foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Jaan 12, 2018 05:14 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Ma olin päris kimbatuses, millise foorumi alla teema panna, siin tundus üsnagi hea koht olevat.
Probleem või mure isase guraamiga, kes vahetpipdamata ehitab vahupesa.
Pilt
Mul on kaks isast guraamit, kellele ta seda ehitab, pole aimugi. Võibolla tahab lihtsalt näidata, et näe, mina oskan. aga ega selles ei olegi põhiprobleem, paistab, et see vahutamine hakkab ka vee kvaliteeti paigast ära ajama, sest heledamat sorti hägu on vette ilmunud. Tegin teste(NH3, NO2, NO3, PO4), kõik on korras. Veevahetused kord nädalas u. 30%. Aru ma ei saa. Igapäev korjan selle vahupesa kokku, kaasaarvatud tekkinud proteiinikihi. Mainin kohe, et akvaariumis midagi muutnud ei ole, kõik on nii nagu koguaeg olnud on. Hägustumine ja proteiinikiht ilmusid natuke peale seda kui hakkas üks kibe ehitamine. Ehitamine kestab juba ligi kuu aega. Mina likvideerin, tema ehitab :D

Kas kellegil on mingeid nõuandeid jagada?

Ette tänades


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 13, 2018 05:12 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
See on Sul siis väiksem akva? Liitrid unustasid kirjutada. Mul kunagi müttas isane pesa ehitada 240-neses. Pärast sain tited kah.

Ma ei tahaks uskuda, et see pesa ehitamine Su akva hägusaks teeb ja proteiinikihti tekitab. Või äkki hakkab kala mingit erilist ainet eritama (mulliliimi :) ), et mulle teha? Äkki mingi bakterpuhang? Testi näidud väidad ka korras olevat. Mul ka vahest juhtub mingi anomaalia tekkima, kuigi kõik on ühtviisi rutiinne - vee vahetus, söötmine, kalade arv, temperatuur... Proteiinikiht tekkis mul siis, kui kaladele rohkem sääsevastseid ja muud lihakraami andsin.
Kuniks vee testid korras ma väga ei muretseks.

Kahju, aga minust polnud ilmselt abi. Loodame, et keegi tark kah vastab. Sa oled juba kuu aega madistanud selle pesa jandiga.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 13, 2018 07:59 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Igast vastusest võib abi välja lugeda :) Vähemalt paneb teise nurga alt asjale lähenema
Akva mul samuti mõõtude järgi 240L, aga vett ikka vähem sees, kui pinnas ja kännud maha arvutada.

Bakteripuhangule mõtlesin ise ka, kuid ei suuda tuvastada, mis selle põhjustada võis. Sellisel juhul peaksid bakterid lõpuks kuskile ikka kinnituma. Loodame

Samas kui mõtlema hakata, siis muutus ikka küll akvaariumis lähiajal midagi. Valgustuse tegin ledide peale. Kas see küll pesa ehitamist soodustab, aga taimsete produktide elu see ilmselt mõjutab, kas ei või see valge hägu olla mingite vetikate puhang, kuna taimede valgusrežiimi sai muudetud ja hetkel koguvad ennast.

Mis pesa ehitamisse puutub, võibolla siiski hommikuse valguse aeglane suurenemine ja õhtul aeglane vähenemine, tekitavad guraamis mingeid tundepuhanguid. Sinine jääb vaevunähtavalt terveks ööks põlema. Varem oli lihtne, plaks tuli põlema ja õhtul plaks tuli kustu, ei mingit koitu ega eha.

Jääb veel mõistada, miks proteiinikiht pinnale tekib


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 14, 2018 07:29 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
No mul ka 240 liitrit miinus sisustus.
LED-id ehk siiski äkki mängisid oma rolli? Ma pakuks hetkel küll põhjuseks bakterpuhangut.
Proteinikihi tekkimise kohta ei oska midagi enam lisada. Siin abiks vaid suurem mullitamine ja flöödi suunamine, et veepind liiguks. Et see lõhuks proteiinikihi laiali. Kui veepind vaikne ja kiht olemas, siis saad ära korjata salvrätikuga näiteks. Laotad pinnale ja nakkub sinna kinni. Seda Sa vist juba tegid ka.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver