Antud juhul ongi kaks võimalust:
1. Ribatestid "peetis". Seega tuleks kindluse mõttes testida mõne teise riba- või tilgatestiga.
2. Ribatrestid näitavad ikkagi õiget asja.
Mina isiklikult esimesse varianti ei usu. Eriti veel siis kui ribatestide kehtivusaeg on tips-tops. Riba- ja tilgatestide näidud võivad tõesti kõikuda kuid mitte nii trastiliselt.
Olen isegi aeg-ajalt 2 aasta jooksul (muidugi mitte igapäevaselt!) testinud akvavett ribatestidega "JBL EasyTest 6in1". Seal on õpetus: 2-3sek. liigutad horisontaalselt testriba, raputad testribalt ära üleliigsed veetilgad ja mõne sekundi jooksul näed mõõdikskaalalt Cl2 ning ligikaudu 1 min. pärast näed NO3, NO2, GH, KH, pH näitu. Näitusid võiks teha ja vaadata päeva- mitte lambivalgel. Tehivalguses pole inimsilma värvieristus nii täpne.
Kui NO3 (nitraadid) on 250 mg/l (100 heleroosa > 500 tumeroosa) siis on see tõesti kõrge näit kuid kalu see ei tapa. Samas viitab see näit ikkagi sellele et akvas on midagi veekvaliteediga paigast ära.
Kui tihti teed akvas põhja sifoonimist, filtri puhastust, veevahetust (%) ja sagedus, millised on kalaliigid ja asustustihedus, toitmise sagedus, valgustus (lampide eluiga), taimed?Kuna akva on sul käinud ainult 1-aasta siis ehk veel pole tegemist niiütelda OTS'iga (Old Tank Syndrome). Pigem võib see sündroom tabada mind ja meie akvat kui muutun ühel päeval lootusetult laisaks.