foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 21 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: PO4
PostitusPostitatud: Reede Mär 24, 2006 01:44 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Kas keegi võiks öelda, millest tekib akvaariumi PO4. Üks tee on kindlasti taime lehtede kõdunemine. On veel midagi?

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 24, 2006 01:47 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Kalatoit. Tasub koostist tsekata, mõnel on fosfaatide osa päris suur - ntx mingi Tetra helvestoit oli vist selline.
Põhjapinnases võib ka olla fosfaate, eriti kui mullapõhjaga tegu.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 24, 2006 03:08 
Akvarist

Liitunud: Reede Dets 02, 2005 08:56
Postitusi: 45
Asukoht: Tallinn
kalatoidu koostist tahtsin isegi uurida, aga tavaliselt on originaalteksti kohale kleebitud kleeps, kus ei ole aga koostise kohta mingeid koguseid ja mõnikord on koostis ise ka väga haledalt kirja pandud.

_________________
110l eluspoegijad erinevad, ancistrus, Gyrinoheilus. elustaimed.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 24, 2006 04:50 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Seda oligi vaja tõestada. Taimed nagu korras, aga kasutan Tetra helvest. Ja PO4 pidevalt jälle kõrge, kuigi vett vahetan regulaarselt 20-25% nädalas. Kas peaks toitu muutma? Millist soovitate. Muidu seda helvest söövad hästi. Või peaks vähem andma? Kuigi see, mis mina annan(paar näpuotsatäit) on loetud sekunditega otsas. Annan veel mõne tableti, pisut graanulit ja kogu lugu. Tetra tooted kõik.

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 07, 2009 10:02 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 18, 2007 09:23
Postitusi: 227
Pildid: 1
Asukoht: Uuri, Kuusalu vald
See teema siin parasjagu vana, aga kuna ma olen endiselt hädas just PO4 näiduga, siis jätkan siit.

Akva näidud viimati

No3 - 10(15) mg/l
Po4 - 2 mg/l

No2 - 0
ph - 7 (6,8)
Kh -7
Gh - 10

Fe - oleneb kas olen midagi sinna lisanud või mitte, kraaniveel on see vastav näit 0,05.

Häda on siis Po4, no ei saa seda normi, käi või kõrvade peal ja ma ei leia üles põhjust. Kalasid ei ole nii palju, kogemusi ka nii palju on, et üle vast ei sööda. Praegu olen korra nädalas isegi 30% vett vahetanud ja ikka on vähemalt 2 mg/l see näit. Närvi ajab juba. kaladel on ükskõik aga taimedele see küll ei meeldi ja samas vetikatele mudugi meeldib.

Ainuke on siis see va Tetra toit, mida kasutan, kas tõesti? Milline oleks normaalne fosfaadi lisand toidus, sest mingi hulk seda on neis kõigis?

_________________
370l segakooslus taimedega muldpinnasel
134l ootab uut ideed.

http://gritiakvaarium.blogspot.com/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 07, 2009 11:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
* Testi oma kraanivesi ka ära, arvestades et Viimisis elad, ei pruugi see just kõige puhtam olla.
* Kui kahtlustad toitu, siis lihtne vaheta mingi muu firma toidu vastu ja vaata mis juhtuma hakkab. Ega need firmad eriti ei taha avaldada koostist ju.

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 07, 2009 12:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 25, 2009 10:31
Postitusi: 506
Asukoht: Tallinn/Laagri
Estimative Index Dosing Guide kirjutas:
PO4 target range 1.0-2.0 ppm
NO3 target range 5-30 ppm

griti kirjutas:
No3 - 10(15) mg/l
Po4 - 2 mg/l

ppm ongi siis ekvivalentne mg/L
Nii et väätise doseerimise EI koolkonna juhendi järgi on näit ilusti lubatud piires.
Küll aga on PO4 lubatud/soovitusliku vahemiku täiesti ülemises servas.
Seda siis taimekasvatuse seisukohalt - kalade tervise osas võivad need piirid madalamad olla.

Kui midagi soovitada, siis esimese asjana pinnal ujuvaid kiirekasvulisi taimi,
kes oma toitained otse veest ammutavad, või siis põhja juurduvaid kiirekasvulisi taimi,
kes ka märkimisväärse osa toitainetest lehtede kaudu otse veest võtavad.
Limnobium laevigatum
Ceratopteris thalictroides


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 07, 2009 01:54 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 18, 2007 09:23
Postitusi: 227
Pildid: 1
Asukoht: Uuri, Kuusalu vald
Tänud, vajalik informatsioon.

See näit 2 mg/l on selline, et ega ta stabiilne ei ole, alla selle ma pole teda saanud. Kõigub 2 ja 4 vahel ehk siis siiski on liiga kõrge.


No vahetan toidu ja võtan teisest kastist mõned ujuvad oksad ka. Toidu järgi pean linna kobistama, sest siinkandis on vaid üks pood, kus on kalasuppi meenutav jube näidisakvaarium ja müügil vaid Tetra kraam.

Ma tegelikult ei ole ammu kasutanud viimsi vett, vaid värska joogivett, mille gh on 10 (viimsi oma 17, mis on ikka liig mis liig). Viimasel ajal olen kasutanud ka vihmavett pooleks kraaniveega. No uurin seda kraanivee PO4 uuesti, aga mäletamistmööda olen seda korra testinud ja ei olnud seal midagi.

_________________
370l segakooslus taimedega muldpinnasel
134l ootab uut ideed.

http://gritiakvaarium.blogspot.com/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 08, 2009 09:08 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 18, 2007 09:23
Postitusi: 227
Pildid: 1
Asukoht: Uuri, Kuusalu vald
Uurisin veidi kodus leidunud toitude pakendeid

Kõgil neil on lisatud stabilisaatorina L-askorbyl - 2- polyfosfaati

Mille sisaldus on aga päris erinev, antud 1 kg kohta

Kõnealune Tetre MIN PRO Crisps
330 mg (eesti keelsel etiketil on numbrite tõlkega vaeva nähtud, saadud on 278 mg :D)

Tetra Tips tabletid - 173 mg

JBL Novo Color - 500mg ?? tabel on vigane

Sera Vipan- 550mg

Tetra mini Granules - 137mg

JBL Novo Red - 500mg

Sera Goldy Color - 550mg

see on ainus asi, mille kohta saab etiketil lugeda välja fosfaat. Sisaldus on erinev, aga Tetra neist kõige madalamate väärtustega. MIda siis nüüd arvata? Või on see vale asi, mis silma jäi.


Akvasse sisse valatavas veel ei ole fosfaate üle 0,5 mg/l

_________________
370l segakooslus taimedega muldpinnasel
134l ootab uut ideed.

http://gritiakvaarium.blogspot.com/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 08, 2009 09:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
griti kirjutas:
viimsi oma 17, mis on ikka liig mis liig


Mis suhtes see Gh 17 liig on? tegelikult jumala normaalne, keskmise eesti vee karedus. Tee kraaniveele testid (No3 ja Po4), kui need normis (või puuduvad), siis ei näe põhjust, miks seda vett ei võiks akvaariumisse valada.

Olen kuulnud nende Tetra toitude kohta, et nood pidavat kõvasti seda fosforit üles ajama...kungi algusaegadel võitlesin sama probleemiga...ehk siis kõrge po4'ga...põhjus paistis olevat 3in1 Tetra toidus...igatahes sain näidu enamvähem normi, kui tolle toidu andmise kaladele lõpetasin.

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 08, 2009 10:34 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 18, 2007 09:23
Postitusi: 227
Pildid: 1
Asukoht: Uuri, Kuusalu vald
Ah selle gh asjaga on mul ka teine kasu sees lihtsalt. Peale selle, et akvaariumis on taimi, mis tahab pehmevat vett, siis akvaariumist tulnud vett kasutan kaktuste kastmiseks ja vat need ei kannata karedust üldse :D

Aga näe isegi öökuninganna kukkus õitema peale seda kui hakkasin akva veega kastma.

Ah ja teises kastis on neoontetrad, nemad tahtvat kirjade järgi pehmemas happelises vees elada.

Aga praegu panen lihtsalt kraanivee vihmaveega pooleks. Testisin ka vett, probleemi allikas on ikka kusagil mujal. Kuigi pakenditelt nagu kirjutasin midagi mõisltiku välja ei loe, teen söödavahetuse ja näis siis mis saab. Praegu olen andnud rohkem elussööta jms. ning tihemini vett vahetanud ja hetkel on juba lootust.

_________________
370l segakooslus taimedega muldpinnasel
134l ootab uut ideed.

http://gritiakvaarium.blogspot.com/


Üles
 Teema pealkiri: PO4
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 08, 2009 09:31 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Aug 23, 2005 11:45
Postitusi: 187
Asukoht: Tartu-Riia
Mina arvan, et kõige loomulikum viis PO4 taset kontrolli alla saada on kasti lihtsalt taimi juurde istutada. Mul on küll kalu päris hulk, osa neist ka päris suured, keda ka siis mehemoodi söödetakse, aga kuna taimi on veel rohkem siis pean ikka fosfaati vedelal kujul kaks korda nädalas veel juurde valama. Ja üle 1 mg/l kohta taset ikka ei saavuta, sest kuidagi kulukaks läheb seda Seachem Phosphorust sinna sisse uhades.

_________________
500 liitrit, 16x39W(T5), Eheim II2028+2128, Tunze pinnaseküte, Sander pH kontroll. Temp 28-29C, gh-2, kh-2, ph 6,3, CO2, väetamine ja söötmine automatiseeritud.
Põhirõhk taimedel, aga mõni kala on muidugi ka.


Üles
 Teema pealkiri: Re: PO4
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 09, 2009 09:01 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Erwin kirjutas:
Ja üle 1 mg/l kohta taset ikka ei saavuta, sest kuidagi kulukaks läheb seda Seachem Phosphorust sinna sisse uhades.

Mina ostsin poti KH2PO4, polnud teabmis kallis ning seda jätkub mul veel aastateks. :)


Üles
 Teema pealkiri: PO4
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 09, 2009 09:46 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Aug 23, 2005 11:45
Postitusi: 187
Asukoht: Tartu-Riia
Rein!

Kustkohast ostsid ja mis oli toote täpne nimi. Läheks ja ostaks samuti.

_________________
500 liitrit, 16x39W(T5), Eheim II2028+2128, Tunze pinnaseküte, Sander pH kontroll. Temp 28-29C, gh-2, kh-2, ph 6,3, CO2, väetamine ja söötmine automatiseeritud.
Põhirõhk taimedel, aga mõni kala on muidugi ka.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 09, 2009 10:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
Keemiakaubandus maardus....sealt saad teisi makrosid ka. tartust vist nende asjadega Naxo tegeleb, kindel pole aga uuri neilt...www.naxo.ee

_________________
15l Nano


Üles
 [ 21 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver