mrst kirjutas:
taimedele seda enam pole veevahetuste ajal juurde tekkinud, aga jah taimedel kus ta oli on mingi reaktsioon toimunud, taim nagu surnud ei ole kuna ajab uusi ilusaid v6rseid.
Minu vastses akvaariumis toimuv on just samasugune, nagu siinses teemas kirjeldatakse.
Paar päeva peale akvaarium sisustamist hakkasid klaasidele tekkima vanade veetilkade kohale valged laigud, mis umbes kahe päevaga täitsa häirivateks muutusid. Proovisin neid švammiga eemaldada, see õnnestus põhiliselt ainult kareda poolega. Jätsin suurema klaaside puhastuse žiletihoidja saamiseni pooleli. Samuti on enamike taimede lehtedele tekkinud valge sade, mis näpuga pühkides ära tuleb. Sade ise on kare. Kardheinade varred muutusid (ma kahtlustan et just nimelt vee tõttu) läbipaistvaks ja hakkasid lagunema. Samas on kardheinal olemas ka korralikud rohelised võrsed.
Et tegu võib olla äärmusliku vee keemiaga, viitab ka torntigude pinnasest välja ronimine. Viimastel päevadel tulevad välja siiski vaid üksikud.
Tõraveres on vesi väga kare ning väga rauarikas. Kui päev peale käivitamist veetestid tegin, siis näitas JBL 5in1 test GH > 21d, KH>20d. 6 päeva hiljem on näidud GH~14..21 ning KH~6..10. pH samast testist seejuures 7.2 .. 7.6. Osaliselt võiks KH väga suurt langust seletada just selle sama (kaltsiumi?)sette tekkimisega.
Kas kellelgi siin on head retsepti, kuidas sellist jama vältida? Segada uut vett enne veevahetust vihmaveega? Ühes arutelus Devi poolt kirjeldatud keemilist setitamist ei julge proovida.