foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 05, 2020 09:10 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 29, 2019 10:11
Postitusi: 5
Kolisin 9 kuud tagasi uude kohta ja peale seda ei saa enam akvaariumit tööle. Kaasa võtsin 60l vett ja tegi akvaariumi käivitamise.

Hetkel rohevetikas vohab, taimed lagunevad, 90% taimedest on juba mädanenud ja eemaldatud, veenäidud lähevad pideval paigast ära ja vesi muutub rohekaks.

130l akvaarium
2 skalaari
4 mollit
6 neooni
2 põhjakoristaja

Temoeratuur 24 kraadi peal
Lamp põleb nüüd 8 tunni asemel 6 tundi

Ribatesti näidud:
Cl 0
Ph 6,8
Kh 20 (357)
Gh > 7 (>125)
NO2 0
NO3 25 (kuid tihti läheb 100 peale, siis teen 4 päeva veevahetust ja jälle mõned nädalad korras)

Vett vahetan korra nädalas 30l
Olen 4 korda juba akvaariumi käivitamust teinud, kuid endiselt taimed mädanevad ja vesi läheb rohekaks.
Pimendasin akvaariumi, korra tundus, et rohevetikas taandus, kasutan ka EasyLife AlgExit rohevetika tõrjevahendit, kuid nii kui lambi uuesti tööle panin, hakkas vetikas uuesti vohama.

Mida teha?
Kuidas alandada KHd, vetikast lahti saada ning taimed kasvama panna?


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 06, 2020 07:08 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 25, 2007 08:26
Postitusi: 150
Asukoht: Tartu
Mis taimed, kui palju ja kuidas väetad?


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 06, 2020 07:58 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 29, 2019 10:11
Postitusi: 5
Hetkel on alles veel VALLISNERIA
https://www.kalake.ee/et/vallisneria-sp ... 0665.html/

Kuid väga närune ja laguneb kiirelt. Kardan kui lahendust ei leia, siis paari kuu pärast ei ole ka neid taimi enam.

Täielikult ära on mädanenud selle ajaga
HYGROPHILA DIFFORMIS
LIMNOPHILA AROMATICA PUNT
Mingi muru oli ka, mis oli tihe ja kasvas eelvevalt jõudsalt.

Taimi väätanud ei ole. Eelmises asukohas kasvasid taimed jõudsalt, kuid peale kolimist on kõik lagunema ja mädanema hakanud


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 06, 2020 10:30 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 25, 2007 08:26
Postitusi: 150
Asukoht: Tartu
Praeguse info pealt on üsna keeruline öelda. Tõenäoliselt on uues kohas hoopis teine vesi ja taimed pole sellega kohanenud. 9 kuuga ju võiks muidugi. Sinu praegused testid on taimede kasvatamise koha pealt üsna väikese kasuga. Vaja oleks teada, mis seis on rauaga, fosfaatidega, kaaliumiga jne. Võib proovida ka muidugi huupi, mis aitab ja mis mitte. Eeldan, et sul pole mullapõhjaga akvaarium. Äkki oli vanas akvaariumis põhjakruusa sisse hunnik muda kogunenud kust taimed süüa said ja nüüd uues kohas panid puhta kruusa? Mis seis kruusaga on, ega sa seda muutnud pole? Kuna sul on juurtega taimed siis peaksid neile ikka mingid väetisepallid või pulgad juurte alla lükkama. Oled sa seda teinud? Eeldatavasti jäi valgustus samaks. Ega akvaarium päikese kätte pole jäänud uues kohas?
Rohelise veega pole ise võidelnud aga seni kuni suured taimed mädanevad pole vist eriti lootust. Vetikal süüa küllalt. Ise ma ilmselt prooviks pinnal ujuvaid kiirekasvulisi taimi ja/või pimendamist. Võib-olla ka vedela süsiniku tooteid (Edit: kuna akvas on vallisneeria siis see oleks kahtlane liigutus), eeldusel, et taimede väetamisega on korras. Oleks nagu kuulnud ka UV kasulikkusest sellisel juhul. Aga neist võtetest oleks kasu siis kui suured taimed kasvama saaks.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 06, 2020 11:14 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 29, 2019 10:11
Postitusi: 5
Valgustus jäi samaks. Ma isegi ei tea, mis lamp see on. LED valgustus kus on ka sees sinised tuled.
Päikesevalgust otseselt akvaariumile peale ei paista.
Põhi jäi samaks. Peenike kruus.
Kogusin peene põhjakruusa kokku ja tõstsin uues kohas akvaariumisse. Ei pesnud kruusa eelnevalt läbi.
Muru kasvas sellel kruusal eelnevalt hästi. Vallisneeria vohas ka enne sellel pinnasel võimsalt.
Teised taimed olid turbapottidega akvaariumis.
Eraldi ma väetanud ei ole.

Proovin siis need testid soetada ja tulemused saada.

Kas hetkel oleks ka kasu kui ostan taimedele väetise pulgad?
Lisaks istutan uusi taimi juurde?


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 07, 2020 07:43 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 25, 2007 08:26
Postitusi: 150
Asukoht: Tartu
Esimese asjana vast muretse väetise kuulid või pulgad juurte alla. Ma ei ole päris kindel, mis sul seal turbapottides toimub aga vaata, et ka seal taimedele värske toidus oleks. Siis vaata, kas paari nädalaga hakkavad elumärke ilmutama. Ära juurde praegu istuta. Kui midagi panna siis võid proovida mingite kiirekasvuliste ujuvtaimedega. Mul endal hulbib Ceratophyllum demersum pidevalt akvades. Kui ei aita või ei meeldi võid pärast minema visata.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 07, 2020 09:33 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 20, 2016 12:17
Postitusi: 210
Pildid: 0
Kõrge KH-ga tuleb lihtsalt leppida,isegi kui alandad ,siis iga veevahetusega tõuseb KH jälle.
Vetikaeemalduskeemiat ei soovitaks,see mõjutab ka taimi.Kui taimekasv aeglustub siis võidab sellest vetikas.
Rohelise vee vastu ma ostsin uv-filtri. Pimendamine aitas ainult korraks, peale pimendamist läks kahe päevaga vesi roheliseks jälle, nüüd mitu kuud uv-filter taga ja vesi täiesti selge.


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 03, 2020 11:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 04, 2018 11:20
Postitusi: 17
Tere,
meil ka alguses vetikas vohas,aga siis me saime teada,et akvaarium sai liiga palju päikesevalgust.


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 06, 2020 09:35 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 29, 2019 10:11
Postitusi: 5
Võtsin kõik lõpuks kõik taimed välja ja viskasin ära. Kuigi juured olid korralikud ja oli näha, et ajavad võrseid, kuid siiski kõik taimed olid muutunud kollakaks/läbipaistvaks ja mädanesid.
Ostsin uued taimed ja väätisekuulid. Pesin ja kraapisin kõik kivid ja juurika vetikast puhtaks. Pesin akvaariumi seinad ja kõik tarvikud ära.

Nüüd on seis selline, et taimed kasvavad. Värvi muutnud ei ole. Rohevetikat on vähem. Ühel taimel on märgata habevetikat, aga ehk vetikasööja saab sellega hakkama.


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 11, 2020 11:28 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Minu arvamus on selline, et ümber kolides ei saanud korralikult tööle baterkoloonia. Kogu see käivitus oli poolik ja lombakas. Ei osanud ma leida infot selle kohta kaua kolimisel vesi ja kruus ja filtrid seisid. Et kas nood kaasa võetud bakterid olid ikka veel elus. Vist on maksimum 3 või äkki 4 tundi. Vees polegi eriti baktereid. Peamine on kruus koos oma sodiga ja filtris olev materjal.
Ma hetkel ei oleks mäsanudki taimedega ega toppinud neile mingit väetist. Iga häiritud ja uuesti istutatud taim tahab alguses kogumist ja kohanemist. Sageli võib kohe esimestel päevadel vigastatud juure alla pandud väetisepall hoopis kahju tuua. Ise ju kirjutasidki, et oli näha uusi võrseid.
Aina vaid uuesti käivitades Sa minu arust midagi tarka ei tee. Minu arusaama järgi oled Sa praegu olukorras, kus on vaja tööle saada akva, kus ka kalad sees ja see on hetkel peamine. Nuuskpiiritust Sa kasutada ei tohi. Järele jääbki vaid variant aina vett testida ja kui NO2 on punane, siis suured mahus (50 %) vett vahetada. Vajadusel kas või iga hommik ja õhtu.
Soovitan vee vahetustel lisada bakterit juurde. Ma ei tea, mis filter Sul on. Mulle omal ajal meeldis Bactozym. Oli kapslites ja sai panna filtrisse svammi vahele. Võib lisada ka vedelat bakterit. Ja pidevalt vaja testida NH ja NO2. Ribatestil esimest pole.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver