foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Akvaariumi veetestid
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 11, 2016 01:07 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Nov 23, 2011 07:18
Postitusi: 34
Pildid: 1
Asukoht: Tartu, maramaa
Tervist!

On soov uurida, mis seisus akva on.

Veetestid:
Ph: 7,5
No2: 0,
Kh 5,
Gh: ~15

Mainin ära, et viimati sai akvaarium täieliku puhastuse 3 kuud tagasi ehk ja veele lisasin veepehmendajat.
Akvaariumis ise elavad Synodontis, Melanochromise hübriid, Convict cichlid ja 2 ancistrust (1 super red). Filtri sisuks on 1 söefiltrisvamm, 2 tihedamat sinist filtrisvammi, 1 õhulisem sinine filtrisvamm ja 2 villa/vati filtreerijat. Peaks olema bioloogiline filtrisüsteem, reaalset nime ei leidnud. Akvaarium ise on REKORD 96.

Aitäh vastajatele : )

Pilt

_________________
96l rekord juwel: synodontis eupterus, melanochromis, convict cichlid ja 2 antsu 1 super red


Üles
 Teema pealkiri: Re: Akvaariumi veetestid
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 11, 2016 03:30 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mida tähendab "täielik puhastus". Ja miks on söefiltrisvamm? Kas tegid ravikuuri kaladele?

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Akvaariumi veetestid
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 11, 2016 05:12 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Nov 23, 2011 07:18
Postitusi: 34
Pildid: 1
Asukoht: Tartu, maramaa
Akvaariumi täielik puhastus tähendab seda, et ma võtan kalad välja, kogu vee ära, puhastan põhja kruusa ja filtri. Söefiltri kohta ei oska ma midagi öelda, sest see oli akvaariumi saades olemas ja edaspidi ostsin igaks juhuks juurde, minu viga et pole täpselt uurinud.

_________________
96l rekord juwel: synodontis eupterus, melanochromis, convict cichlid ja 2 antsu 1 super red


Üles
 Teema pealkiri: Re: Akvaariumi veetestid
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 11, 2016 09:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 12:38
Postitusi: 234
Pildid: 0
Asukoht: L-Virumaa,Rakvere
Oioioi,sellist puhastust ma küll ei teeks.Pinnases on ka ju baktereid.Ma vahetaks osa veest ,so 20-30%.Kui on välisfilter,siis mina võtan selle lahti korra aastas,et hoida alles kasulikud bakterid.

_________________
Akvaarium 96L - käivitatud 15.jaanuar 2011 Gupyd,,Corydoras,Plecostomus,elustaimed(3 erinevat)
Temp.23+,väl.filter
veevahetus 1x nädalas -20%
Akvaarium 28L - käivitatud 12.juuni 2010
Vähibeebid,temp.23+,sisefilter,veevahetus 1x nädalas- 5l


Üles
 Teema pealkiri: Re: Akvaariumi veetestid
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 11, 2016 09:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 12:38
Postitusi: 234
Pildid: 0
Asukoht: L-Virumaa,Rakvere
Söefiltrit kasutatakse ainult peale ravikuuri.Muul ajal pole seda vaja.Nüüd sul see läbi,sest süsi pidavat aktiivne olema mingi 1 kuu.Nüüd sul uut vaja kui kaladele mingi ravikuuri vaja teha.

_________________
Akvaarium 96L - käivitatud 15.jaanuar 2011 Gupyd,,Corydoras,Plecostomus,elustaimed(3 erinevat)
Temp.23+,väl.filter
veevahetus 1x nädalas -20%
Akvaarium 28L - käivitatud 12.juuni 2010
Vähibeebid,temp.23+,sisefilter,veevahetus 1x nädalas- 5l


Üles
 Teema pealkiri: Re: Akvaariumi veetestid
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 11, 2016 05:11 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Lisasin lingi asemel pildi sinu postitusse, siis on kohe näha, millega tegu :wink:
Välimuselt ilus akvaarium sul. Kas taimi on taotluslikult ainult 1? Kas see on elustaim? Mis need mustad täpid klaasil on?

Sõefiltrit kasutatakse tõesti ainult vette lisatud kemikaalide või ravimijääkide eemaldamiseks. Igapäevaselt ei ole selle kasutamine mõistlik.
Sellist suurpuhastust nagu sina tegid, tehakse akvaariumis mõne aasta tagant, seda ka vaid siis kui olukord nõuab. Suurpuhastuste vahel tehakse tavalisi veevahetusi(25-30% nädalas), et viia välja kalade elutegevuse tagajärjel kumuleerunud saasteaineid. Veevahetuse käigus sifoonitakse ka pinnast, st eemaldatakse sifooniga pinnase ülemisse kihti kogunenud mustus.
Kas pead veepehmendaja all siiski silmas vee konditsioneeri(mis eemaldab raskemetalle, kloori jms? Vastasel juhul küsin, milleks vett pehmendad?


Üles
 Teema pealkiri: Re: Akvaariumi veetestid
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 11, 2016 05:35 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Nov 23, 2011 07:18
Postitusi: 34
Pildid: 1
Asukoht: Tartu, maramaa
Nonii, alustan küsimustele ja lihtsalt vastustele vastamist.

Merkake:
See on siis minu viga olnud. Aga filter ise on akvaariumi sees, pakun sellepärast, et akva ise on nii pisike ja ei vaja välisfiltrit.

Ma alati kartsin, et lihtsalt veevahetusega ei anna akvat nii puhtaks saada, pinnase(kruusa) pealt on raske mul saastet kätte saada, sest mul sifoon eelistab millegipärast kruusa sisse imeda sõela(?) ette nii, et see takistab normaalselt puhastamist. Kui oskate paremat sifooni(?) soovitada, andke julgelt teada. :)
Söefiltri kohta ma tänan info eest, rohkem seda siis vaja pole, aga küsimus, kas roheline filtrisvamm oleks parem?

Pets:
Aitäh, et pildi postitusse lisasid, ma siin nuputasin küll, aga ikka ei tajunud ära kuidas seda ise teha.
On ainult üks kunsttaim mida pildil on näha. Ma olen aja jooksul ostnud siia küll taimi ja isegi anubiase, mis peaks kireahvenlastega vastupidav olema, aga kõik on ära surnud, anubias musta vetika pärast vms ja teised ju siis sellepärast, et mul ei olnud aimugi, et on vaja kasutada põhjapinnast kruusa allapanuna (?) ma täpselt veel ei tea, kuidas see süsteem toimima peaks, et akva sodi täis ei läheks jne.
Need mustad täpid on õhk/niiskus klaasi ja tagatausta vahel.
Ka sinult, kui on oskad soovitada akvaariumile sifooni vms, mis töötaks parmini kui minu kruusa imeja, siis anna aga teada. :)
Kasutan tõesti vee konditsioneeri JBL Biotopoli oma, mis teeb kraanivee turvaliseks. Kasutan sellepärast, et mul vesi on maru lubjane/kare, kuigi testis oli see vast normaalne (?).

_________________
96l rekord juwel: synodontis eupterus, melanochromis, convict cichlid ja 2 antsu 1 super red


Üles
 Teema pealkiri: Re: Akvaariumi veetestid
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 11, 2016 08:56 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Sinu ülalpool lisatud näidud on kõik OK
Kuna sul taimi ei ole, sooviks võimaluse korral ka NO3 näitu teada saada. Seda siis rohkem selles mõttes, et paika saada regulaarse veevahetuse sagedus/vajadus.
Pildi saab postitusse panna, kui lisad lingile Img tagid. Praegu olid sul lisatud Url tagid. Postituse kirjutamisel võta pildi link plokki ja vajuta ülalt Img nuppu.
Konditsioneeri kasutamine on OK, kui on tunne, et kodune vesi ei ole päris see.
Seal kus on elu, tekib ka sodi, niiet sellest lahti ei saa, tuleb vaid selle hulka minimeerida. Vastasel juhul tekivad sodist lõpp-produktina fosfaadid, mis ongi üks vetikate tekke põhjustest.
Millist sifooni kasutad? Pakun välja, et kruusa sissetõmbamise põhjuseks on kas kitsas sifooni osa või liiga kiire veevool läbi toru. Tegelikult peaks kruus kenasti põhja tagasi kukkuma. Oleks tegu liivaga, oleks sifooni tõmbamine arusaadav.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Akvaariumi veetestid
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 12, 2016 04:59 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Nov 23, 2011 07:18
Postitusi: 34
Pildid: 1
Asukoht: Tartu, maramaa
NO3 ei saa kahjuks veel niipea teada. Aga eeldan, et veevahetus oleks sama tihti nagu enamustel 20% iga nädal vahetada. Sifooni osas mõtlesin, kas oskate midagi paremat soovitada firma või üldse kindla toote osas. :)

_________________
96l rekord juwel: synodontis eupterus, melanochromis, convict cichlid ja 2 antsu 1 super red


Üles
 Teema pealkiri: Re: Akvaariumi veetestid
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 12, 2016 09:28 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Selline veevahetuse sagedus võiks olla küll
Ei leidnud pilti oma sifoonist internetist, kasutan Sera oma, aga firma ei oma asja juures tähtsust. Panen youtube lingi, kus on põhimõtteliselt sama sifoon nagu mul. Suurus sõltub natuke ka akvaariumi suurusest

https://www.youtube.com/watch?v=DDQuSSFMHg0


Üles
 Teema pealkiri: Re: Akvaariumi veetestid
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 12, 2016 09:34 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 03, 2009 10:18
Postitusi: 77
Pildid: 4
Asukoht: L-Virumaa
Tere.

Kirjutasid, et sifoon eelistab kruusa imeda sõela ette. Võta see sõel ära ja proovi siis.

Edu.
I.

_________________
400l, Eheim2028, Eheim2224, sooj. Eheim 150W, taimed ja vikerkalad


Üles
 Teema pealkiri: Re: Akvaariumi veetestid
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 12, 2016 10:22 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Oleneb sifoonist - igaühel ei anna sõela ära võtta. Näeks äkki pildi sifoonist? Äkitsi on liiga võimas Sinu akva jaoks?

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Akvaariumi veetestid
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 12, 2016 10:52 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Nov 23, 2011 07:18
Postitusi: 34
Pildid: 1
Asukoht: Tartu, maramaa
Aitäh Pets, olen seda küll poodides näinud, aga olen skeptiline olnud ja pole nii uurinud.

Iljaa kui ma sõela ära võtaks imeks ta lihtsalt kruusa ämbrisse otse, mul on see sifoon lehtrikujuline ja umbes 7cm pikk mis ei tule eriti kasuks kahjuks.

_________________
96l rekord juwel: synodontis eupterus, melanochromis, convict cichlid ja 2 antsu 1 super red


Üles
 Teema pealkiri: Re: Akvaariumi veetestid
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 12, 2016 10:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
Merli kirjutas:
Aitäh Pets, olen seda küll poodides näinud, aga olen skeptiline olnud ja pole nii uurinud.

Iljaa kui ma sõela ära võtaks imeks ta lihtsalt kruusa ämbrisse otse, mul on see sifoon lehtrikujuline ja umbes 7cm pikk mis ei tule eriti kasuks kahjuks.


Peaks proovima pikemat sifooni ja peenemat voolikut. Siis ei tõmba kruusa sisse.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri: Re: Akvaariumi veetestid
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 13, 2016 04:29 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ma kahtlustaks, et Sul on sifoon liiga võimas selle akva jaoks. Kuniks Sul muud sifooni pole, siis proovi kas saad näppudega voolikut natuke kokkupoole suruda/pigistada, et tõmme oleks väiksem.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver