foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 30, 2015 10:33 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Tere!

Mul on väike - 16,5 l akvaarium, kalu on 6 + tigu
Kaks mollyt, kaks gupit, põhjakoristaja ja üks betta. Kolm neist on siis suured-täiskasvanud ja kakavad ka sellemoodi.
Akvaarium on paar nädalat üle kuu vana ja põhjas kivide vahel on üpris palju kakat. Proovisin mingi vaakumipõhise vahendiga puhastada, aga ei tulnud hästi välja.
Eile andis tilgatest punase- väga halva nitritite näidu, vahetasin pool vett välja ja testisin kohe kärsitult uuesti- jälle punane, ma arvan, et see lenduv kaka andis mulle valenäidu? Sest hilisem - tänahommikune oli OK. Sellest tuli mõte, et kuna mul nii pisike akva, siis ehk võiks ikka seda kakast põhja veidi lahjendada.
Bakterid ei suuda päris ära töödelda ehk(taim on mul ka, kes edasi töötleb) ja et see kakane põhi rikub mu veekvaliteeti ja olen mõelnud, et võiks osa kividest koos kakaga väja korjata, puhastada, keeta ja tagasi panna.
Üks lisa aspekt on veel see, et mul on tekkinud päris palju orgaanilist ainest põhja, mis tuleb taimedest ja taimetoidust, mis olen kaladele pannud. Põhjas on vist siiamaani mingid kurgiseemned, kardan, et see kõik on hapuks läinud ja eritab midagi halba vette ja ma ei saa seda kätte niisama.

Olen lugenud, et põhiosa seda kakat lagundavat bakerit on just selle kruusa sees, nii et ma väga ei laastaks toda populatsiooni seal, aga pool kruusast tahaks küll töödelda.

On see hea mõte?


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 30, 2015 10:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Dets 11, 2014 12:09
Postitusi: 133
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Tere!
Esiteks on akvaarium sellisele hulgale kaladele lootusetult väike. Väikseim akvaarium kuhu nad mahuksid natukenegi normaalselt elama algaks 60 liitrist.
Teiseks tuleb väiksest akvaariumist kalade väljaheide igal juhul välja imeda, olgu see nii keeruline kui tahes. Vastasel juhul lõppeb olukord varem või hiljem kurvalt, kalade surmaga. Mul on endal ka 30 l nano akvaarium ja selles vaid 3 tillukest kala, krevette ja tigusid ja vajadusel filtreerin põhjast väljaheiteid ka kaks korda nädalas. Väike akvaarium vajab väga regulaarset hoolitsust.
Kolmandaks on kalu vaja toita nii , et toidujäänuseid ei tohi üldse jääda akvaariumi põhja vedelema. Kaladele on vaja anda just niipalju toitu, et nad selle lühikese ajaga ära söövad.

Edu!


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 01, 2015 06:17 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
No selge!
Asun tööle, mul võimalus ka varsti suurem akva saada.

Aitäh nõuannete eest!


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 03, 2015 03:01 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Tore, et saad varsti suurema akva. See 16-liitrine võiks jääda Bettale.

Huvitav, kas mollid ja gupid on erinevast soost? Kui, siis varsti saab neid olema palju-palju.

Laidan maha mõtte osa kive (ilmselt siis ikkagi kruus?) välja korjata ja keeta. Pelgan, et see ajaks vee parameetrid veel rohkem paigast. Aga kuidagi pead Sa seda akvapõhja sifoonima. On olemas nanosifoone. Või katseta jämedama morsikõrrega - sinna otsa saad õhuvooliku panna. Need hapuks läinud kurgiseemned on vaja kätte saada. Katsu panna söögiks midagi, millel pole suuri seemneid. Ma vaatan omade kalade pealt, et seemned eriti söögiks ei lähe. Vaid poolemeetrine pleco pistab neid.

Kui näit on roosa, siis ikka vaheta vett kuniks näit OK. Muu siin ei aita. Ma ise ka kunagi olin jännis selle teemaga ja vahetasin või kolm korda päevas.

Võid jätta ka paar päeva kalade söötmist vahele. Ei juhtu nendega midagi.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 15, 2015 12:21 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Aitäh nõuannete eest!
Hetkel ongi asi niikaugel, et sain suurem akva- vast nii 40 liitrit, pole saanud mõõta.
Vana oli ikka väga üle asustatud, ehmatasin täna ära - nägin valget ussikest, aga pidavat olema Detritus ussike, kes tulebki mul orgaanikat sööma.
Panen pisikesse kardheina vohama ja võtan kõik muud taimed ära - nii saan korralikult puhastada.
Betta tahaksingi jätta põhjakoristajaga sinna tillukesse.
Ainult, et põhjakoristaja peaks vast mul siis enamjaolt ajast taimedieediga leppima, sest betta pistab ta tabletti kahe suupoolega ja kipub rasva minema.
Mul oli teine variant ka - võtta talle sõbranna (siis emased mõlemad) ja põhjakas oleks siis ikka suures. Kardan, et võib mingi tibikähmlus ikka lahti minna, aga teda üksinda nukker vaadata, nii udishimulik kala.


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 10, 2015 10:14 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Nüüd on mul 84 liitrit. On küll kergem, õigus. Aga väga palju suuremaks ei saa kasvatada akvat kahjuks, sest üürikorterist kolimine on asi vist liiga keerukas


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver