foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Vesi hägune
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 20, 2014 04:34 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Veebr 12, 2013 09:02
Postitusi: 20
Asukoht: Pärnu
Meil on akvaarium juba ca 7 a. Üleeile peale 1/3 vee vahetust, läks vesi häguseks. Tavaliselt meil vesi ikka selge, isegi, kui pikemat aega puhastamata. Ka enne puhastust oli selge, lihtsalt tegime osalise veevahetuse. Viimane vee vahetus oli ilmselt ca 2 kuud tagasi. Rütm, nagu meil ikka ja k6ik on toiminud. Lisasin akvaariumi soola vahetatud vee ulatuses. Kraanivett puhastasime ka ikka sama vahendiga, mida juba ammu (Interpet Bioactive Tapsafe) Kuna hägusus meenutas nagu uue ja veel mitte päris hästi toimiva akvaariumi vett, mille hägusus on tihti tingitud bakterite vähesusest, siis lisasin samal 6htul Stress Zyme, lisasin seda veel ka eile ja täna hommikul. Praegu ikka vesi sama hägune. Tegin just praegu veetesti (ribatesti). Mulle tundub, et k6ik muu on ok, ainult vee karedus suur.

GH= 180
KH= 0
pH= 6.0
NO2= 0-0.5
NO3= 20-40

Akvaarium on 60 l (Biorb Life)

Palun palun aidake, milles v6ib asi olla? Muretsen.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vesi hägune
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 20, 2014 06:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Kas tõesti KH on 0? Tundub kuidagi imelik.
Kas filtrit ka puhastasid?
Kui vesi on valkjas võis bakterite puhang tekkida, muud ei oska nagu pakkuda.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vesi hägune
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 20, 2014 08:25 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Veebr 12, 2013 09:02
Postitusi: 20
Asukoht: Pärnu
See on ribatest, kus pean värvi sarnasust vaatama. Tegin just uuesti. P6him6tteliselt v6ib ka nii öelda, et KH on 0-40, selles vahemikus. Ka NO3 puhul v6iks öelda, et tulemus jääb vahemikku 20-80 (enne kirjutasin, et 20-40) M6ned värvid lihtsalt nii ühtemoodi lahjad, et väga aru ei saa.
Muidu peseme filtri kraaniveega puhtaks, kuid sel korral otsustasime uue filtri panna.
Meil on Biorb Life 60. Selle akvaariumi puhul tootja poolt soovitatakse filter lihtsalt iga kuu ära visata ja uus panna. Meie pole seda vajalikuks pidanud, oleme lihtsalt pesnud ja filtri ära vahetanud umbes kord aastas.
M6tlesin ise ka, et kas t6esti v6is filtri vahetus selle tingida, et vesi on hägune. (Kuna filter hoiab endas häid baktereid, mis said nüüd vana filtriga ära visatud)
Jah, vesi on valjkas hägune. Mis see täpsemalt tähendab, et bakterite puhang v6is tekkida? Ning kas sel juhul on mul üldse neid baktereid m6tet juurde ise veel kallata? (Stress Zyme)


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vesi hägune
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 20, 2014 09:32 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
No jah, filtri sisu visatakse siis minema kui lagunema hakkab - töötav filter ju kõige hinnalisem kraam.
Baktereid ei ole vaja lisada kui akvaarium endine. Seal on baktereid küll. Kõik võtab aega.
Kui filter uuesti tööle hakkab kaob ka hägu.
(KH on Pärnu trassis 17)


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vesi hägune
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 20, 2014 09:58 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Veebr 12, 2013 09:02
Postitusi: 20
Asukoht: Pärnu
Ma elan viimased 8 a Iirimaal. Tegin testi kraaniveest: GH 180, KH 80-180 (ei saa täpsest toonivahest aru)

Aga kas GH 180 akvas, nagu täna sain, on ok?

Saan aru, et me poleks pidanud filtrit ära viskama? :-/ Ta ei lagunenud, täitsa ok oli.

Juhul, kui te vahetate kunagi filtri, kas siis panete tükikese vanast filtrist uue sisse? (olen kuulnud midagi sellist, et pidi hea olema)


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vesi hägune
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 21, 2014 03:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Tavaliselt on meil akvas tekkinud piimjalt valge akvavesi siis kui olen puhastanud välisfiltrit (alguses ehmatasin minagi).
Vee läbipaistvus normaliseerub akvas 24-48h jooksul. Veeasukaid see uduvalge vesi suurt ei häirinud.

Mina näiteks olen välisfiltri puhul patustanud sellega et olen 1-kuu jooksul olude sunnil vähemalt 2x puhastanud filtri svamme ja kanistrit kraanivee all. Kuna meil on akva olnud juba 1-aasta siis pole sellest hoolsast välisfiltri küürimisest midagi erilist juhtunud sest kasulikud bakterid paiknevad mujalgi kui ainult välisfiltris: akva seintel, dekoratsioonidel ja põhjapinnases (siin on vast kõige rohkem baktereid).

Mina arvan et sissetöötatud akva puhul pole filtri täielik tihe puhastamine nii "kriitiline ja ohtlik" kui on see seda alustava akva puhul. Alustavas akvas võib tõesti pidev filtri torkimine ja puhastamine akvaelanikele mõjuda fataalselt.

Tegelikult võiks välisfiltrit puhastada ~4-6 kuu tagant, teatud % vett tuleks akvas välja vahetada iganädalaselt (tegusad akvaristid) või siis üle nädala (lodevad akvaristid, mina). Minule endale hakkab vaikselt tunduma et akvaristi piinlik puhtusearmastus (pidev akva ja filtri küürimine) pole just mitte kõige ihaldusväärsem isikuomadus akvaristikas. Viimase väite puhul mõtlen ma eelkõige iseenda peale. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vesi hägune
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 21, 2014 08:15 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
ertserts kirjutas:
Tegelikult võiks välisfiltrit puhastada ~4-6 kuu tagant, teatud % vett tuleks akvas välja vahetada iganädalaselt (tegusad akvaristid) või siis üle nädala (lodevad akvaristid, mina).

Välisfiltri puhastamisega on lihtne - seda tuleb puhastada siis, kui veevool jääb liiga nõrgaks. Kas see juhtub kuu või aasta järel, ei oma tähtsust.
Veevahetusega on aga nii, et _peab_ vahetama siis, kui nitraatide tase on läinud liiga kõrgeks. Kui on tõsine taimeakva ning nitraadid kasutatakse taimede poolt ära, siis saab kasvõi aasta või rohkemgi ilma vett vahetamata. Samas kui ka sellises akvas teha iga nädal veevahetusi, siis akva elanikud vaid rõõmustavad selle üle.
Ja soovitus teha 20%-25% veevahetus iganädalaselt lähtub sellest, et Harju keskmises akvas võiks see olla piisav hoidmaks vee kvaliteeti normi piires. Tugeva üleasustusega akvas ei tarvitse see olla piisav, tõsises taimeakvas pole selleks jälle otsest vajadust. Nitraaditest näitab, kas veevahetused on piisavalt sagedased ja küllaldase mahuga. Kuna kõik ei viitsi/taha testida, siis suuremate õnnetuste ärahoidmiseks on selline soovitus.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vesi hägune
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 21, 2014 01:05 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Veebr 12, 2013 09:02
Postitusi: 20
Asukoht: Pärnu
Suured tänud k6ikidele vastajatele. Olen kokku ca 10 a pidanud akvaariumit ( 3a Eestis ja 7a Iiris), kuid tunnen end ikka veel kohati nagu algaja. :)
Nüüd tekkis selline küsimus, et millised on norm testi näitajad akvas ja milised on juba üle normi?


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vesi hägune
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 21, 2014 03:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
http://www.drsfostersmith.com/pic/article.cfm?aid=1079

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
 [ 9 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver