foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Soola lisamine
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 25, 2004 01:22 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 15, 2004 12:06
Postitusi: 21
Asukoht: Tallinn
Kuna mul on nüüd üks punane krabi peaksin kergelt riimveelisena akvaariumi hoidma. Rõhutaks sõna kergelt, vastasel juhul saaks ülejäänud kaladest soolaheeringad. Küsimus selline, millist soola kasutada, meresoola või keedusoola. Internetis kord õeldakse üht kord teist ja alati keelatakse vastavalt siis teist või üht :P(ehk saite aru)

Kalad üldiselt kerege soolsusega lepivad kuidas on aga aafrika küüniskonnaga?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 25, 2004 07:59 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
üldiselt ikka soola MIS EI SISALDA joodi. enamasti on selleks siis meresool. seda saab kasvõi kaubamajast. keedusoolale võib olla lisatud joodi, et vältida inimeste kilpnäärme väärtalitlusi...

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Viimati muutis Hertsog, Neljapäev Mär 25, 2004 12:22, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 25, 2004 09:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 08:39
Postitusi: 349
Asukoht: Tallinn
Kui mina küsisin "Retist" et kas ma võin lisada soola oma akvaariumisse , kuna seal on mollid ja nemad tahavad soolakamat vett, siis sain vastuseks, et teised enamvähem kannatavad aga põhjakoristajad surevad ära.

_________________
45l
1platy, 2hoplosternumit, 1anc, 4neooni, 1OTO ja 1kuldkala, 3pseudomugil gertrudae-d ja 2japonica shrimps-i


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 20, 2004 11:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 03:27
Postitusi: 30
Asukoht: Võru
Ei tapnud sool mul kedagi. Põhjakalad elasid ilusti. Sool peab ilusti lahustuma ja ei tohi põhja settida. Kui vesi liigub ei tohiks seda juhtuda. Kasutasin esimese ravina "täpide" vastu. Aitab küll.

_________________
Malawid 180x60x60 - silm puhkab peal!
L.am 180x50x40 - kena kaeda!
Piraajad 100x40x30 - valus vaadata!
- saavad kohe varsti 140x50x50 -


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 10, 2005 06:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 25, 2004 05:06
Postitusi: 87
Asukoht: Tallinn, kesklinn
Tõstan vana teema taas päevakorda, kuna mul ka Malawi kalad, kes soolasemat vett tahaksid.
Ostsin JBL AquaDur soola, spetsiaalselt Aafrika kaledele sobiva vee saamiseks. Esimese hooga kohe kaks lusikatäit 30l vee kohta (nagu õpetuses öeldud) akvaariumisse. Esialgu lõi akva vee uduseks, aga pikapeale see selgines. Kõik muidu OK, aga ... Hiljem, katsetades soola eelnevalt vees lahustada ja siis lahust akvasse lisada, selgus, et see sool ei lahustugi täielikult vees. Hoidsin mitu päeva purgis ja valasin pealt vett ära ja lisasin uut vett peale, aga sade jäi ikka põhja.
Ma pole veel aega saanud IBL kodulehelt uurida, aga ma kahtlen väga, kas see sete ikka peaks akvasse alles jääma.
Kui palju seda meresoola peaks vette panema liitri kohta, et paras oleks?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 10, 2005 07:43 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
see sete on täiesti normaalne


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 11, 2005 10:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 25, 2004 05:06
Postitusi: 87
Asukoht: Tallinn, kesklinn
Aga mis on selle sette ülesanne? Kui vett on vaja ainult soolasemaks teha, siis mida teeb see lahustumatu sete? Kui pidevalt soola juurde lisada, siis lõpuks tekib ju sette kiht pinnase peale (sinna, kuhu sifooniga ligi ei pääse). Kas see on mingi kaltsiumi ühend, mis vee karedamaks teeb?
Ikkagi lahustan ma edaspidi selle soola enne vees ära ja lisan akvasse ainult vee osa, aga setet mitte.


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver