foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 23 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 14, 2005 03:08 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Et ekslikku muljet ei jääks - ega minagi usu et kloorieemaldaja alati vajalik oleks ning ega ma seda ise kah pruugi. Kunagi kui sain Venemaalt vikerkala maimud siis need olid veevahetuse osas väga tundlikud, ka üsna väike veevahetus mõjus sandisti - siis tundus küll et kloorieemaldaja andis pisut leevendust.
On aga kohti kus kloorieemaldaja võib täitsa asja eest olla, kasvõi Ida-Virumaal võiks ehk selliseid paiku leiduda.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 14, 2005 03:15 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Sama küsimus on ka mul tekkinud.
Kui aine eemaldab raskemetallid, siis kuidas ja kuhu ?
Kas need metallid haihtuvad, kumuleeruvad mingiks junniks või muutuvad läkiläkiks ?
Tundub kataloogijutt.
Meie vedelik muudab rooste uuesti rauaks!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 14, 2005 03:15 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
käpik kirjutas:
Kas raskemetallid seotakse taimedele sobivateks ühenditeks (kasutatakse akvaariumis ära) või ladestuvad ohutul kujul ?
Küsimus sellest et mõnel pool on palju järelduseta suminat veevärgi vasktorude mõjust akva elukeskkonnale.
Kui on autom. veevahetusega akvaarium, vee liikumine torudes(vask) aeglane, Cu ioonid hakkavad kollitama? Ei ole seisukohta.
1.kas probleem on reaalne?
2.kui on, kas vastav lisand aitab?

Nii palju kui ma tean korralik kloorieemaldaja sisaldab EDTA-d ja neutraliseerib raskemetallid, mis neist edasi saab ma paraku ei oska öelda - ehk lähevad veevahetusega osaliselt välja? Vasega on lihtsam kui mõnegi teise metalliga sest vase suhtes on teod tundlikud (tigude hävitamise vahendid põhinevad vaseühenditel), samuti Vallisneria ja veel mõned taimed. Ehk siis kui Vallisneria lokkab ja teod rõõmsalt ringi vuravad ma eriti vaseühendite pärast ei muretseks. :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 14, 2005 05:36 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 11, 2005 01:34
Postitusi: 71
Asukoht: Tallinn
lugesin vahendist TetraAqua EasyBalance , mis toetab bioloogilist tasakaalu vees. seda tuleks kasutada iga 2 nädala tagant veevahetuse asemel ja hoiab näitajad normis 6 kuud. siis alles vahetada vett ja kasutada veeparandajat ehk kloorieemaldajat, mis teeb kahjutuks ka raskemetallid. tabelina oli näidatud, et pH, KH, fosfaatide ja nitraatide tase normis. mis te selle kohta ütlete :shock:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 14, 2005 09:17 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Lihtsalt niisama ma mingit keemiat akvasse ei topiks, eriti kui pole selgust mida see sisaldab. Võib-olla ta on isegi selline tore asi mis annab lubatud efekti (pikem kiidukõne siin), sel juhul on tast aga rohkem abi taimedeta akva pidajatel. Kuue kuu tagant 50% veevahetust on muide low-end taimeakva pidajatel kombeks. :) Taimeakva puhul aga teeks mulle muret jutt sellest kuidas see segu hoiab PH stabiilse - s.t. et CO2 manustamisel ma tõenäöliselt ei saaks enam usaldada PH ja KH mõõtmistulemuste põhjal CO2 taseme arvutamist, ilmselt paneks puusse ka automaatseadmed mis üritavad CO2 lisamisega PH taset paigas hoida. Kel huvi ja raha jagub võib muidugi sellega katsetada, mul on rahale asjalikumat rakendust.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 14, 2005 11:04 
Meremees
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 25, 2004 07:38
Postitusi: 294
Asukoht: Göteborg
Siin on väike suhteliselt erapooletu ülevaade "vee parandajatest", nende toimest ja keemilisest koostisest.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 14, 2005 11:26 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Kahju et meil müüdavatest vahenditest hakkab ülevaates silma vaid Tetra Aquasafe, pole seal JBL Biotopol-i, Sera Aquatan-i, Azoo AquaGuard-i. TetraAqua EasyBalance on muidugi üldse teine ooper.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 14, 2005 11:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 17, 2005 01:52
Postitusi: 264
Asukoht: Malawi
see EasyBalance on kohalikus kaubanduses saadaval ?

r.


Üles
 [ 23 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver