foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: NO2 järsk tõus
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 04, 2015 05:32 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Aug 14, 2014 07:37
Postitusi: 75
Pildid: 6
minu akvat tabas kummaline NO2 tõus, mille otsest põhjust ma ei oska tuvastada.

akva on 240L ja käinud 4 kuud.
viimase veevahetuse ca 30% tegin neljapäeval.

Reedel ostsin ma 18W UV lambi (vetikate ja haiguste ennetamiseks). Kasutusel on suur välisfilter eheim 2078.
Lisaks uuendasin filtris turbafiltri (JBL Tormec). Kasutan neid kuna kraanivesi on liiga aluseline ja kare (ph 7,6 Kh10 gh10) ning eelmine ports oli oma toime kaotanud.

Eile tegin prooviks veetestid. Ph 7 KH 5 GH 8 selline nagu soovisin samas NO2 oli hüpanud 0,4 peale Nh4 oli 0 ja NO3 oli kõigest 1

tegin täna veel igaksjuhuks ühe veevahetuse 40% õhtupoole mõõdan veel no2te

elanikeks on
4 scalaret
2 molly
1 ancistrus sp
3 hypancistrust
7 otocinclust

kalad kõik suht noored

akvas on suht palju taimi.

kas on võimalik et uv lambi lisamine rikkus mu veenäidud?
akva üldvaade hetkel
https://www.dropbox.com/s/323e1lu140vv0 ... 6.jpg?dl=0


Üles
 Teema pealkiri: Re: NO2 järsk tõus
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 04, 2015 09:20 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Sa panid selle UV lambi tööle
Ega see oska sorteerida, mis pahad ja mis head bakterid, tapab kõike ja nii väheneski akvas bakterite kooslus, kes igapäevaselt nitreid töötles

Natuke teemaväliselt, millised su kaladest seda 7,6 karedusega vett liiga karedaks peavad?
Tänapäeval päris paljud kalad, mis looduses pehmemas vees elavad on kasvandustes just sarnase karedusega vees.


Üles
 Teema pealkiri: Re: NO2 järsk tõus
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 04, 2015 10:47 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Aug 14, 2014 07:37
Postitusi: 75
Pildid: 6
nii palju kui uv lambi kohta lugenud olen siis kõikjal on kirjas, et uv lamp mõjutab vaid vees hõljuvaid mikroorganisme. Bakterid mis on filtris ja akvas ei satu UV kiirgusesse.

kaladest skalaredele meeldib pisut happelisem ja pehmem vesi. Loomulikult elaksid nad ka suht normaalselt ph 7,6ga aga turbafiltri lisamine ei võta mul tükki küljest, kui see nende olemise pisut kodusemaks muudab :) ph 7 nagu mul hetkel on sobib kõigile ideaalselt.

täna testisin NO2 ja see oli langenud 0.075 peale. tõusu põhjus jääb selgusetuks aga paistab, et asi on normaliseerunud ja vist piirdub kogemus kerge ehmatusega. Mõõdan veel mõned järgnevad päevad vett.


Üles
 Teema pealkiri: Re: NO2 järsk tõus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 05, 2015 12:39 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
putukas kirjutas:
täna testisin NO2 ja see oli langenud 0.075 peale. tõusu põhjus jääb selgusetuks aga paistab, et asi on normaliseerunud ja vist piirdub kogemus kerge ehmatusega. Mõõdan veel mõned järgnevad päevad vett.

No üks hüpotees on selline, et UV filter nottis maha vees ujuvad bakterid ja vetikad, nende lagunemine tekitaski korraks NO2 tõusu.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: NO2 järsk tõus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 05, 2015 01:04 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
putukas kirjutas:
kaladest skalaredele meeldib pisut happelisem ja pehmem vesi. Loomulikult elaksid nad ka suht normaalselt ph 7,6ga aga turbafiltri lisamine ei võta mul tükki küljest, kui see nende olemise pisut kodusemaks muudab :) ph 7 nagu mul hetkel on sobib kõigile ideaalselt.

Ma ise pole selle turbafiltriga mässanud just selle pärast, et kui iganädalaselt vett vahetada, siis uus vesi jälle teiste parameetritega ja umbes kolme kuuga saab see turbafiltri kasutusiga otsa ning viimases otsas tema effektiivsus teine ja nii toimub pidev vee parameetrite kõikumine.
Just see parameetrite kõikumine on see mis mõjutab kalade tervist.
Ma aastaid tagasi mõtlesin ka ise seda turbafiltrit discuste akvas kasutama hakata, aga kui kuulsin, et Peterburgis aretajad kasvatavad discuseid ka 7,8 vees ja soovitati pigem hoida vee näitajaid stabiilsena mitte "õigetena" siis loobusin sellest mõttest.

Aga muidu sul ilus akva ja see pruun vesi annab selle õige feelingu


Üles
 Teema pealkiri: Re: NO2 järsk tõus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 05, 2015 12:30 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Aug 14, 2014 07:37
Postitusi: 75
Pildid: 6
Rein kirjutas:
putukas kirjutas:
täna testisin NO2 ja see oli langenud 0.075 peale. tõusu põhjus jääb selgusetuks aga paistab, et asi on normaliseerunud ja vist piirdub kogemus kerge ehmatusega. Mõõdan veel mõned järgnevad päevad vett.

No üks hüpotees on selline, et UV filter nottis maha vees ujuvad bakterid ja vetikad, nende lagunemine tekitaski korraks NO2 tõusu.


jep see tundub järele mõeldes täitsa loogiline. Ise selle peale ei tulnudki. Jälgin kuidas järgnevatel päevadel NO2 muutub.


Üles
 Teema pealkiri: Re: NO2 järsk tõus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 05, 2015 12:56 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
See jutt vee parameetrite kõikumisest ja sele halvast mõjust on küll õige.. Kunagi mässasin ise ka turbaga ning mul küll juba kuu ajaga hakkas turbagraanulite mõju kaduma. Kord kuus kanisterfiltrit lahti kiskuda oli aga liig mis liig.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: NO2 järsk tõus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 05, 2015 09:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
Võimalik, et korralik veevahetus ja samaaegne filtri puhastus ning materjalide vahetus põhjustas NO2 hetkelise tõusu. Selle eest hoiatatakse paljudes välisfiltrite juhendites.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver