foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 22 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 19, 2006 04:55 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Mär 20, 2004 05:13
Postitusi: 33
Asukoht: Tartu
OK!
Kui tegemist on tigudega, vähidega, krevettidega ja välisskeletiga loomadega, siis küll madala hüdrokarbonaatkaredusega vesi ei kõlba, KUID see ei tähenda, et keedetud vesi on halb. Taimede seisukohalt on isegi hea, kuna CO2 tase vees on kergemini saavutatav ja kõrgem. Kalade sigimisel ka pehmem vesi on parem.

Ärgu olgu kategoorilised oma arvamustes!;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 19, 2006 05:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 01, 2006 06:30
Postitusi: 109
Asukoht: Eesti
Ega mul akvas ju ainult kalad ei ole!! Mul ju teod ka... Nii julm oleks neid nii tappa ju :shock: ... Kas poevett ei või mingil määral panna? Ma Ainult küsin.

_________________
Rekord 110 : rasbora heteromorpha(2), Guppy ( lugematu arv ), zebra danio, ants.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 19, 2006 07:11 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Võib kasutada.
Vabalt võib!
Soovitavalt võiks siis kohaliku veega pooleks panna, et et karedused olematuks ei muutuks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 19, 2006 07:30 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Aleshka kirjutas:
http://www.aquaphor.ee/kraaniga.htm
http://www.repairclinic.com/0047_15.asp
Niisuguse tüübi filtrid ka väga head. Vanemad kasutavad ja täiesti rahul. Nende sõnade järgi vesi on päriselt teistsugune ja muutus maitsvamaks.

Igaks juhuks siiski mainin et filtrid mis pehmendavad vett on saatanast, nende toime ei tee vett paremaks ei taimedele ega kaladele kuid muudab pea võimatuks vee parameetrite määramise tavapäraste testidega.
Omaette teema on pöördosmoosfilter, see teeb vee nii puhtaks et selle kasutamisel tuleb hakata ise vette lisandeid panema et see oleks kaladele-taimedele vastuvõetav. Kui vee komponentide hulgas pole midagi mis on ohtlikult paigast ära siis IMHO (minu arvates) on pöördosmoosfiltri kasutamine pigem kahjuks kui kasuks kuna kraanivees leidub ka taimedele kasulikke elemente. Bakterite tapmise jms.-ga on kah nii et see Safeguardi kasutamisele sarnane teema - friigid harrastavad seda ja pärast kurdavad igasugu allergiate üle jpms. Antud juhul oleks pöördosmoosfilter võib-olla isegi abiks, kuid ilmselt päris kallis lahendus.

Veest sodi eemaldavad filtrid on muidugi abiks, endal ka selline filter vahele pistetud.
Ja teema algataja mure juurde tagasi pöördudes - kui vesi ka peale keetmist haiseb nagu lugeda võis siis seda kindlasti ei maksa akvasse pista. Võimaluse korral tooksin Sinu asemel siiski vett kusagilt normaalsest veevõrgust; poest ostes ei kõlba igasugu gaseeritud ja/või mineraalveed.


Viimati muutis Rein, Kolmapäev Apr 19, 2006 07:47, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 19, 2006 07:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 01, 2006 06:30
Postitusi: 109
Asukoht: Eesti
Noh ma mõtlen seda kõige tavalisemat vett, mis on kanistrites, näiteks saaremaa vesi. Kas neid ei või panna? Kui ei siis Ma ei saanudki täpselt aru mida tegema peaks?

_________________
Rekord 110 : rasbora heteromorpha(2), Guppy ( lugematu arv ), zebra danio, ants.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 19, 2006 07:47 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Tavalist joogivett ikka võid panna, Saaremaa vesi peaks kõlbama - muidugi segades olemasoleva veega. 11 liitrine akva on küll nutuselt väike...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 20, 2006 01:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 01, 2006 06:30
Postitusi: 109
Asukoht: Eesti
Seda 11L ei ole enam kauaks... Saan suurema suvel. 200L või 160L. ;)

_________________
Rekord 110 : rasbora heteromorpha(2), Guppy ( lugematu arv ), zebra danio, ants.


Üles
 [ 22 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver