foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 14 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 15, 2013 01:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Eile hooldasin akvat, vahetasin ~50% veest, viskasin ära ~25% taimi (niigi neid vähe), puhastasin uuesti välisfiltri ja lisasin filtrile juurde fosfaadifiltri (PhosEx ultra - vetikatõrje). Täna õhtul märkasin et akvas on vesi kergelt valkjalt udune. Esmapilgul tundub et kalu, krevette ja killertigusid see asjaolu ei häiri. Ainult et paar killertigu on roninud akva veepiirile.

JBL välisfiltris on filtrikorvide järjekord ülalt alla järgmine:
Filtrikorv 1 - Kahekihiline shvamm (jäme- ja peenstruktuuriga), korvi külgedel eraldi küljesahtlites veel mõlemal pool väikesed shvammid.
Filtrikorv 2 - Kahekihiline shvamm mille keskel on ovaalne ava kuhu asetatakse fosfaadikotike.
Filtrikorv 3 - Biopallid.
Filtrikorv 4 - Makaronid.

Fosfaadifiltri õpetuses oli joonis mis näitas et fosfaadifilter asetatakse välisfiltris kas filtrikorvi 2 või 3. Vähemal nii sain mina aru. Fosfaadifiltri asetamiseks pidin ma loobuma ühest biopallide filtrikorvist. Seega jäi järele ainult üks filtrikorv biopallidega.

Kas ülalmainitud fosfaadifiltri asukoht filtrikorv 2 on ikkagi õige? :-k

Veeteste ma pole tükimal ajal teinud. Leidisn kusagilt need mitte eriti adekvaatsed ribatestid. Tegin veetestid ribatestiga, pisut ikka selgem kui kaardimoori juures kohvipaksult ennustamine. Veetestid olid NO3-10, NO2-0, GH-14, KH-6, pH-7.6, Cl2-0. Kalu toidan 1x päevas, pühapäev on neil toiduta meditatsioonipäev. Akva 11-kuud vana.

Kergel valkjalt udune akvavesi tuletab mulle meelde seda aega kui ma 11-kuud tagasi esmakordselt käivitasin akva.
Hetkel mul ongi selline tunne et akva justkui alustas oma tööd uuesti nullist. Olen ennemgi puhastanud välisfiltrit, sama palju vett vahetanud kuid seda piimjat udu pole akva vees olnud. Vesi on olnud puhas ja selge.

Fosfaadifilter sai välisfiltrisse asetatud vetika (habevetikas jt.) invasiooni pärast. Mingil ajahetkel tekkis tunne et ma ei kasvata akvas enam tami vaid ainult igat sorti vetikaid, eriti habevetikat.

Millest on tingitud kergelt piimjas akvavesi, kas fosfaadifiltri asetamisest, filtripuhastusest, vähestest taimedest või mingitest teistest asjaoludest? :-k

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 15, 2013 03:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Pakuks, et bakterite puhang. Ehk sattusid filtri puhastamisega liiga hoogu.

Suutsin kuu aega tagasi sama asja endal tekitada, kui filtri puhastamisega natuke liiga hoogu sattusin. Mind aitas kui põhja korralikult sifoonisin ja toitmist kõvasti vähendasin, lisasin mingi hetk JBL Clynol'i samuti.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 15, 2013 12:20 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
#-o äkki ikka liigne usinus.....selle puhastamisega...
pigem kasvata kerge taime dzungel... ...aga see minu ISIKLIK arvamus :wink:

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 15, 2013 05:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Tänan vastajaid.

Loodan isegi et ma pingutasin kergelt üle selle vetikavastase võitluse ja puhastuse aktsiooniga. Üritan taimi enam mitte eemaldada, varsti akvas ainult "igav põhjapinnas ja tühi väli". Mingi aeg tagasi ostsin tasakaalustuseks juurde taimi kuid needki kattusid lühikese ajaga habevetikaga. Eemaldasin need taimed, mille alt ei paistnud taim ise enam välja. Kahjuks oto'd habevetikat ei söö.

Vaatab siis kui tõhus on see fosfaadifilter.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 15, 2013 07:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
Vetika vastu ei aita mitte vetikaga taimede eemaldamina ja vee vahetamine vaid tuleb vetika tekke põhjusega tegeleda. Ehk uuri välja mis on sinu kastis vetikale soodne ja eemalda see. Esmapilgul tundub, et kastis on liiga vähe taimi st et toitaineid jääb üle ja need võtab endale siis vetikas.
Kuid see ei pruugi olla tegelik/ainus põhjus.
Abiks ka link: http://www.theplantedtank.co.uk/algae.htm

_________________
325 liitrit vett


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 16, 2013 12:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Paistab et hetkel pääsesin kerge ehmatusega. Akvavesi oli piimjalt udune ainult 1-päev. Täna õhtuse seisuga on vesi jälle täiesti puhas ja selge.

Samas loodan et välisfiltris paiknev tubli fosfaadifilter oto'delt vetikate toidulauda nina eest ära ei tõmba.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 16, 2013 01:22 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:wink: ei tahaks ennast korrata-aga minul soid ,,saed,, habevetika ära 95% ulatuses...
hetkel -mones yksikus kohas voib leida pisikesi tuuste....see 5% ei ole silmale riivav-pea olematu

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 16, 2013 05:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Jah, eks sellepärast minu meel ja käsi sügelebki selle järele et võtta akvasse mõni tõhus habevetika sööja. Hetkel on minul teada ainult 2 liiki SAE (ei tihka võtta) ja American Flagfish (Jordanella floridae). Viimasele kalaliigile ihun päris hammast kuigi tean et nende akvasse toomisel võin saada ettearvamatuid üllatusi mis ei piirdu ainult habevetika söömisega. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 17, 2013 08:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Habevetikas tekib üldjuhul ainult CO2 puudusel ja kõige muu olemas olul, vähemalt minu kogemuse järgi. Kui vees taimede kasvuks sobivad parameetrid valesti on võid sa neid taimi sinna istutada palju tahad, vetikas kasvab peale ja kõik, enne peaks ikka vetika tekke põhjuse välja selgitama.
Muidugi võivad teatud taimed kiiremini kasvada kui vetikas, vallisneeria näiteks, aga anubiast/microsorumit sa ei saa kasvatada, need kasvavad enne vetika vaibaga üle.
Väetisega ei tasu ka väga hoogu minna, taimede kasvatamisel on põhiline, et valgus/toitained/CO2 tasakaalus oleksid.
Nagu aatomik juba mainis, siis püüa vetikate tekke põhjus esmalt välja selgitada.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 17, 2013 09:48 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Mär 23, 2013 10:21
Postitusi: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
shadowcat kirjutas:
Habevetikas tekib üldjuhul ainult CO2 puudusel ja kõige muu olemas olul, vähemalt minu kogemuse järgi. ...

Mul jookseb CO2 balloonist ja pH on suht stabiilselt, nii hommikul kui ka õhtul, ~7,1 ning KH13. Seega CO2 puudust ei tohiks olla (tabeli järgi ~30mg/l), kuid kahjuks habevetikas ikka võimutseb.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 17, 2013 11:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Jussjuss, tänud sulle asjaliku nõuande eest.

Ma jah muretsesin jälle juurde aeglaselt kasvavaid kalleid taimi (anubias barteri, microsorum pteropus - üldse ei kasva, täielik pude roots). See oli minu möödalaskmine. Oleksin pidanud hoopis juurde muretsema kiiresti kasvavaid taimi kes vetika kasvust ette jõuaks ja vetikale säru teeks. Mul hetkel ongi akvas ainult kõik tiguaeglaselt kasvavad taimed. Mitte ühtegi kiirekasvulist taime! Mul tuleks taimekasvatuse strateegiat oluliselt muutma hakata. Kohe näha et ma pole mingi pühendunud taimekasvatajast koduvana.

Või siis tuleks tulevikus kivise akvapõhja ja paari juurikatükiga pidama hakata hoopis piraajasid. :lol:

Taimeväetiseid ma ei tihkaks ega julgeks akvas kasutada sest mul seal krevetid ja killerteod. Keemialaks saadaks nad pilve peale.

Mis puutub sellesse et ma pidin fosfaadifiltri lisamisel loobuma ühest biopalli filtrikorvist (1 jäi alles) siis selle tõhusust või kahjusust ei oska ehetkel minagi ette arvata ega kommenteerida. Ma ei tea kas see lahend tegi asja paremaks või hoopis nutusemaks. Vahest teab seda mõni akvarist kes on selle fosfaadifiltri kogemuse läbi teinud ja läbi elanud.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 18, 2013 12:24 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
ertserts kirjutas:
Taimeväetiseid ma ei tihkaks ega julgeks akvas kasutada sest mul seal krevetid ja killerteod. Keemialaks saadaks nad pilve peale.

Millest selline arvamus? Krevette on loomulikult igasuguseid ja pole välistatud et mõni liik neist on tõesti ka ülitundlik. Aga üldjuhul soovituslikes piirides lisatud väetis ei tee midagi ei krevettidele ega killertigudele.
ertserts kirjutas:
Mis puutub sellesse et ma pidin fosfaadifiltri lisamisel loobuma ühest biopalli filtrikorvist (1 jäi alles) siis selle tõhusust või kahjusust ei oska ehetkel minagi ette arvata ega kommenteerida. Ma ei tea kas see lahend tegi asja paremaks või hoopis nutusemaks. Vahest teab seda mõni akvarist kes on selle fosfaadifiltri kogemuse läbi teinud ja läbi elanud.

Kogu see fosfaadifiltriga mässamine on kaunikesti arusaamatu. Milleks?
Jussjuss vihje oli asjalik - mõistlik on keskenduda sellele, et saada taimed kasvama, mitte võidelda tontteab millega. Kui taimed vedu võtavad, enamasti kaovad muud mured.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 18, 2013 01:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Soovitage palun vedelike näol taimeväetisi (nt. JBL tooted jt.) mida võiks akvasse lisada ilma et see ohustaks kalau, krevette ja tigusid.
Enamus taimi on akvas risoomiga, juurikate küljes.

Mõtlen siis seda et kas keegi kavaristidest on edukalt kasutanud nö. vedelväetisi akvas kus elavad selgrootud.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 18, 2013 01:28 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Olen kasutanud krevettide ja tigudega akvades igasuguseid väetisi: kõikvõimalikke vedelväetisi, ise kokku segatud väetisi, Agrimix-i - mingeid kadusid pole seni esinenud. Isegi siis mitte, kui katsetasin lilleväetist krevetiakvas - loomulikult väheses koguses. ;)

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 [ 14 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver