foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 31 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: PH
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 06, 2003 09:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 16, 2003 08:57
Postitusi: 73
Asukoht: Kagu
Ni..ma ostsin selle PH taseme mõõtja.
Tegin akvaariumiveega testi ära ja... :shock: PH on 8.5 vei võibolla kisub isegi 9.0 poole. Egastahes selline sinine oli.
Ja siis tegin sama testi otse kraanist lasteud vee peal, ja seal oli PH 6.5 või 7.0
Imelik...paistab justkui otse kraanist lastud vesi on parem kui see mis on akvaariumis. Mida peaks tegema???
Ja kindlasti tegin kõik õieti, nagu oli seletuses kirjas. Et 4 tilka sinna 5 ml vette.
Mida teha, et PH-d väiksemaks muuta?

_________________
Unistus paremast akvaariumst :P


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 07, 2003 10:17 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Sept 01, 2003 10:52
Postitusi: 43
Asukoht: Pärnu
ma täpselt ei tea, aga see võib olla kividest mis sul akvas on.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 07, 2003 11:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 16, 2003 08:57
Postitusi: 73
Asukoht: Kagu
Ma tegin täna hommikul veel ühe testi.
testisin 5 päeva seisnud vett, mille kallan kohe akvaariumisse. Ja oh imet..PH sellel pudelis seisnud veel oli samuti 8.5 :shock:
Ma ei saa nyyd aru, kas siis seistes vee PH tõuseb? Või on asi hoopis pudelis? Mul on kokku 4 plastikpudelit, 3 on tavalist 1,5 liitrist mingi coca-cola või siis Värska vee oma. Ja siis üks on 2 liitrit, too on vana veinipudel. Aga ma pesin need pudelid väga hoolikalt kuuma veega üle mitu korda niiet...ma ei tea...
Või lasen liiga kaua veel seista? Tavaliselt lasengi 3-5, vahel 2.
Ja asi selles, et ma ei võta kunagi akvaariumist vett ära. Kuna mul on ju ilma kaaneta akv ja vesi aurab ise ära( see ongi vist ainus pluss kaaneta akvaariumil). Ja ma lihtsalt lisan vett juurde.
Aga kas on loomapoodides müügil ph langetajaid? Mingit vedelikku või...Ja kas selline ph on kaladele VÄGA ohtlik? Millise ph juures hakkavad kalad juba surema? Mul elavad nad normaalselt.

Tänan vastuse eest juba ette....

_________________
Unistus paremast akvaariumst :P


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 07, 2003 02:42 
Guru

Liitunud: Pühapäev Aug 10, 2003 12:26
Postitusi: 192
Asukoht: Harjumaa, Kostivere
Lahtise akvaariumi vee äraauramine ei ole just eriti positiivne asi. See tekitab jah kiusatust vett lihtsalt juurde valada - tean omast käest :). Samas aga soolad ju veest ära ei aura ja uue veega lisad sa veel väikse portsu soolasid juurde. Selle tulemusena tekib pikapeale väga kare vesi ja ka pH tase tõuseb kõrgeks.
Tee tasapisi algust mõõduka veevahetusega. Kui sa seda ammu teinud ei ole, siis korraga näiteks poole vee vahetus mõjub su hoolealustele halvasti.
Keemiat sul esialgu põhjust kasutada ei ole - see ei vähenda su muret kareda vee suhtes. Kui kindlalt tahad pH näidu väiksemaks saada, siis üheks võimaluseks on ka süsihappegaasi lisamine akvaariumi. Aga seda tuleb teha siis teha pidevalt.

Kare vesi ja keskmisest kõrgem pH näiteks gupidele sobib, enamikule taimedele aga mitte sugugi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 07, 2003 03:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 16, 2003 08:57
Postitusi: 73
Asukoht: Kagu
Ok tänks.
Aga kui tihti siis ma peaks vahetama vett ja kas vana vee lihtsalt viskan ära või on see näiteks potitaimedele hea vms? Ja kas 1/3 pean vahetama?

Aga kuidas kommenteerite seda, et mingi 5 päeva seisnud vee PH on 8.5, kui aga otse kraanist lastud sama vesi on 7.0 või 6.5 Aga see vesi on ju ka ikkagi otse kraanist lastud, aga lihtsalt seisund mõned päevad...?? Kas tõesti seistes vee PH tõuseb?

_________________
Unistus paremast akvaariumst :P


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 07, 2003 03:42 
Guru

Liitunud: Pühapäev Aug 10, 2003 12:26
Postitusi: 192
Asukoht: Harjumaa, Kostivere
Alustuseks võid proovida vahetada üle päeva 4-5l. Enamlevinud soovituste järgi peaks edaspidi siis vahetama nädalas 15-30%. Ise ma nii palju ei vaheta - nädalas lasen vana vett välja kuskil 10l (kokku kahest akvast: 75+36l).
Kui ümbruskond puhas on, siis võib talvel kasutada ka lumesulamisvett - siis ei pruugi iga nädal vana vett välja lasta.

Seismisel võib pH tõusta juhul kui su allika-/kaevu-/kraani-vees on lahustunud üsna suures koguses CO2'te. Seistes see lahkub veest ja pH tõuseb. Igaksjuhuks soovitaks sul see asi veelkorra üle mõõta.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 07, 2003 04:40 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
tõesti tõesti pH lendab üles kuna konsentreeritud gaasid (CO2) jagunevad sealt kogu akvaariumi peale või lahkuvad akvaariumist sootuks õhutamise tulemusena
ja ilselt on sul ka väga kare vesi et pH sellise numbri juures stabiliseerub
suur osa kalu kannatab sellise pH välja kuid teine tera on taimedega
taimede kasv (fotosüntees) lõpeb üldjuhul pH 7.8 juures...nii et taime kasvatus jääb sul küll siia taha
toataimedele on akvaariumivesi hea küll...kuna seal on täiendavaid toitaineid ja mineraale


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 13, 2003 11:18 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
Tiff, see õhutamise teema on minu jaoks hea nali... Õhutasin senimaani ise ka 24/7... #-o Vene ajal ju müüdi akva kohe koos õhutajaga ja see tundus iseenensestmõistetavana, et mullid peavad surisema - uskumatu ja nüüd sellised kommentaarid. Ma lõpetasin õhutamise ja kohe pH 7,4 pealt 7,2 (isegi veidi alla) peale... Panin nüüd CO2 pudeli ka veel tuksuma.
Muide, kas see on Ok, et üks-kaks riba imepeenikesi mulle tuleb ainult? Kui intensiivne see peaks olema?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 13, 2003 11:27 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
See on individuaalne.
Sõltub väga palju taimede rohkusest ja akva suurusest.
Ma katsun lähipäeval uusi pilte teha oma kastist, siis näed millise tihedusega on taimed ja 2L pudelist tuleb pidev suhteliselt jäme mullirida, mis lisaks jäävad veel pinnataimede lehtede alla pidama...
Kuna sinu kasti pilte pole näinud, siis ei oska esialgu arvamust avaldada.
Tee mõõtmisi ja arvuta co2 sisaldus pH ja kH järgi.
Ilmselt kulub sinu akvale teha 2x2L pudelite süsteem.
Ja tegelikult oleks parem sinna veel väike veelukk ka vahele ehitada, et hapnik juurde ei pääseks - see käärimine on anaeroobne protsess ja kui sinna tsükli sees õhk juurde pääseb, lõpeb ka käärimine...
Eriti tähtis igasugu puhastamise juures, kus tõenäoliselt see mullitaja välja tõstetakse kastist - elu on näidanud, et juba veerand tundi on segule hukatuslik vahel...

Mullide pidevast surisemisest - seda juttu räägib enamik akvapoemüüjaid, et peab kogu aeg mulisema ja närvidele käima - ei tea kust neid sellised libatarkused pärinevad...
Viimasel ajal on õnneks hakanud sugenema ka suht teadlikumaid müüjaid, kuid need on hetkel küll kahjuks erandid...
:shock:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 13, 2003 11:33 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
Kuidas arvutada CO2 sisaldust ja mis on hea tase?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 14, 2003 12:01 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Kalkulaator ja tabelid on :
http://www.csdco.com/~cgadd/aqua/art_plant_co2chart.htm

Selline keskmine ideaaltase (taimedele) on 20, kuid ei juhtu midagi kui ta on 15 või 25 - kasvavad samuti väga hästi...
Alla 10 kipub nigelaks jääma, kunagi katsetuste käigus lasin ka näidu üles üle 40 - siis läks enamus kalu stressi : passisid põhjas ühe koha peal või kaevusid sootuks kruusa sisse, teise äärmusena kimasid mööda kasti ringi... :shock:
Selle katse lõpetasin muidugi kiiresti... :oops:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 14, 2003 12:11 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
selle ´tabeli põhjal on 11,35 hetkel - vaja ikka juurde #-o


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 21, 2003 02:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 16, 2003 08:57
Postitusi: 73
Asukoht: Kagu
Ma olen siis nyyd 2 nädalat umbes vahetanud seda vett, et algul iga paari päeva tagant ja siis 4-5 päeva tagant, aga ei midagi!!! :?
Koguaeg on ikka 8,5... :(
No ma ikka vahetan seda vett veel. Aga ütleme, et kui see PH ikkagi madalamaks ei lähe, kas siis ostaksin PH langetaja? Selle ph mõõtja pakendil oli kirjas, et Seralt on veel sellised tooted nagu PH plus ja PH minus. Ma tahaks seda teist just siis osta. Kas keegi on ostnud ph langetajat, tõstjat? Ja kas see maksab sama palju, kui ph mõõtja isegi?
Või äkki on see kemikaal kaladele kuidagi mürgine või???
Ja veel, et kas pole müügil sellist nagu termomeetri sarnast, mille paned akvaariumisse, kus peal on skaala ja siis sees mingi punane vedelik ja näitab sul koguaeg kui palju ph on? Nagu kraadiklaas...

_________________
Unistus paremast akvaariumst :P


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 21, 2003 06:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 08:39
Postitusi: 349
Asukoht: Tallinn
mul on ka PH 8.0 mida ma peax tegema?? :?

_________________
45l
1platy, 2hoplosternumit, 1anc, 4neooni, 1OTO ja 1kuldkala, 3pseudomugil gertrudae-d ja 2japonica shrimps-i


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 21, 2003 09:54 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
pH-ga mängimine on selline peenikene lugu - et selle kallale minna tuleks enne jupp eeltööd teha teoreetiliste teadmistega :shock:

pigem jätaks hetkel nõu andmata :wink:


Üles
 [ 31 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver