foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 18, 2005 11:55 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
Esimese hooga netist vastust ei leidnud ja tekkis mõte siit targematelt küsida...
Nimelt torntigude koja peenem tipp on enamikul kui mitte kõigil tigused valge ja päris otsast justkui katki... Tõin poest kolm Õunatigu ka ja märkasin, et neilgi koda tõsiselt kahjustunud (nendel kõigil ühtmoodi nii keerise lõpust kui ka suudme kõrvalt päris palju - vigane koht on valge ja justkui söövitunud) :shock:
Samal ajal väikeses ekperimentaalkastis Õunatigusid küll pole, aga tornteod on seeest nii ilusad, et tahaks neid süüa lausa :)
Tühja neist tigudest, aga äkki keegi oskab arvata midagi, mida see nähtus vee koostise kohta rääkida võib. Midagi see ilmselt ikka tähendab...
vett vahetan 20% nädalas, valgust 0,6w/l, CO2 lisan (ph midagi 7,5 vast),
Väikeses kastis vett üldse ei vaheta, valguseks on Lival laualamp, co2 ei lisa, põhi on muld+kruus, kast on tenellust umbe kasvanud ja seal elavad kolm kala ka :roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 19, 2005 12:22 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 04, 2005 11:51
Postitusi: 791
Asukoht: Tallinn Mustamäe
siin oli veits aega tagasi sama teema.
/veeloomad/4896/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 19, 2005 12:39 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Juul 10, 2003 09:24
Postitusi: 122
Asukoht: Tartu
Äkki on kaltsiumi puudus?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 20, 2005 02:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 02, 2005 06:10
Postitusi: 92
Asukoht: Põlva
Nägin Võrus poes selliseid tigusid(mitte tornid)kellel olid kohe suured sellised laigud peal(nagu söövitunud).Külmavärinad tulid peale.Midagi osta ei julgend.Tahaks ka teada mis tigudele nii jubedalt mõjub.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 20, 2005 02:48 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Mida happelisem ja pehmem vesi, seda halvem limuse kojale. See on ka üks põhjusi, miks rabalaugastes eriti tigusid ei kohta. Samas pH 7,5 ei tohiks küll veel mingit jama põhjustada, aga mul umbes samasuguste vee näitajate juures umbes samad sümptomid.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 31, 2006 04:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 04, 2005 02:22
Postitusi: 110
Asukoht: Kärdla/ Rõngu
Mul sama probleem, et tigude kojad lagunevad. Tegemist õunakatega. Süüa peaks neile jaguma, annan neile kurki ja suvekõrvitsat, lisaks saavad põhjast ka põhjakatest sinna jäänud toidu jäänuseid. Tindikalaluu on ka kaltsiumi jaoks pidevalt põhjas olemas, lisaks juba koja lagunemise tõttu surnud tigude kojad (teod on selle kevadised, st mitte vanad).
Kui eelmiste vastajate jutt õige, siis peaksin põhjuseks vee pehmust, kuna Hiiumaal ei ole eriti kare vesi ja lubjakive mul ka põhjas pole.
Kas tigusid saaks kuidagi veel aidata, peale selle et neile kodade ehituseks/paranduseks kaltsiumi annan?
Olen lugenud, et koja kahjustuste korral võib aidata läbipaistev küünelakk, et kalad tigu ennast ei saaks kätte. On see teole ohutu? Kas sellest võib abi olla?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 01, 2006 10:49 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
kaitz101 kirjutas:
Olen lugenud, et koja kahjustuste korral võib aidata läbipaistev küünelakk, et kalad tigu ennast ei saaks kätte. On see teole ohutu? Kas sellest võib abi olla?


Ei ole ohutu ja pigem on sellest kahju, kui kasu. paremini varustatud lemmikloomapoodides on müügil akvaariumivee mineraalilisandid (JBL, Tropic Marin).


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver