foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: CO2 lisamine ja õhutamine
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 10, 2005 02:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Nov 01, 2004 12:46
Postitusi: 121
Asukoht: Harjumaa
paluksin abi asjade mõistmisel. Olen natuke segaduses siit kogutud infoga. Töös on 200 liitrine akvaarium, poes peeti vajalikuks anda meile Hydro filter, mille toru osas on svamm ja üleval kambrikeses vatiini moodi asi. Külje pealt imeb vett sisse ja eest torust mulistab välja. See pidi siis kaladele õhku andma. Vatiini kästi kord nädalas vahetada ja svammi loputada. Siit olen jälle lugenud, et hoopis CO2 vaja juurde tekitada? Taimed kasvavad muidu jõudsalt, väetist ei kasuta, kalad paistavad rahul olevat.
Sellel filtril on väljavool päris tugev ning mullitamist ei saa maha võtta. Kas ma teen oma kaladele midagi potensiaalselt ohtlikku? :oops:
Katsun leida võimaluse vee testimiseks, eks siis paistab. Aga arvamusi tahaks ikka. :roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 10, 2005 06:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 24, 2004 02:53
Postitusi: 21
Asukoht: Tartu
Kui ma su murest nüüd õigesti aru sain aga igaljuhul CO2 ei ole vaja kaladele vaid taimedele ja lisahapnik mõjub kaladele küll pigem kasulikult kui kahjulikult.


Üles
 Teema pealkiri: hydor filter
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 11, 2005 11:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Okt 06, 2005 11:04
Postitusi: 5
Asukoht: rootsi
mul hydor filter (chrystal R05 duo). All läbipaitvas topsis svamm (filter) ja üleval ruumike kus ka väike filtel ja ostes anti kaasa söekott--et süsi sinna ülemisse filtrisse panna. Mina sütt ei pannud. Pump samuti mullitab ülevalt päris korralikult vette--mul annab seda tugevust pisut reguleerida. Minu kaladele see mullitamine meeldib (ujuvad mullides ja sellest tekkivas voolus)- mingeid probleeme tekkinud pole. Muid tehnilisi vahendeid mul akvaariumis peale soojendaja pole. Ja filtri svammi vaja loputada vanas äravisatavas akvaariumivees korra kuus--muidu saab hea bakter seal hukka kui liiga tihedalt või liiga soojas vees seda teed.


110 l ja umbes 23 kala :)


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 11, 2005 11:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 17, 2004 12:30
Postitusi: 463
Asukoht: Tartu
rere kirjutas:
Vatiini kästi kord nädalas vahetada ja svammi loputada.
švammi võid küll kord nädalas pesta, aga vatiini väljavahetamine ni tihti küll mõistlik tegu pole. Piisab, kui seda kah aeg-ajalt loputad.
Švammi ja vatiini ülesanne ongi ju ühest küljest bakteritele elupaiga pakkumine ning vee läbipumpamine nendest annab bakteritele pidevalt toitu ette. Samuti töötavad need materjalid prahikogujatena - švamm peab tõenäoliselt kinni suurema osa ja vatiin tegeleb rohkem peenfiltreerimisega. Pesema peab neid sellepärast, et nad päris ära ei ummistaks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 12, 2005 10:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Dets 04, 2004 01:38
Postitusi: 283
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa, Kehra
minul tekkis selline küsimus: olen kusagilt lugenud, et svammi peaks aastas korra uue vastu vahetama, et kuda see vahetus praktiliselt peaks välja nägema?? Kuna uuel svammil ju bakterid täielikult puuduvad, kas siis peaks eda enne akvas ujutama mõnda aega või kuidas?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 12, 2005 11:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 17, 2004 12:30
Postitusi: 463
Asukoht: Tartu
Ma küsiks veel siia juurde, et mis peaks svammiga juhtuma, et ta uue vastu välja vahetada?
Peale katkimineku ei oska esmalt midagi pakkuda...

Uue svammi kohapealt - Sa võid seda muidugi algul akvas ujutada, aga ega sel suurt tähtsust pole. Sul on toimiv akva ja 160L baktereid ning neid pumbatakse pidevalt läbi filtri. Juba peale esimest ööpäeva filtris on uus svamm baktereid täis.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 12, 2005 11:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Nov 01, 2004 12:46
Postitusi: 121
Asukoht: Harjumaa
svamm muutub tõesti kuidagi muredaks ja poes tõesti öeldi, et kord aastas peab vahetama. Aga vatiini osa imeb ta peeniket sodi nädalaga nii täis, et ei tule sealt enab piuksugi läbi,s.t. ühtegi õhumulli ei puhu. Siis olengi vatiini välja vahetanud, sest poest öeldi, et tuleb vahetada. Nüüd olen targem ja kokkuhoidlikum ja loputan. Usud ju seda , mis sulle asja ostes räägitakse :oops:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 12, 2005 12:30 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juun 21, 2005 08:45
Postitusi: 100
Asukoht: Tallinn
Ära siis seda unusta, et loputama peab selles vanas akva vees mille oled just sifooniga välja imenud, mitte kraani all.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 13, 2005 12:47 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 25, 2004 10:08
Postitusi: 362
Asukoht: Tallinn
Selle vatiini sealt filtrist viskaks küll välja...

Mullitamisest saad lahti kui filtri akvas sügamale paned, et õhuvõtuava ka vee all...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 13, 2005 08:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Nov 01, 2004 12:46
Postitusi: 121
Asukoht: Harjumaa
Miks seda vatiini vaja pole, see korjab päris usinalt igasugust peenikest mudru. Ja õhk peaks ju kaladele vajalik olema :shock:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 13, 2005 04:13 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Vatiiniga on see mure et ta ummistub suhteliselt kiiresti, kui seda oma kanisterfiltris kasutasin siis tuli teda paari nädala tagant vahetada mis tähendas iga kord filtri lahtivõtmist. Ja arvestades vatiini hinda mis Abakanist ostes tuli polnud sügavat mõtet teda puhastada.
Nii et ma ei ütleks et see on mõttetu, vee teeb puhtamaks küll - kuid ilma vatiinita saab kanisterfiltri korral puhastust märksa harvemini teha. Praeguseks olen filtrist ka kruusa välja visanud, alles on jäänud vaid torukesed, kahes kassetis jäme svamm ja lõpuks omaette kassetis õhuke kiht laavakive (saaks ka nendeta kuid kuna nad olemas olid siis sai nad sinna torgatud). Puhastada on vaja väga harva ja ka siis peamiselt vaid voolikuid ja filtrisse minevaid kraane.
Olen aga kaalunud seetõttu vee täiendavaks puhastamiseks diatoomfiltri või kiirfiltri soetamist.


Üles
 [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver