foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Vesi sogane
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 27, 2006 12:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 27, 2005 05:06
Postitusi: 394
Pildid: 12
Asukoht: Harjumaa
Olen suve teisel poolel hädas akvas kiiresti sogaseks muutuva veega. Olen puhkusel ja seetõttu tihti mõneks päevaks ära. Kasutan nädalalõppudel seda aeglaselt lahustuvat nn nädalalõputoitu (SERA holiday ja Tetra weekend sticks) ja vahel tuleb üks näljapäev. Valgust saab akva ainult paar-kolm tundi päevas, päikest sisse ei paista ja soojust üle +26,27 pole ka. Veel olen täheldanud, et taimed eralduvad kas juure pealt (anubias), lehed varrest (hygrophila) või keskelt (vallisneria). Vett vahetan ja filtrit puhastan nagu ikka. Testid näitavad, et kõik on nagu varemgi? Vahepeal 3 päeva pimendamist lõi vee selgemaks, aga taimede pärast panin uuesti sisse. Jäta või puhkus pooleli :(

_________________
240l elustaimed; tavalised eluspoegijad, corydorased, otod, pärlguraamid, neoontetrad, f-SAE, ancistrused, tornteod ja teosööjad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 27, 2006 08:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 12, 2005 01:35
Postitusi: 455
Asukoht: Tallinn
Järsku selles asi, et taimed ei saa piisavalt valgust ja hakkavad kõdunema ja ajavad vee biokeemia tasakaalust välja. Paar kolm tundi valgust nüüd on küll väga vähe. 10 tundi valgust oleks ikka vajalik kui kodus pole siis kasuta lampide puhul taimerit.

_________________
Igasugu sabalised.


Üles
 Teema pealkiri: Vesi sogane
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 27, 2006 11:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 27, 2005 05:06
Postitusi: 394
Pildid: 12
Asukoht: Harjumaa
Jah. Mõtlesin ise ka seda taimede asja, kuigi vee sogastumine algas siis, kui valgust oli veel 9 tundi. Siis olid jälle ilmad väga kuumad, akva temp tõusis liiga kõrgeks. Proovin siis uuesti valgust lisada, taimer oli mul juba ennegi. Vaatame, mis juhtub. Kaladel ei paista midagi häda olevat :?
Ja veel, väikeses akvas (40l) noorte eluspoegijate ja miljoni teoga pole mul nüüd suvel üldse eraldi valgust ja filtergi on selline väikese jõudlusega, aga vesi on täiesti selge ja taimed terved, kuigi vähese valguse tõttu mitte eriti lopsakad.

_________________
240l elustaimed; tavalised eluspoegijad, corydorased, otod, pärlguraamid, neoontetrad, f-SAE, ancistrused, tornteod ja teosööjad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 28, 2006 09:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 12, 2005 01:35
Postitusi: 455
Asukoht: Tallinn
Mis testid teinud oled, kas NO3 on normis? Kui jälle veevahetuseks läheb siis lisa peale uue vee ka paari liitri jagu sellest selge veega akvast suurde akvasse, suures järsku bakterkooslus enesetapu teinud. Põhjuseid mitmeid.

_________________
Igasugu sabalised.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 31, 2006 06:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 27, 2005 05:06
Postitusi: 394
Pildid: 12
Asukoht: Harjumaa
Kusjuures NO3 oli vägagi normis, aga lisasin selgest akvast mõned liitrid vett ja nüüd on paari päevaga selgeks läinud.
Tänud jannele! :)

_________________
240l elustaimed; tavalised eluspoegijad, corydorased, otod, pärlguraamid, neoontetrad, f-SAE, ancistrused, tornteod ja teosööjad.


Üles
 [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver