foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 25 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 29, 2005 09:57 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
kaja kirjutas:
Olen ikka hädas kH-ga; pH ja gH sain oma kaevuvett ja pH plussi lisades korda, aga kH on 3-4. KH plussi poodidest ei leidnud.
Millest sõltub kH ja kas on võimalik seda kuidagi "looduslikult" tõsta? Inglise keelt ei valda, seepärast oleksin väga tänulik, kui keegi mulle kH sõltuvuse teistest näitajatest eesti keeles ära seletaks.


Looduslikult või kättesaadavate vahenditega:
Kättesaadav vahend on tavaline söögisooda. Üks teelusikas 50L vee kohta tõstab Kh 4 kraadi võrra, sealjuures Gh'le ja Ph'le suuremat mõju avaldamata. Kindlasti tuleks seda teha astmete kaupa, mitte kogu portsu korraga. St nädala jooksul lisada väikeseid koguseid ja teha usinasti veeteste, eriti Ph'le

Looduslik on paekivi, mis tõstab nii kh kui gh võrdselt.

Usun, et kui sul õnnestub kh tase viia 6-8 dKh'ni siis on seda paras ports.

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri: kH=0;kuidas kH-d tõsta?
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 30, 2005 09:31 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Sept 24, 2005 06:52
Postitusi: 66
Asukoht: Keila
Täpsustan siis, et kH on peale kaevuvee lisamist akvaariumis tõusnud 3-4 peale (enne oli 0). Kaevuvees on kH kõrge(13), kuid ka pH(8,2) ja gH(19/20) liig kõrged. Oma kaevuvett rohkem lisada ei julge, muidu tõusevad pH ja gH näidud liiga kõrgeks. Linnavee kH on kuskil 3/4 kanti (KEILA VEEST öeldi isegi, et on vaid 2,8 - pidi pesumasinatele jt. masinatele väga hea olema.)
Praegu saadavad veed mul: Keila linnavesi - pH=8, gH=8, kH=3-4; kaevuvesi - pH=8,2, gH=19-20, kH=13; lumesulavesi - pH=7, gH=2-3, kH=2.
Andsin "taime-söödikud" kalad ära ja tahan veenäite paika saada, et ka suur akvaarium siis taimedega "täita". Praegu mul seal taimedest vaid 3 anubiast ja needki eriti ei kasva. :oops:

_________________
200l
~75l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 30, 2005 10:17 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 25, 2004 10:08
Postitusi: 362
Asukoht: Tallinn
Kas see, et Kh on 3 mõjutab kuidagi taimede kasvu...
:roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 30, 2005 04:42 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Sept 24, 2005 06:52
Postitusi: 66
Asukoht: Keila
Pets suured tänud sulle, soodast on tõesti kasu!
Kuidas madal kH taimedele mõjub ei tea; taimede olukord suures akvas kehv tänu uarule ja kokredele, kes nüüdseks ära antud. Tahan enne uute taimede ja kalade sissetoomist veenäidud paika saada.

_________________
200l
~75l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 30, 2005 04:55 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Paljud ajavad kH 3e tikutulega taga :)
Samas on nii madal tase minu arvates siiski liiga suure riskiga.
Kuigi enamik nõudlikke taimi lausa lustiks sellist keskkonda.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 09, 2006 02:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 15, 2005 03:43
Postitusi: 39
Asukoht: Harjumaa
Uurisin ja puurisin mööd foorumit aga ikka targemaks ei saanud...
Mis põhjusel see kh niimoodi alla läheb? :roll:

Mul sisuliselt sama häda kh kipub vägisi nulliks gh 9 ph 7.
Kraanivees kh 13.
Taimed kasvavad usinasti kalad ka kõik elusad ja terved, ainuke probleem tigudega kipivad "ära kuluma"
Vett vahetan kord nädalas ettenähtud koguses..... täiesti arusaamatu.
Olen ka soodat kasutanud.

_________________
96l
3 Corydoras panda, 2 Coridoras paleatus, 1 Otocinclus, mõõksabad, gupid, 2 Antsistrus ja 1 antsu pähe ostetud ja kole suureks kasvanud Pleco


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 09, 2006 06:09 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
kh tase näitab seda, kui palju on vees karbonaate (peamiselt kaltsium- ja magneesiumkarbonaate). kui kh on 0, siis järelikult vees karbonaate ei ole (destilleeritud vesi) või on neid nii vähe, et test ei näita nende taset. üks süüdlasi on kraanivee puhul kindlasti eramutele paigaldatav veefilter (nn. soolafilter), mille ülesanne on kinni püüda kaltsiumkarbonaat ehk maakeeli katlakivi, mis kahjustab pesumasinaid, kohviaparaate ja muid igapäevaselt kasutatavaid vidinaid. sellisel juhul tasuks akvaariumivesi tuua mujalt või kaaluda filtri eemaldamist või enne filtrit vahekraani paigaldamist..
mõnel pool (eriti Lõuna-Eestis, kus on aluskivimiks on liivakivi) on ka loodusliku põhjavee kh väga madal. sellisel juhul tuleks mineraale lisada eraldi juurde (saab osta nt. zookauplustest). sooda tõstab küll kh näitu aga ei asenda teisi mineraale, mis on samuti vajalikud taimede ja kasuliku bakterkultuuri kasvuks ja eksisteerimiseks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 09, 2006 06:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 15, 2005 03:43
Postitusi: 39
Asukoht: Harjumaa
no meie majas pole küll mingist filtrist haisugi,räägin ju,et kraanivees seda piisavalt. Saan aru, et see vesi ei ole just hea, lõhnab küll hästi aga mis põhjusel see kh mul nulli läheb sellest aru ei saa.
Ei ole mõtete ravida tagajärgi vaid põhjust.....

_________________
96l
3 Corydoras panda, 2 Coridoras paleatus, 1 Otocinclus, mõõksabad, gupid, 2 Antsistrus ja 1 antsu pähe ostetud ja kole suureks kasvanud Pleco


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 09, 2006 07:51 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
kratik kirjutas:
no meie majas pole küll mingist filtrist haisugi,räägin ju,et kraanivees seda piisavalt. Saan aru, et see vesi ei ole just hea, lõhnab küll hästi aga mis põhjusel see kh mul nulli läheb sellest aru ei saa.
Ei ole mõtete ravida tagajärgi vaid põhjust.....


vabandust, lugesin su eelmist postitust kiiruga ja jäi kahe silma vahele, et kraanivees näit normis.
kui kh langeb akvaariumis, siis võib olla üks põhjustest CO2 üleküllus. kas lisad taimede kasvuks eraldi CO2te? kui tihti teed veevahetusi ja kui suures ulatuses?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 10, 2006 09:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 15, 2005 03:43
Postitusi: 39
Asukoht: Harjumaa
Vett vahetan kord nädalas 15-20liitrit 96l kasti kohta, kord nädalas lisan veel 5 l, kuna kassid joovad osa vett ära.

CO2 pole juba paar kuud lisanud.

_________________
96l
3 Corydoras panda, 2 Coridoras paleatus, 1 Otocinclus, mõõksabad, gupid, 2 Antsistrus ja 1 antsu pähe ostetud ja kole suureks kasvanud Pleco


Üles
 [ 25 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver