foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 2 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: CO2 arvutamine
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 07, 2005 12:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 27, 2004 10:05
Postitusi: 66
Asukoht: Tallinn/Tartu
Alguses otsustasin, et ei hakka co2-ga mässama, kuid nüüd tahan siiski natuke taimekasvu turgutada. Asi selles, et mingit plahvatuslikku kasvu ma ei soovi, vaid tahaks lihtsalt kompenseerida kalade suhteliselt väikest arvu ja sellest tulenevat co2 defitsiiti.
Lugesin, et kui 100 l kohta on umbes 100 neooni või muud paarisendist kala, siis põhimõtteliselt ei ole vaja co2 lisada, suhteliselt tihedalt istutatud taimedele peaks jätkuma niigi. Kuna 100 neooni 100l kohta tundub üsna maitselage lahendus, mis meenutab rohkem kilusid konservipurgis kui dekoratiivakvaariumi, siis mõtlesingi et peaks need ca 50 neooni co2-ga kompenseerima. Nüüd aga küsimus, et kust saab teada, kui palju kalad co2 välja hingavad. Ning need tabelid kh/ph ja c02 sõltuvusest on muidugi toredad küll, aga nad ju ei võta arvesse eriti neid juba akvas seesolevaid kalu (või võtavad ph taseme kaudu?).
Ning viimane küsimus. Eeldame, et saan vastused eelnevatele probleemidele. Kas DIY co2 süsteemi poolt co2 genereerimise mahtu saab reguleerida pärmi hulga varieerimise abil. S.t. pean katsetama erinavate pärmi hulkadega ja siis valima välja see, kus mullide arv sobib kõige enam?

_________________
128l- Amazon


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 07, 2005 04:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 17, 2004 12:30
Postitusi: 463
Asukoht: Tartu
Kogu vette lahustunud CO2 võetakse PH-testiga ilusasti arvesse, seega ei pea iga kala väljahingatavat CO2 kogust üle mõõtma.
Taimede jaoks vaata sellestsamast pH/kH tabelist sobiv väärtus ja püüa PH-d selle väärtuse kandis hoida ( :!: olgu ka öeldud, et ka suhteliselt väike pH kõikumine (nt. 0,5 ühiku võrra) tähendab tegelikult vee parameetrite olulist kõikumist ja kalad selle peale eriti ei rõõmusta).

Pärmi-meetodil CO2 genereerimise üks halbu külgi on jah kehvapoolne reguleerimisvõimalus. Kuid see pole siiski mitte võimatu. Enda jaoks tegin asja selliselt - ühendasin puskaripudeli otsa paralleelselt 2 mullilugejat, millest ühe väljund läks akvasse ja teine suvalisse veeanumasse. Kuna mõlema mullilugeja väljundis oli oma reguleerimiskraan, siis sai akvasse minevate mullide arvu reguleerida parajale arvule minutis ja ülejäänu läks teise mullilugeja kaudu korstnasse.


Üles
 [ 2 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver