foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 24, 2016 05:08 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Tere!

Minu akva on 84 L
Asukateks on palju väikseid tigusid, andcistrus ja 2 mollyt, 1 õunatigu, 1 guppy
Sees on aquael pump, mis mõeldud kuni 100 Liitrit, aga ei tundu eriti võimas olevat
lisaks õhustaja

Vesi muutus piimjaks, tegin kiire veevahetuse - nii 30% (see vedi, mis mul valmis oli enne)
Lisasin ka kasulikku bakerit vette(ei tea, kas see ka aitas)

Selgus, et süüdi on suvikõrvits, mida olen heldelt oma põhjakale toitnud ja nüüd on selle ribad ja tükid vist hapnema hakand, igaljuhul tuli seda paska päris palju välja.

Kavas oli veelkord vett vahetada, vesigi valmis, aga nüüd akva vesi kena selge

Küsimus on selline - kas vahetan veelkord vee ja riskin üles keerutada seda jama, mida põhjas on kindlasti veel
või ei vaheta veel ja igaks juhuks ei keeruta põhjast jama üles kui praegu on selge ?
Samas on visty nii, et see et ma mindagi ei näe otseselt ei tähenda, et mingit hapnemist ei toimuks?

Oli mõte ka taimed ümber paigutada, mis keerutab veelgi sitta üles, põhjus, miks ma tahan ümber paigutada ongi, et ei saa puhastada vahelt korralikult

Arvamused teretulnud


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 24, 2016 06:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Hea oleks kui sa selle suvikõrvitsa löga välja sifooniksid põhjast. Kuigi pikapeale kaob see ka ise ära, teod kindlasti söövad osa ära.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 25, 2016 08:09 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ära lase siis enam suvikõrvitsal "hulluks" minna. Ühe ööpäeva peab enam-vähem vastu. Jahedamas vees kauem. Kui on pehmeks muutunud, siis korja ikka ennem välja kui päris plödaks ja veiniks käärima on läinud.

Proovi enne taimede nihutamist põhja sifoonida. Kui sealt ikka seda va kakka tuleb, siis sifooni põhi läbi. Mõne testi võiks ehk ka igaks juhuks teha.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 27, 2016 01:03 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Püüan korralikum olla. Nad söövad seda nii mõnuga ja kui nädalavahetuseks ära läksin, siis panin rohkem ja pikemaks ajaks kui akva välja kannatab.

Vahetasin eile õhtul hästi palju vett
korjasin kõik taimed välja ja sifoonisin niipalju kui vähegi veevaru kannatas
Nüüd on kenasti selge. Olen kuulnud ka mingitest vahenditest, mida vette pannakse, et klaarina hoida. Ma ise panin kalapoes müüdavat bakterit, ei tea kas see ka aitab. Kas need vahendid, mis vee klaarina hoiavad on kaladele OK ikka, või oskab keegi soovitada mingit brändi?


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 27, 2016 07:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Kui pikemaks ajaks tahad midagi panna proovi porgandit või kurki. Porgand minu kaladel sai söödud kuskil 4-5 päevaga või isegi rutem, kurgi söövad tavaliselt 2 päevaga nii ära, et isegi koort pole enam alles. Suvikõrvits tikub suhteliselt ruttu pehmeks kahjuks minema.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 30, 2016 01:12 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Ahah, huvitav.
Ütleme, et kui mul on pikemaks ajaks vaja ära sõita. Nii et jätan kellegi teise söötma.
Siis kas ma prepareerin seda porgandit ka kuidagi, keedan veidi pehmemaks, nagu olen lugenud, või mitte?


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 30, 2016 01:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Andsin neile porgandit ilma puhastamata, keetmata. Lõikasin lihtsalt pooleks ja kõik. Kuna suviti ei ole eriti linnas siis minu akvaarium jääb omapäi tavaliselt 5-6 päevaks. Kui tagasi tulen on tavaliselt porgandist koore jupid alles. Muidugi see suvi avastasid mu ancistrused, et vesiroosi lehed kõlbavad ka süüa....
Teistele kaladele on pandud automaatsöötja.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 30, 2016 02:23 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
:D
Mul on õunatigu ka,
huvitav kui hästi ta kõvemat porksi krõmpsutab?
Peaks see nädal jälgima vist.
Kuna mu akva kaas on külgedelt veidi lahti, siis on tigu mitu korda toidu lõppemisel suitsiidi üritanud.
Lahendus on vist korralikult pealt kinni katta äraolekul lihtsalt. Eks see porks läheb ka pehmemeks mõne päevaga ja siis ta saab ikka süüa


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 30, 2016 06:27 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
juurikate ja köögiviljadega tuleb ettevaatlik olla-pigem vähem kui rohkem- ega kalad pole jänesed :wink:

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 [ 9 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver