foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 42 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Co2 meisterdamine
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 27, 2006 08:23 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 26, 2006 05:49
Postitusi: 24
Asukoht: pelguauk
Tere , kas olen selle masina valmistamisest õigesti aru saanud ( asjad juba olemas )

Võtan 2 tassitäit suhkrut , 10 g zelatiini 1/2 TL PÄRMI ( kas tõesti nii vähe?) ja segan need kokku.

Kõigepealt panen zelatiini ja natuke vett kokku ja valan pudelisse.Siis panen külmkappi hanguma ,kuni on tahenenud.Võtan välja segan suhkru , pärmi ja 1l vett veel juurde , keeran korgi peale ja varsti peaks asi mulli tootma , on mul õigus ?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 27, 2006 08:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 12, 2005 01:35
Postitusi: 455
Asukoht: Tallinn
Suhkur ja ja vesi lahustada ja siis zelatiin ( soovitan mingi 50g hoopis)tulise veega lahustada ja kokku segada, vett kokku 0,5 liitrit. Siis külma, kui tahenenud siis pärmivesi peale ja paar tundi tasub tublilt enne oodata kui mullima hakkab.

_________________
Igasugu sabalised.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 27, 2006 08:43 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Lisaksin veel sedapalju, et korgil, mille sa peale keerad, peab auk sees olema.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 28, 2006 12:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 12, 2005 01:35
Postitusi: 455
Asukoht: Tallinn
:lol: Soovitaks veel ka vahepudelit mis võtaks võimaluse, et kui see pärm ükskord hoogu satub, sulle mööda voolikut akvaariumi ei roomaks.

_________________
Igasugu sabalised.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 28, 2006 10:18 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 26, 2006 05:49
Postitusi: 24
Asukoht: pelguauk
vett kokku siis ainult 0,5 l ?

a) PANEN suhkru , vee ja zelatiini segamini , külmkappi hanguma
b) segan juurde 1/2 tl pärmi ja ongi kõik ?


Üles
 Teema pealkiri: C02
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 28, 2006 03:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 27, 2005 05:06
Postitusi: 394
Pildid: 12
Asukoht: Harjumaa
Mul veel selline probleem, et kas pudel peaks samal tasapinnal olema ja kas vooliku pikkus pudelist akvasse ka mingit rolli mängib? Mul oli pudel akvaariumi all kapis, voolik üsna pikk- peaaegu 150cm ja mull ei hakanud jooksma. Voolikul oli veel tagasilöögiklapp ka vahel.

_________________
240l elustaimed; tavalised eluspoegijad, corydorased, otod, pärlguraamid, neoontetrad, f-SAE, ancistrused, tornteod ja teosööjad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 28, 2006 04:21 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juun 21, 2005 08:45
Postitusi: 100
Asukoht: Tallinn
Mul oli samuti all kapis ja päris pika voolikuga ning tagasivoolu klapiga. Käivitumine võttis vähe pikemalt aega kuni gaas jõudis läbi klapi pressida. Kui sul asi ka paari äeva jooksul käima ei läinud on viga arvatavasti pudeli korgi lekkes või segus endas.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 28, 2006 05:47 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 26, 2006 05:49
Postitusi: 24
Asukoht: pelguauk
kas parem on ülesse panna või alla? (akvaariumist kõrgemale või madalamale =


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 28, 2006 05:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 04, 2006 11:15
Postitusi: 408
Asukoht: otepää
Vahet pole kas üleval või all pool akvat ise meisterdan ka varsti co2 kui õhukivi kätte saan.Sul õhukivi on ikka ?

_________________
110L/Platydoras,skalaar,2 corydoras , 2 ancistrus,taimed.
37l/4x platy,taimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 28, 2006 11:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 12, 2005 01:35
Postitusi: 455
Asukoht: Tallinn
Zelatiin+suhkur+0,5l vett. Pärast peale 10gr pärmi mis lahustatud 0,5 l vees. Tuleb lihtsalt tarretunud zelatiini otsa valada. Kui mulle kuskil 7-8 tunniga tulema ei hakka siis kas õhk lekkib või segu nässus. Tagasilöögiklappi ise ei kasuta, pudel samal tasapinnal enamvähem kui akva. Tagasilöögiklapi nässuminekul võib see asi lakke lennata. Võibolla vaid kujutan seda ette aga enda ja akva turvalisuse nimel hoopis vahepudel, sealt ilusti näha ega segu akva poole liikuma hakka ja kui hästi mulle tuleb. Hea oleks akva poolne voolikuots filtri väljavoolu külge kombineerida, pihustab paremini mullid laiali, või siis redelit kasutada.

_________________
Igasugu sabalised.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 29, 2006 08:21 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 26, 2006 05:49
Postitusi: 24
Asukoht: pelguauk
10 gr :O ? ma panin pool teelusikatäit nagu igalpool kirjas on,mulli ei toodagi veel tuli välja et leke ,vahtu ajas korgi pealt välja ( kuigi panin silikooniga nii hästi , kui sain ,aga nojah ,uuesti siis)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 29, 2006 04:43 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 26, 2006 05:49
Postitusi: 24
Asukoht: pelguauk
ja rääkige kuidas ma selle vahe pudeli teen ( hakkas seda paska akvaariumisse ajama) kas toon selle toru lihtsalt teise pudelisse ja sealt omakorda akvaariumisse ? Siis see co2 hakkab tulema mingi väga pika aja pärast ,kui terve väike pudel on rõhu all ja co2 täitunud on mul õigus ?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 29, 2006 05:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 12, 2005 01:35
Postitusi: 455
Asukoht: Tallinn
Panin väikese kuivpärmi paki, minu teada oli 10 grammi aga pead ei või anda. Vahepudeli kirjeldusi ja pilte siis maa ja ilm, tasub vaid otsida. Aga jah, Co2 pudeli voolik 0,5 liitrisesse pudelisse ja ots vette (umbes 150ml vett põhjas), teine voolik ülevalt korgi juurest akvasse. Teine voolik on pudelis vaid kuskil 1,5 cm, CO2 voolik kuskil 20cm kuni vette ulatub. vahepudelil korgis kaks voolikuava.Näed kohe kui mulle hakkab tulema ja mingi aeg võtab, et pudel CO2 täitub aga ega see üle paari kolme tunni võta. Jõudu. Mul mullitab üks sats 5-6 nädalat kindlalt.

_________________
Igasugu sabalised.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 29, 2006 07:25 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 26, 2006 05:49
Postitusi: 24
Asukoht: pelguauk
Okei panin ära , tegin asjad korda - kui nüüd ka veel läbi kuskilt august laseb siis panen küll endale nööri kaela ( okei päris mitte nii ,aga co2 jääb ära ) 1 korda tegin zelatiiniga ,asi töötas , mull jooksis aga see pask hakkas akvaariumisse tulema , nüüd ei pannud zelatiini ( 2 tassi suhkrut ,pärmi 10 g ja vett ca 1l , eks näis ,mis juhutma hakkab) - kui õhku nüüd ka läbi tuleb ,siis enam ei viitsi jamada.


Taimi on ka ainult 3 tükki , kuid tahaks ,et need ikka kiiruga kasvavad - kui co2 töötab ,siis poodi taimede järele , valgustust peaks olema piisavalt.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 30, 2006 12:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 12, 2005 01:35
Postitusi: 455
Asukoht: Tallinn
Ilma zelatiinita hakkab hästi käima ja mõne päevaga on kutu ka, pealegi võib seda CO2 nii korraga liiast tekkida. Vaata, et kalasi teise ilma ei saada. Alla 100 liitrisesse lisaks seda ainult veetestide olemasolul ja käiks ka arvatevasti öösel asja kontrollimas. Vähemalt esialgu. Pudelikorgid tegin ilma silikoonita ja läbi ei lasknud, otsi natuke siin on päris häid ideid selleks.

_________________
Igasugu sabalised.


Üles
 [ 42 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver