10 väiksemat elukat(mollyd, põhjakoristajad, ja veel mingid vuntsidega tegelased)+ teod ja uskuge või mitte elavad juba viimased 5 aastat kõik õnnelikult koos ja sigivad nii mis kole. vett peab vahetama ka vaid korra kuus.

:-# Võtab sõnatuks, selliseid erandeid poleks küll vaja.

Minul on kahele kuldkalale 112 liitrine akvaarium ja ma leian, et parem oleks suurem.
Teema algatajal soovitaksin (nagu eelnevadki kogenenumad kasutajad) kiiremas korras suurem akvaarium soetada. Seni võiks süüa vähem anda, näiteks üks "keskmine" näputäis kaks korda päevas. Pudel-baktereid ei soovitaks ma ka edaspidi igal veevahetusel lisada, pigem lase veel enne akvaariumisse panekut ööpäev seista.
Alustuseks loe läbi ka artiklid akvaariumiga alustamisest ja selle hooldusest. :)

Jõudu, jaksu ja kiiret tegutsemist!

_________________
üliõpilaselu on kärpeid teinud:
37L metsa ja mõni gupi
112L gupisid ja üks väike mets
98L käivitamisel


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 27, 2007 03:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 17, 2005 01:52
Postitusi: 264
Asukoht: Malawi
Felch kirjutas:
Akva ei lähe mitte "käima" ilma elusolenditeta.


akvaariumi küpsetamine õnnestub suurepäraselt ilma elusolenditeta.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 27, 2007 11:48 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
rene kirjutas:
akvaariumi küpsetamine õnnestub suurepäraselt ilma elusolenditeta.

Tjah, nii lakooniline väide võib saada valesti mõistetud - ilmselt mõtles rene kaladeta sissetöötamistsüklit (Googles fishless cycling). Ehk siis Felchil on selles osas õigus et kui lihtsalt vesi akvasse panna ja oodata siis ei toimu seal mitte midagi kasulikku, sissetöötamistsükli käivitumiseks on vaja bakteritele toitu. Kaladega sissetöötamistsükli korral saab kalade väljaheidetest ammoniaak bakteritele toiduks, kaladeta tsükli korral lisab akvarist ise akvasse ammoniaaki. On ka soovitus mille paikapidamist pole kahjuks olnud senini mahti kontrollida - ehk siis väidetavalt kui akvasse panna pisut kalatoitu siis selle lagunedes tekib aineid mis on toiduks kasulikele bakteritele.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 27, 2007 12:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 17, 2005 01:52
Postitusi: 264
Asukoht: Malawi
suurepäraselt töötab ka näiteks bakterikoloonia toitmine külmutatud krevettidega. :)


Üles
 Teema pealkiri: Re: vee hulk
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 27, 2007 01:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 23, 2007 11:01
Postitusi: 961
Asukoht: Tallinn
annili kirjutas:
ma tean et erandeid on alati ja minu akvaarium on ka üks suur erand, sest et mul on 50-liitrises akvas 6 kuldkala ja lisaks sellele ka 10 väiksemat elukat(mollyd, põhjakoristajad, ja veel mingid vuntsidega tegelased)+ teod ja uskuge või mitte elavad juba viimased 5 aastat kõik õnnelikult koos ja sigivad nii mis kole. vett peab vahetama ka vaid korra kuus. kusjuures mina vahetan kogu vee ära ja ei lisa sinna mittemingeid baktereid. nii et see sogane vesi võib olla tingitud ka vabalt kraani veest, mis ei ole puhas...aga muidugi nagu ma ütlesin on olemas erandeid ja ega kõigil ei pruugi nii hästi minna kui minul.
PS! plaanis on osta suurem, umbes 200l akvaarium


:shock:

Kuidas õnnestub veevahetus vaid korra kuus? Kas häguseks vesi ei muutu?
Aga mis taimed sul seal akvaariumis on? NO3 liiga kõrgeks ei lähe selle kuu ajaga?
Või ehk on sul võimas filter?

_________________
3 Guraamit, 1 ants,2.10.07,4 pärlskalaari 14.10. 07 15.10.07 ants Tinna,08.07.08 Hoplosternum thoracatum Algus 29. 07. 07. 250L AZOO CF-1200,CO2; 4x 30w 21. 09. 08 500L +õhupump13.10.08 http://filmipaevad.ee/2011/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 27, 2007 04:08 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 26, 2007 11:27
Postitusi: 69
Asukoht: Elva
ei siiamaani pole vesi häguseks läinud, taimed on näiteks vesikuusk(mille ma olen ise jõest korjanud) ja veel mingid ise korjatud taimed, sest poest ostetud taimed süüakse kalade poolt liiga kiiresti ära ja nende ilu jääb üürikeseks.pump on hydor crystal, kuid see on jah 100l akva oma. ning pumpa pesen kord nädalas.

_________________
ann


Üles
 Teema pealkiri: Re: vee hulk
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 27, 2007 06:52 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
annili kirjutas:
...vett peab vahetama ka vaid korra kuus. kusjuures mina vahetan kogu vee ära...


Ei mingit tähenärimist ega tagamõtet!
Mille järgi otsustad, et peab 1 kord kuus vett vahetama ja miks kogu vee? Millelegi toetudes(testid, visuaalne vaatlus) peavad ju need otsused sündinud olema.
Kas ei oleks loogiliselt mõeldes lihtsam/kergem nädalas korra 1 ämber vett vahetada, kui korra kuus 5 ämbrit, pluss igakuine "kama" pesemine, kalade ümbertõstmine, kui seda teed?

Mulle tundub, et praegu käib asi nagu tagurpidi, Filtrit tuleks kord kuus puhastada ja vett tihemini vahetada. Aga võibolla selles peitubki Sinu akva toimimise saladus :?

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 27, 2007 06:52 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
annili kirjutas:
ei siiamaani pole vesi häguseks läinud, taimed on näiteks vesikuusk(mille ma olen ise jõest korjanud) ja veel mingid ise korjatud taimed, sest poest ostetud taimed süüakse kalade poolt liiga kiiresti ära ja nende ilu jääb üürikeseks.pump on hydor crystal, kuid see on jah 100l akva oma. ning pumpa pesen kord nädalas.

Sellise üleasustuse juures oleks igal juhul mõistlik teha veetestid. Kui Sul tõesti ka kuldkalad "sigivad nii mis kole" siis see oleks küll midagi uut sellise üleasustuse juures, mollid poegivad pea igasugustes oludes. Kindlasti pole see olukord selline mida võiks normaalseks pidada või mille üle uhkust tunda.


Üles
 [ 14 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver