foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 16 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 14, 2014 09:57 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 22, 2014 05:32
Postitusi: 41
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Tsirka aasta akvat pidanud ja taimed koguaeg vindunud.Kalad tundnud end hästi ja nüüd panin siis pärmipudeli tiksuma,24 tundi seisis ja nüüd õhukiviga akvas.
Ise oma targa peaga mõtlesin,et äkki ei julgeks ööseks jätta akvasse esialgu igaks juhuks,tõstaks kuskile pange vms. Hirmus küll kui hommikuks looja karjas kogu 300ne akva.
Mis teadjad arvavad?


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 14, 2014 10:20 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:? eks see pärmiga mässamine ole nagu noateral kõndimine....enne ikka loe mitu korda vastavaid artikleid....
mul oli ka pärmisüsteem aga zelatiini baasil, mis veidikenegi stabiilsem kui lihtsalt pärm.....
mina isiklikult keerasin ööseks mulliredelit varustava vooliku kraani kinni, aga mitte kogu süsteemi -CO2 läks lihtsalt tuppa...
pead siis ka selle vooliku kraani sulgema mis ühendab pärmipudelit akvaga, et akvast vesi pudelisse eei voolaks kui pudel põrandal,
minul oli vahel kolmikkraan - aga noh seda teemat on siin FOORUMIS VÄGA PÕHJALIKULT LAHATUD.

:? pean tunnistama et vahel ka unustasin ööseks sulgeda, aga midagi ei juhtunud - ju siis ei olnud kontsentratsioon märkimisväärne....

LOODAN, ET OLED TEEMA ENDALE SELGEKS TEINUD :wink:

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 14, 2014 10:53 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 22, 2014 05:32
Postitusi: 41
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
NO eks ma võtsin ka pikalt hoogu enne kui südame rindu võtsin katsetada.Praegu mul mingit kraani teemat pole seega pigem pistan kuskile mujale ööseks:) Lihtsalt pudel voolik otsas ,vooliku otsas kivi,peenike rida jookseb akvas.
Eks ma ikka harin end juurde ja loen ja loen siin ...


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 14, 2014 11:25 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 22, 2014 05:32
Postitusi: 41
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Kas keegi annab abi,loen mingite mullide lugemise kohta minutis.Kuskilt ei leia infot palju neid mulle siis võib olla või ei või olla.
Mul 300L ja mulle jookseb nii mis mühiseb või sain jälle millestki valesti aru. Kõrval jookseb aeraator ka vuhinaga.


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 14, 2014 11:33 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Pärmipudeli korral ööseks kinni keerata pole küll mõtet. Mul balloonist kah CO2 hetkel 24/7 - nii nagu juba aastaid.
Küll on aga mõtet vahepudelil veega, mis hoiab ära pärmi vette sattumise võimaluse ja on mullilugejaks - ntx nii nagu sellel pildl.
300 liitrisel akval ma ei usu, et keegi suudab pärmipudeli ja õhukivi abil liiga palju CO2 akvasse saada. :D
Muidugi "nii mis mühiseb" on ka huvitav mõõtühik, tavaliselt loetakse mulle sekundis või minutis - aga kui mullilugejat pole, siis tõesti ei olegi mingit mõõtmist, peeneid mulle pole võimalik hinnata. Mõistlik on soetada CO2 püsitest, see näitab, kas CO2 tase on normis. Prognoosin, et on armetult vähe.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 15, 2014 12:40 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Ega ka usu, et pärmipudeliga saab 300 liitrises liiga suure co2 sisalduse tekitada, aga kui kardad siis tõsta ööseks see õhukivi natuke kõrgemale, nii poole akva või 1/3 peale - siis jõuab vähem seda gaasi vees seguneda


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 15, 2014 08:29 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 22, 2014 05:32
Postitusi: 41
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Tänan vastajatele!
Tõstsingi igaks juhuks öösel kõrgemale õhukivi,endal natuke rahulikum ka peale teie näpunäiteid öösel magada.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 16, 2014 08:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 02, 2012 09:55
Postitusi: 141
Pildid: 0
Asukoht: Ülenurme
Minul on zelatiiniga pärmipudel kasutusel juba üle aasta. 240L akval on ta pidevalt järel ja mitte õhu kiviga vaid co2 difuuseriga. Taimed kasvavad ja kaladel ei paista ka midagi viga olevat. Mullide arvu ei tea.

_________________
240L taimed, tetrad, daniod, antsud.
25L taimed
ei salli lollust


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 16, 2014 09:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Õhukivi laseb gaasi nii kergesti ja suurte mullidena läbi, et 300L ei tee see mitte midagi.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 04, 2015 11:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 15, 2004 10:10
Postitusi: 53
Asukoht: Keila lähistel
paneõhukivi mis co2 laseb filtri imeva toru alla, nii imeb veevool ylejäänud co2 endasse, see omakorda mixsitakse/lahustatakse filtris korralikult veega läbi ja lastakse akvasse tagsi, kadu minimaalne

Best
Tony


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 05, 2015 12:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Apr 25, 2014 02:07
Postitusi: 114
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn/Keila/Vasalemma
tony kirjutas:
paneõhukivi mis co2 laseb filtri imeva toru alla, nii imeb veevool ylejäänud co2 endasse, see omakorda mixsitakse/lahustatakse filtris korralikult veega läbi ja lastakse akvasse tagsi, kadu minimaalne

Best
Tony


Kusjuures päris olematu see kadu ei ole... minul koguneb see gaas vähemalt osaliselt filtris kokku ning siis n-ö "plahvatab" suurema kogusena korraga väljavoolust. Ma ei tea, kas keegi seda veel kogenud on? Võiks kaaluda hoopis inline diffuuserit - nt http://www.ebay.com/itm/UP-aqua-Inline-CO2-Atomizer-16-22mm-aquarium-Atomic-Diffuser-Reactor-/400534680080?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5d41ba3210.


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 10, 2015 08:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 25, 2009 10:31
Postitusi: 506
Asukoht: Tallinn/Laagri
alfa kirjutas:
Kusjuures päris olematu see kadu ei ole... minul koguneb see gaas vähemalt osaliselt filtris kokku ning siis n-ö "plahvatab" suurema kogusena korraga väljavoolust. Ma ei tea, kas keegi seda veel kogenud on? Võiks kaaluda hoopis inline diffuuserit - nt http://www.ebay.com/itm/UP-aqua-Inline-CO2-Atomizer-16-22mm-aquarium-Atomic-Diffuser-Reactor-/400534680080?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5d41ba3210.



Kas selle jublaka kasutamisega akvaariumivee CO2 supersaturatsiooni
ei tekki ja sellest tulenevalt elukatele gaasemboolia ohtu ei kaasne?


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 11, 2015 06:54 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Silver kirjutas:
Kas selle jublaka kasutamisega akvaariumivee CO2 supersaturatsiooni
ei tekki ja sellest tulenevalt elukatele gaasemboolia ohtu ei kaasne?

No väga järske muudatusi nagunii ei tasu teha ja CO2 taset tuleb ju ka jälgida - sel moel ei kujuta ette, kuidas see ohtlikuks saaks minna.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 05, 2016 01:39 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 12, 2004 02:06
Postitusi: 377
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Kindlasti rumal küsimus aga: "Kas co2 taseme jälgimise võib asendada KH / PH suhte jälgimisega või pean ostma C02 testi?"
ja teine küsimus, et: "Kas CO2 suudab kuidagi ka KH-d muuta?"
...see küsimus seoses sellega, et kraanivee KH on 20 kandis või üle (PH 6,6-6,8) ja hakkasin mingi aeg tagasi veevahetustel kasutama 100% pudelivett (30-50L korraga 1-2 nädala tagant...ehk veidi ebastabiilselt) Panin ka mulli jooksma ja mingi moment Oli KH 13-14 ja PH7,0 ....võtsin siis CO2 tagant ära sest PH/KH tabeli järgi oli vahekord ohtlik ja nüüd nädal hiljem on KH 16 ja PH 7,6
PH muutusest saan loomulikult aru kuid kas KH poleks pidanud sinna jääma kus ta oli või koguni veelgi langema sest eile sai akvasse veel 25L pudelivett KH-ga 8 :roll:


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 05, 2016 08:02 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
jeff01 kirjutas:
Kindlasti rumal küsimus aga: "Kas co2 taseme jälgimise võib asendada KH / PH suhte jälgimisega või pean ostma C02 testi?"

Võib, aga vaevalt et oleks mõttekas. Kui tihti oled valmis neid teste tegema? CO2 test on sama, mis teha neid teste pidevalt. Peale selle on nii KH kui PH hobitesti täpsus mitte just kuigi kõrge, nii et nende kahe testi abil saaud tulemus pole ammugi täpne. Peale selle KH test võib teatud juhtudel anda vale tulemuse. Nii et CO2 test on pikemas perspektiivis mugavam, odavam, usaldusväärsem.
jeff01 kirjutas:
ja teine küsimus, et: "Kas CO2 suudab kuidagi ka KH-d muuta?"
...see küsimus seoses sellega, et kraanivee KH on 20 kandis või üle (PH 6,6-6,8) ja hakkasin mingi aeg tagasi veevahetustel kasutama 100% pudelivett (30-50L korraga 1-2 nädala tagant...ehk veidi ebastabiilselt) Panin ka mulli jooksma ja mingi moment Oli KH 13-14 ja PH7,0 ....võtsin siis CO2 tagant ära sest PH/KH tabeli järgi oli vahekord ohtlik ja nüüd nädal hiljem on KH 16 ja PH 7,6
PH muutusest saan loomulikult aru kuid kas KH poleks pidanud sinna jääma kus ta oli või koguni veelgi langema sest eile sai akvasse veel 25L pudelivett KH-ga 8 :roll:

Kui inglise keelt tönkad, siis on päris hea seletus siin: http://www.aquaticplantcentral.com/foru ... ation.html

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 [ 16 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver