foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: veetest
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 19, 2005 06:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Dets 08, 2004 12:21
Postitusi: 40
Asukoht: Tartu
Selline mure: meil on siin üks 20 liitrine akvaarium, milles elab muuhulgas veel üks lippuime paar. Paar kuud tagasi hakkasid emase uimed otsadest mädanema. Siis sai ta pandud teise akvaariumi, kus möllas just uimemädanik ja sai ravitud Tetra ravimiga. Uimed kasvasid ilust tagasi. Panime väiksesse akvaariumi tagasi. JUba paari tunni möödudes oli näda kuidas kala uimed muutusid hõredaks, läksid rigadeks ja paari päeva pärast neid enam praktiliselt ei onud. Sai uuesti teise akvaariumi tõstetud.....seal elab tänaseni :)

Ma ei taha uskuda et selle põhjuseks on uimemädanik, kuna teistel kaladel on kõik korras. Arvan, et probleem on vees......midagi on paigast ära.

Siit siis küsimus, et milliseist veeteste oleks kõige otstarbekam osta? Kõiki ei jõua soetada, aga mõnega saaks hakkama. Millised aga annvad kõige olulisemat infot? Ootan soovitusi!

Ette tänades


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 19, 2005 08:09 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
1. uimemädanikku ravitakse alati üldakvaariumis - seda selleks,et haigustekitajad kogu akvaariumis hävitada. see,et teised kalad pole haigestunud, näitab et need ülejäänud on tugevama immuunsüsteemiga. enne haige olnud kala aga nakatus uuesti seetõttu,et tema organism oli läbipõetud haigusest juba nõrgestatud,ühtlasi oli bakterivastane ravim hävitanud kala normaalse mikrofloora,mis harilikult kahjulike bakterite vastu töötab. seetõttu nakatuski kala uuesti ja kiiresti.
2. veetestidest võiks olenemata igasuguste probleemide olemasolust või puudumisest olla igal akvaristil kodus kh/gh,ph ja no3 test. sinu puhul soovitaksingi esimese testina muretseda nitraaditest, kuna uimemädanik on tihti probleemiks just saastatud akvaariumis.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 19, 2005 09:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Dets 08, 2004 12:21
Postitusi: 40
Asukoht: Tartu
Olen tegelikult teadlik, et ravi peaks läbi viima üldakvaariumis, kui tookord otsustasime teha teisiti, kuna akvaariumis elab veel botia, kellele minu teada sellised ravimis võivad saatuslikuks saada.

Aga kas siis tõesti on uimemädanik võimeline hävitama kala uimed kõigest paari tunniga? Kas pole võimalik, et lihtsalt on vesi tasakaalust väljas?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 19, 2005 09:45 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
vee koostis ei saa sellises ulatuses kahjustusi nii kiiresti põhjustada, kui sa just äädikat vms pole akvasse kallanud. variante on 2: a) bakterite kätetöö ja b) mõne agressiivse kala kätetöö


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 20, 2005 06:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Dets 08, 2004 12:21
Postitusi: 40
Asukoht: Tartu
Ma kahtlustan, et ehk on mõlema variandi koosmõju. Suhteliselt agressiivne(rohkem nagu seksinäljas :wink: ) on isane lippuim - ta rammis pidevalt emast vastu seina.

Aga kui ma nüüd igaksjuhuks ikkagi viiksin selles 20 liitrises akvaariumis ühe ravikuuri läbi siis kindlasti peaksin botia teise akvaariumi tõstma. Kui suur on aga tõenäosus et niiviisi suuremasse akvaariumisse haiguse viin?


Üles
 [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver