foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 19 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 15, 2019 07:57 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Sept 15, 2019 07:47
Postitusi: 1
Mure, filter kôik toimivad,akvaarium koristatud eelmisel nädalal aga klaas juba roheline ja pôhjas ka. Kas teen midagi valesti? Peaksin ostma mingit ainet sisse vette?
Algaja akvaariumi omanik, nii et igasugune abi Tere tulnud!


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 15, 2019 11:12 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Aug 16, 2018 07:30
Postitusi: 25
Tere!
Vetikate tekkimine ja kiire paljunemine on tavaliselt seotud sellega, et kui palju taimi on sul akvaariumis, mis taimi ja kui kaua põleb sul akvaariumi tuli. Kas sul paistab akvaariumile päike peale, jne... Enamasti on see uute akvaariumite puhul tavaline, kõige kergem on juurde muretseda akvaariumisse vetikaõgijaid, põhjapuhastajaid.

+Kas sul lülitub sisse/välja akvaariumi valgus taimeriga? Kõik valguse kõikumisega seotud asjad tekitavad vetika puhangud, eriti päike, soovitan lihtsalt põhjakaid muretseda ja vaadata kuidas ja kui kaua akvaariumi lamp põleb.

Parimat!

_________________
100l/ kirevahvenad, põhjakad


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 16, 2019 11:45 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 20, 2016 12:17
Postitusi: 210
Pildid: 0
Vetikaprobleeme ei lahendata vetikasööjatega. Tuleb leida probleemi põhjus.
Muhvik, kas akva on äsja käivitatud? Kui palju liitreid? Mis valgus,kui palju taimi,mis filter?Kalad?Temperatuur?


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 24, 2019 11:39 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Aug 16, 2018 07:30
Postitusi: 25
Dront kirjutas:
Vetikaprobleeme ei lahendata vetikasööjatega. Tuleb leida probleemi põhjus.
Muhvik, kas akva on äsja käivitatud? Kui palju liitreid? Mis valgus,kui palju taimi,mis filter?Kalad?Temperatuur?


Seda saigi öeldud :)

_________________
100l/ kirevahvenad, põhjakad


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 25, 2019 02:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Mul on kaevu vesi ja ilmselt vees midagi, mis soodustab vetikate kasvu, sest kõik läheb roheliseks, mis valgust saab.
Andsin alla vetikate vastu võitlemisel ja muretsesin UV-filtri, enam pole rohelise vee ega klaaside probleemi. Kallis lahendus küll aga toimib ja ohutum ka kui igasugu keemiat vette ajama hakata.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 25, 2019 11:55 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 20, 2016 12:17
Postitusi: 210
Pildid: 0
Spixel kirjutas:
Dront kirjutas:
Vetikaprobleeme ei lahendata vetikasööjatega. Tuleb leida probleemi põhjus.
Muhvik, kas akva on äsja käivitatud? Kui palju liitreid? Mis valgus,kui palju taimi,mis filter?Kalad?Temperatuur?


Seda saigi öeldud :)


Ütlesid,et kõige kergem on juurde muretseda vetikaõgijaid,põhjapuhastajaid.
Mina ütlesin et see ei ole lahendus.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 25, 2019 11:59 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 20, 2016 12:17
Postitusi: 210
Pildid: 0
Mul viimasel ajal siuke probleem,et niikui vett vahetan ja akvat puhastan,läheb vesi hägusaks,tundub ikka vetikas,mitte bakter. Vett on 230l,milline uv lahendus oleks parim? Ehk et mida peaks silmas pidama ja millega arvestama enne uv filtri ostmist.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 26, 2019 05:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Sõltub akva suurusest ja sellest palju raha raatsid välja käia. Mul on 180L see: https://www.kalake.ee/et/magevesi/seadmed/uv/uv-sterilisaatorid/jbl-procristal-compact-uv-c-18w-10980.html ja 100L https://www.kalake.ee/et/magevesi/seadmed/uv/uv-sterilisaatorid/aquanova-18watt-uv-filter-max-9000l-h-4947.html mõlemad töötavad sama hästi mingit probleemi ei ole. Ilmselt oleks sobinud mulle ka väiksema võimsuega, siis oleks lihtsalt natuke kauem läinud vee selginemisega.
180l läks mul nii roheliseks, et ei näinud enam taga klaasigi, õhtul panin UV filtri vahele hommikuks oli selge, aitab selle vastu ka päris hästi kui vahest peale filtrivahetust vesi häguseks kisub.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 26, 2019 09:51 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 20, 2016 12:17
Postitusi: 210
Pildid: 0
Need on mõlemad 18w ja hinnavahe on üüratu.
Kas kellegil on veel kogemusi AquaNova uv filtritega? Odavamad on küll,aga kas ka toimivad??
Netis AquaNova kohta infot vähe,aga Poola firma ja ühe Poola firma uv filtrite kohta on netis päris negatiivne tagasiside.

Jätkan sealt kus pooleli jäin. Sain uv sterilisaatori kätte ,36w aquanova,mul JBL filtri voolikud on selle kolaka jaoks liiga peened, oleks vaja 12/19 vooliku ühendust.
Tea kas see sobib https://www.kalake.ee/et/eheim-uhendus- ... 2266.html/
Jõle narr sellist jubinat hakata pealinnast tellima,aga mis ikka,elu on ju seiklus.


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 05, 2019 11:58 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 20, 2016 12:17
Postitusi: 210
Pildid: 0
Nonii,tellisin jubinad ja ühendasin uv-lambi filtriga,kahe ööpäevaga tõmbas pildi ilusaks,jah on veel jämedamat vetikakiudu hõljumas,aga enam ei ole rohelist hägu ja eemalt vaadates on kahe päevaga pilt juba päris ilus.

Aga ikkagi...viimati oli mul vesi roheline 2004 aastal.80liitrises akvas,kui teadmised olid null ja filter oli seebikarbist. Et misasi nüüd vee roheliseks ajas? Ei ole päikese käes,ei sööda üle jne.

Tea,kas järgmisena võiks co2 ballooni hankida? Kas sellega on ka sellist vau-effekti oodata nagu uv-filtriga?


Üles
PostitusPostitatud: Reede Dets 06, 2019 02:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
CO2 ei anna sellist effekti, mul oli Co2 olemas ja vesi ikka roheline. Taimed kasvavad küll paremini.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
PostitusPostitatud: Reede Dets 06, 2019 04:03 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 20, 2016 12:17
Postitusi: 210
Pildid: 0
Mõtlesingi üldiselt,et kas co2 on ka selline "must-have" imevidin nagu uv-filter.
Kui palju maksab co2 balloon 300l akva tarbeks ja kui palju jooksvalt raha kulub,keskmiselt aastas näiteks. See vist varieerub päris palju siiski...


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 10, 2019 11:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 12:40
Postitusi: 323
Asukoht: Viimsi
Üks tegur mida tasub arvestada on luminofooride puhul - torude vanus. Spekter muutub üsna kiiresti ja läheb sobivaks pigem vetikale.
Ledid peavad kõvasti kauem vastu aga torusid tuleks korra aastas vahetada.

Rohelist vett pole mul olnud, aga roheline on enamasti mingi aine ülejääk millest vetikad toituvad. Roheline on elus, pruun mitte, sellest järeldub, et vetikas.
Olen kuulnud, et paju oksi pannakse vette, need tarbivad palju toitaineid... võib ju proovida.

Küll aga kummaline on, et veevahetuse ajal tekkinud hägusus ei kao paari tunniga peale filtri tööle panekut ära.
Kas filtrit ka pesed?

_________________
125l vett elutoas
25l mini akva

RIP 375l - kindlustage oma kodu!!!


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 12, 2019 09:40 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 20, 2016 12:17
Postitusi: 210
Pildid: 0
Nüüdseks on kõik häguprobleemid lahenenud,enam ei ole rohelist vees ega ka veevahetus ei riku tasakaalu niipalju,et see välja paistaks. Muidu filtrid on jah puhtad ja valguseks led prozektorid.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Dets 13, 2019 11:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 12:40
Postitusi: 323
Asukoht: Viimsi
Muidu filtri meediat ei tasu liiga puhtaks pesta, sest sealsed bakterid seda tasakaalu hoiavad.

Kui sul on kanister filter siis pese ühel korral ülemised meediad ja teinekord alumised.
Bakterid peituvad ka pinnases, et kui veevahetusega teha põhi puhtaks ja filter piinlikult puhtaks ongi saavutatud bakteri tasakaalu häire.

_________________
125l vett elutoas
25l mini akva

RIP 375l - kindlustage oma kodu!!!


Üles
 [ 19 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver