foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 12 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 26, 2006 11:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juun 23, 2006 08:28
Postitusi: 104
Asukoht: Rakvere
Et siis on tekkinud peale vee vahetust õrn roheline vesi akvaariumisse, kuidas saab sellest kõige kiiremini lahti. Kas elustaimede panek sisse aitab.
Panen mõned pildid albumi siis näete ise, milline seis on.
Loodan väga, et aitate.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 26, 2006 12:58 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juun 21, 2005 08:45
Postitusi: 100
Asukoht: Tallinn
http://www.zone.ee/zooshop/index.php?ti ... e=nouanded


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 26, 2006 02:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juun 23, 2006 08:28
Postitusi: 104
Asukoht: Rakvere
Seda olen juba lugenud. Kust ma saaksin diatoomfilteri. Kas kiirekasvuliste taimede panek aitab.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 26, 2006 06:31 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
vietkong kirjutas:
Seda olen juba lugenud. Kust ma saaksin diatoomfilteri. Kas kiirekasvuliste taimede panek aitab.


Kust filtrit saada võiks, ei oska öelda, aga diatomiit või kieselgur, ehk siis ränivetikate kojatükikestest moodustunud liiv, mis selle filtri meediaks peaks olema on vist lausa üks eesti mäetööstuse ekspordiartikkel :) äkki keegi teine teab soovitada, kust mõne koti akvaristide tarbeks kõrvale annab toimetada :D

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 26, 2006 11:36 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
p6lts kirjutas:
Kust filtrit saada võiks, ei oska öelda, aga diatomiit või kieselgur, ehk siis ränivetikate kojatükikestest moodustunud liiv, mis selle filtri meediaks peaks olema on vist lausa üks eesti mäetööstuse ekspordiartikkel :) äkki keegi teine teab soovitada, kust mõne koti akvaristide tarbeks kõrvale annab toimetada :D

Tõenäöliselt on sellest vähe abi, vett tuleb ikka üsna jõuliselt nii peenest materjalist läbi pressida nii et ilma spetsfiltrita pole eriti lootust.
Teemaalgatajale aga pakuks et pimendamisest odavamat ja toimivamat lahendust ilmselt ei leia.
Update: vaatasin pilte, see pole veel roheline ega miskit. :) Kas Sa elusaid taimi ei taha sinna panna? Kui palju liitreid, millised torud, kaua põleb? Mis on vee temperatuur?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 27, 2006 12:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 04, 2006 11:15
Postitusi: 408
Asukoht: otepää
mul ka vahel kippus vesi selliseks aga läks ära 8)

_________________
110L/Platydoras,skalaar,2 corydoras , 2 ancistrus,taimed.
37l/4x platy,taimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 27, 2006 09:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juun 23, 2006 08:28
Postitusi: 104
Asukoht: Rakvere
Elus taimi tahan sisse panna küll, pole veel linna läinud, nimelt elan lähimast linnast 54 km kaugusel. Akvaarium on 112 l , soendus on 100w , valgust praegu eriti ei lase, sest päeval on valge ja õhtul mingi paar tundi lasen.
Valgust on kaks pulka 2 x 18 W[/quote]


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 27, 2006 09:53 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
vietkong kirjutas:
Akvaarium on 112 l , soendus on 100w , valgust praegu eriti ei lase, sest päeval on valge ja õhtul mingi paar tundi lasen.
Valgust on kaks pulka 2 x 18 W

Kas see tähendab äkki et otsene päikesevalgus paistab akvale peale? Kui jah siis see kindlasti soosib rohelise vee teket.
Milline on ikkagi akvas veetemperatuur?
Kui taimi tahad kasvatada siis oleks mõistlik lisatoru soetada, vastasel juhul pead leppima vähenõudlike taimedega. Ka aegrelee valgustuse juhtimiseks oleks siis mõistlik - kuid eks seda saad juba ka artiklite alt lugeda...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 27, 2006 10:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juun 23, 2006 08:28
Postitusi: 104
Asukoht: Rakvere
Päikest peale päeval ei paista, kui õhta poole mingi 10 minni paistab küll, kuid nüüd saab pandud aknale ette ruloo. Aga kui ma vahetan ühe toru võimsma vastu, ühe jätan 18W ja tesie panen mingi 30 W või 36W, kas nii sobiks. Sooviks veel seda tada, kui päeval paistab tuppa päike, mitte akvaariumi peale, kas siis peab ka akvariumil tuli põlema.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 27, 2006 10:09 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
vietkong kirjutas:
Päikest peale päeval ei paista, kui õhta poole mingi 10 minni paistab küll, kuid nüüd saab pandud aknale ette ruloo.

Kui see on tõesti vaid 10 minutit siis see küll paha ei tee.
vietkong kirjutas:
Aga kui ma vahetan ühe toru võimsma vastu, ühe jätan 18W ja tesie panen mingi 30 W või 36W, kas nii sobiks.

Keskpäraseks loetakse valgustust 0,5 W liitri kohta, ehk siis Sinu eesmärk võiks olla kuskil 55-60W kandis kokku.
vietkong kirjutas:
Sooviks veel seda tada, kui päeval paistab tuppa päike, mitte akvaariumi peale, kas siis peab ka akvariumil tuli põlema.

Jah. Ning summaarne valgustamisaeg oleks paslik 10-12 tundi. Aga kõik see on ju artiklite all olemas:
/article_view. ... o=16&faq=5
/article_view. ... o=17&faq=5


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 27, 2006 03:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Aug 21, 2005 04:04
Postitusi: 391
Asukoht: Saku
vietkong kirjutas:
Päikest peale päeval ei paista, kui õhta poole mingi 10 minni paistab küll, kuid nüüd saab pandud aknale ette ruloo. Aga kui ma vahetan ühe toru võimsma vastu, ühe jätan 18W ja tesie panen mingi 30 W või 36W, kas nii sobiks. Sooviks veel seda tada, kui päeval paistab tuppa päike, mitte akvaariumi peale, kas siis peab ka akvariumil tuli põlema.

Ma arvan, et 30w on pikem, kui Sinu 112l akvaarium, seega tekib raskusi seda valgustoru sinna paigaldada. Ainuke võimalus on küll diagonaalis.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 27, 2006 03:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juun 23, 2006 08:28
Postitusi: 104
Asukoht: Rakvere
30w tõesti ei mahu, sest akvaariumi pikkus 80 cm, aga sellesse akvaariumi võin osta ka vähenõudlikud taimed, sest peatse saan endale ka uue 325 l akvaariumi, kui ainult selle akvamehe kätte saan. Selle pikkus on 130 cm ja sinna annab panna kyll 36 w.


Üles
 [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver