foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 16 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Veepuhastuskuubik
PostitusPostitatud: Reede Mär 26, 2004 10:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 25, 2004 10:58
Postitusi: 49
Asukoht: Türi
tahaksin teada, kui paljud akvaristid kasutavad selliseid kuubikuid(naq soolakuubikudgi)?? Neid oli poes müüa 15.- eest...
Ma ei tea, kuidas neid õieti nimetada, aga ikkagi. Kes neid kasutanud on/kasutab võix märku anda.

Ette tänades Kärilyn..

_________________
~100L veneaja raamakvaarium;käivitatud 2004a. märtsis.
Kalad: 2gupit,1mõõksaba,3 sinist neoonkala,2ancistrust,1mollit,5terneetsiat,1coridoras...
http://www.pilt.ee/view/236047/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 27, 2004 12:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2004 10:24
Postitusi: 455
Asukoht: Tartu
Kui sa mõtled neid valgeid kriidi moodi kuubikuid, siis kasutasin kah mõned korrad, aga ei saand küll aru, et miskit muutund oleks. Müüjad lõunakeskuses rääkisid, et ikka hea ja kasulik .. ja et kõige lollikindlam asi vee pehmendamiseks (või milleks iganes) .. aga mida ta täpselt tegema peaks, seda ei tea. ma arvan, et kui sa neid ei kasuta, siis mitte miskit hullu ei juhtu .... pigem hoopis vastupidi ...

_________________
126L - 13.08.2011 uuesti käivitatud (eks näis, mis saab).
Vanasti oli nii ...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 20, 2004 01:13 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Apr 18, 2004 07:18
Postitusi: 20
Asukoht: tallinn
Ei mingit keemiat akvaariumisse!!!
Kui suudad hoida stabiilset keskonda ning õigeaegne hooldus siis on kõik ok :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 20, 2004 01:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2004 10:24
Postitusi: 455
Asukoht: Tartu
Väidetavalt pidavat see kuubik vist lihtsalt vee puhta ('kristallselge') hoidma ....
ja samas täiesti lollikindel ja ohutu olema ...
Ise proovisin eelmises akvas kah, aga miskit muutust 1 kuu juuksul ei märganud .. siis loobusin ... :? igaks juhuks. keemia on ikkagi keemia ... ja eriti siis kui keegi (ka müüjad mitte) ei oska selle koostise kohta eriti miskit öelda ... :?

_________________
126L - 13.08.2011 uuesti käivitatud (eks näis, mis saab).
Vanasti oli nii ...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 20, 2004 01:30 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Apr 18, 2004 07:18
Postitusi: 20
Asukoht: tallinn
See ongi tobe,et myyvad aga mida nad myyvad seda ei tea :evil:
Päevastpäeva inimesed käivad ja nõuavad keemiat ,et vesi oleks selge!
Ja kui kysid ,et millal vett olete vahetanud? siis tuleb vastus:meile öeldi,et bioloogilist keskonda ei tohi häirida ja tuleb puhastus tablette sisse visata ja vett juurde valada???
Kui kaua yks imik suudab olla yhtede pampersitega????


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 20, 2004 02:54 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
hmm...ma kommenteeriks seda "müüja" pilgu läbi: ise pole oma akvaariumis kasutanud seda kuubikut (pole vajadust olnud),kuid Annekeskuses on need kuubikud aeg-ajalt akvaariumites sees - harilikult siis kui vesi on muutunud häguseks (bakterkooslus ei ole tasakaalus). vee pehmendamise kohapealt niipalju,et mingeid märkimisväärseid kraade see alla ei võta - ehk 2-3 kraadi,nii et alger,kes sulle seda juttu ajas,polnud igatahes asjaga eriti kursis.
Tsiteeri:
ja eriti siis kui keegi (ka müüjad mitte) ei oska selle koostise kohta eriti miskit öelda ...
- selle kohapeal alger sea ennast situatsiooni,kus sulle saabub kaup,mille toimet ja kasutamist sa oma naha peal oled proovinud aga mille pakendil pole mitte midagi kirjas. tõlgete eest teatavasti vastutab maaletooja - aga kui polegi midagi tõlkida,mis siis saab? Tekib küsimus kas müüja on kohustatud oma kulu ja kirjadega (pean silmas inimest,kes seisab leti taga ja müüb) kuubiku kusagile ekspertiisi viima,et tuvastada selle koostis,trükkima infolehed ja kuubikud nendega varustama? Idee on muidugi tore ja hea aga selle eest meile ei maksta...paraku.
Kõige lollikindlam variant karedust alandada on lisada destvett - tulemuse garanteerin 100%-liselt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 20, 2004 03:11 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
jajah, hakkaks aga otsast peale...

vastavalt seadustega peab olema kaasas eestikeelne info toote kohta. nii selle koostise kui ka toime kohta. sellist asja, mille pakendil pole midagi kirjas, ei tohi müüa. selle infolehe trükkimise eest peaks vastutama maaletooja/edasimüüja. vanasti muidu oli lausa selline amet nagu müüja-kaubatundja. ei tea kas käesolevaks sajandiks on see väljasurnud liik või ?

ja siis see vana hea dest. vesi - keegi selle hindu on vaadanud või ? jah oma 20 liitrisesse võib lisada dest. vett. a kui mul on 190 liitrit vett karedusega 18, mis siis saab ? üldiselt on neid dest.vee soovitajaid siin ennemgi olnud ja see on vana teema. ka see, et müüjad ei tea mida nad müüvad, on juba teada-tuntud tragikomöödia.

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 20, 2004 03:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2004 10:24
Postitusi: 455
Asukoht: Tartu
Tsiteeri:
nii et alger,kes sulle seda juttu ajas,polnud igatahes asjaga eriti kursis.

Mis jutust käib jutt?

Samas olen täiesti nõus sellega, et kahjuks meie kauplustes müüdaval kaubal ei ole tihtipeale eestikeelset kasutusjuhendit (koostist/komplektsust/ ... mida iganes)
Ei süüdistagi selles müüjaid ....
Selle kuubiku kohta: ... lihtsalt ise ei kasuta kui ei tea mis see on ...
seda enam, et ei ole isegi soovitatud mitte .... Kui keegi ütleks et hea ja vajalik .. siis ehk isegi prooviksin jälle ... sest ega ta mskit nässu kah ei keeranud ... lihtsalt oli akvas ...

_________________
126L - 13.08.2011 uuesti käivitatud (eks näis, mis saab).
Vanasti oli nii ...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 20, 2004 04:29 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
tundub,et hertsogil on mingi isiklik vaen teatud lemmikloomakaupluste vastu - muidugi võin ka valesti aru saada,nii et sorry :roll:
eks me kõik oleme maailmaparandajad - kes suuremal,kes vähemal määral....


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 20, 2004 04:35 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Ei usu, et mingit isiklikku vaenu kaupluse vastu saab olla.
See peaks olema siis suht abstraktne asi :)

Mina olen ka maailmaparandaja.

Kui ma päris noor veel olin, siis tegin seda suurte masinatega.
Nüüd olen aru saanud, et polegi vaja kopaga tõsta - piisab kui väikse kühvliga alt uuristada. Kui asi on mäda, kukub ise kokku :D

Peace


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 20, 2004 06:45 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
kusjuures, ma ka aru ei saa mis "vaen" saaks olla ? pigem võiks seda nimetada kui "teatud arvamus". ja kui asjad on nii nagu nad on ja sellest kirjutatakse siin, siis ei maksaks kohe öelda et keegi kedagi ei salli. kui sa Maria leiad, et antud "süüdistused" ( vms kuidas neid nimetada) on valed ja laimavad, siis - no lükka need ümber. me elame (väidetavalt) demokraatlikus ühiskonnas, kus on lubatud sellised asjad nagu "sõnavabadus" ja "trükivabadus", nii et anna minna, keegi ei keela.

Tsiteeri:
tundub,et hertsogil on mingi isiklik vaen teatud lemmikloomakaupluste vastu - muidugi võin ka valesti aru saada


jah, sa said valesti aru, tõesti. sest sellist asja et müüjad ei tea mida nad müüvad (kusjuures, see ei käi ju kõigi müüjate kohta, mõni ikka teab ka), seda juhtub enamuses eesti akvaariumipoodides . pealegi, nagu öeldakse: eksimine on inimlik. kuid, mulle näiteks meeldiks väga selline olukord kus poemüüja teab tõesti asjadest rohkem kui praegu teab. olen aru saanud ka sellest, et poest nõuande küsimine on enamasti rumal tegu...
tihtipeale on lugu selline, et ostja teab rohkem kui poemüüja. ma arvan, et ka siin leidub inimesi, kes teavad rohkem. aga väike nüanss: kui enamusele meile siin on akvaariumipidamine, ja vastavalt ka sellealaste teadmiste omamine hobi, siis poemüüjale võiks see olla ju lausa töö juurde käiv osa või mis ? minu teada ei ole "end asjaga kurssi viimine" kui selline karistatav.

eks me võime siin seda kirjutamist veel edasi arendada, aga üldiselt olen ma vist enamuse ära öelnud

No hard feelings.
P.S. muide, eraelus ma nii väga kuri ja paha ei olegi kui siin paista võib

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 20, 2004 06:57 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
hertsog,tule meile tööle ah? :D motiveeritud inimesi on tänapäeval raske leida


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 20, 2004 06:58 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
Tsiteeri:
motiveeritud inimesi on tänapäeval raske leida

tean, see on kurb probleem. aga eelkõige motiveerib inimest palk ;)

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 20, 2004 10:21 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
minu meelest on kurb, et nii paljud arvavad, et eelkõige motiveerib inimest palk :idea:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 20, 2004 10:37 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
eks siis kurvastame kõik. tuleb ilmselt korraldada filosoofiaõhtu teemal "mammona ja hingepuhtus tänapäeva ühiskonnas"

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Üles
 [ 16 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver