foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 06, 2005 10:38 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 15, 2005 05:34
Postitusi: 31
Asukoht: Saaremaa
Vee parameetreid on võimalik mööta ka koduses majapidamises leiduvate "vahenditega". Nt punane peet ja mustikas.
Kas kellelgi on nendega kogemusi, kas eelnimetatud ained annavad piisava täpsusega tulemusi?

_________________
63L - mööksabad, õunteod, ancistrus
kujundus: elustaimed, kookos, kruus.

225L- 1 synodontis(emane), mõõksabad, platy'd, gupid, 1 black-tetra, ancistrused, õunteod
kujundus:peenike kruus, kivid, elustaimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 06, 2005 10:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Aug 29, 2005 03:04
Postitusi: 379
Asukoht: Tallinn
Oh, täiega lahe. Ma kuulen esimest korda sellest, rääkige, kuidas seda tehakse. O:)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 06, 2005 10:55 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 15, 2005 05:34
Postitusi: 31
Asukoht: Saaremaa
Kuna ma olen sel alal suhtkoht võhik, ei tea kui täpsed minu teadmised on, aga koolist keemia tunnist on meelde jäänud et punapeet ja mustikas õiges koguses muudab vee happelisusele vastavalt tooni.

_________________
63L - mööksabad, õunteod, ancistrus
kujundus: elustaimed, kookos, kruus.

225L- 1 synodontis(emane), mõõksabad, platy'd, gupid, 1 black-tetra, ancistrused, õunteod
kujundus:peenike kruus, kivid, elustaimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 07, 2005 10:20 
Meremees
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 25, 2004 07:38
Postitusi: 294
Asukoht: Göteborg
:lol: Idee iseenesest huvitav, ainult täpsus jätab soovida. Punase kapsa jaoks on juhend ja värviskaala (pH 2-12) <>

Tsiteeri:
1. Chop red cabbage up finely. Boil a pint of water in a saucepan.
2. Add the red cabbage carefully to the boiling water and take the saucepan off the heat. Let it stand for 30 minutes until it is completely cool.
3. Strain the liquid in a jar, and throw away the used cabbage. The liquid should be a dark reddish purple color. Add alcohol to reduce the spoilage of the indicator. (Use a 1 to 5 ratio of alcohol to volume of water.)
4. The color will change when you add acids or bases (alkalis). To test a substance, pour a little of your substance into a small jar. Then add a drop or two of the cabbage juice indicator. A change in color indicates its acidity or basicity.


Lihtsam oleks kasutada mingit kättesaadavat indikaatorit, näiteks fenooftaleiini (tuntud kõhulahtisti purgeen :wink: )
Pilt

Indikaatoreid müüb ja teeb ka vee analüüse Tallinna Küte.


Üles
 [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver