foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 12 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 05, 2013 03:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 30, 2012 08:49
Postitusi: 92
Pildid: 0
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tere ! Mul selline probleem ,et veepind on juba tükk aega olnud ''õline'' ,ma arvan ,et proteiinikiht ,kuid mu veepind liigub ja lainetab jõudsalt. Veetestid näitavad nüüd ainult head ,no3 ja no2 on mõlemad suurepärased. Probleem selles ,et olen täheldanud mõõksabade passiivsust ,kui kedagi akvaariumi juures ei liigu ,siis nad istuvad kas lossis, filtri all,filtri kõrval ,kuskil taimede vahel jne . Hiljuti suri üks emane ära ,kes samuti koguaeg istus filtri all ning järgmine päev avastasin maime (seetõttu pidasin seda surma juhuslikuks ,et sai mingitmoodi lapsi ilmale tuues viga ) igal pool ringi tuhnimas . Isane istub samamoodi kuskil all koguaeg . Kas see kiht võib mõjutada neid ? Teised kalad gupid ja ancu maimudel pole samuti midagi viga. Ma ei märka kalade juures ka mingeid väliseid haigusi . Palun abi :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 19, 2013 01:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Vaatasin sinu albumit. Vahepeal oli sul seal kuidagi vähevõitu taimi, nüüd juba on tsipa. Taimi võiks ikka olla rohkem. Mõõksabad vajavad akvas palju elusaid taimi. Tehistaimed viskaksin ma akvast üldse välja. Ma kasutaksin neid tehistaimi ja tehisdekoratsioone ainult siis kui kasvataksin näiteks piraajasid. Sul on seal akvapõhi suht õhukese kultuuriga, kerge kivikeste kiht. Kui sul pole võimalik akva põhja toekamaks teha siis muretse endale näiteks mõned pinnavee taimed (nt.Pistia stratiotes jt.), kasvavad hästi ja meeldivad kaladele. Märkasin veel seda, et ma ei näinud akvas korraliku mullitamist (ehk ei jäänud pildile). Akvas peaks kindlasti olema korralik pinnavee liikumine ja mullitamine (difuuser). Kui neid asju pole võivad akvas tekkida õige pea probleemid. Kalu üle toita ka ei maksaks, korra päevas täiesti aitaks. Nädalas võiks kaladel üks päev olla "paastupäev".

Millal sa selle akva käivitasid?
Õline veepind viitab justkui uuele alustavale akvale või väga suurele veevahetusele. Veetesti puhul oleks hea kui test oleks täpsem (tilgatest, stats. indikaatortest jms) kui seda on paberist ribatest.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 19, 2013 08:40 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Minu esimene tegu oleks too" titanik" ja loss akvast eemaldada. On see loss Trixie toode? Kui nii siis pane kapi peale.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 19, 2013 08:56 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
ertserts kirjutas:
Õline veepind viitab justkui uuele alustavale akvale või väga suurele veevahetusele.

Et siis mismoodi on "õline" veepind seotud suure veevahetusega? Olen teinud ka väga suuri veevahetusi (üle 80%), sellist seost pole küll kunagi täheldanud.
Veepinna lainetamine selle kihi vastu ei aita, veepinna liikumine võib aidata, veepinna "murdmine" enamasti aitab. Kindlasti aitab selle vastu välisfiltri korral pinnapuhastaja, mille saab seada välisfiltri sissevõtule.
Eluspoegijad vahel söövad proteiinikihti, mul omal ajal mollid tegid seda usinalt.
Loss jms. ka minu meelest pole eriti paslik akvasse.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 19, 2013 10:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Dets 29, 2011 06:05
Postitusi: 61
Asukoht: rae vald harjumaa
mulle tundub et küsija pole abi veel saanud,
aga oleks vist lihtsam, kui põhiline info, mida probleemide korral ikka tahetakse, oleks teada
muuhulgas millega ja kui sageli toidad, kui tihti veevahetus jmt
osa küsimusi vaata tervisemurede alt


PS minuarust pole sel pildil häda miskit, dekoratsioonide valik on igaühe enda asi ja antud viimane pilt albumist jätab sümpaatse mulje
Pilt

_________________
35L start 7.12.11 | suurem uuendus 11.11.12 | Ancistrus, 4 Neon Tetrat(Paracheirodon innesi), Krevetid (Neocaridina Heteropoda var.red) ei tea kui mitu :), 2 Neritina snail(sp zebra, onion), paras ports taimi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 19, 2013 10:52 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
crissux kirjutas:
PS minuarust pole sel pildil häda miskit, dekoratsioonide valik on igaühe enda asi ja antud viimane pilt albumist jätab sümpaatse mulje

Loomulikult on. Nende vidinatega on kolm aspekti: kas nad on ohutud kaladele (keegi ei jää kuhugi kinni), kas nad ei erita midagi vette (kui on päris kalapoest, siis on lootust, et mitte) ning lõpuks siis see, kuidas klapivad kellegi arusaamaga ilust. Et kui on pärit kalapoest, siis minu pärast olgu - üldjuhul kalapoe kraam on ohutu. Kui kuskilt mujalt pärit, oleks vast targem akvast välja visata.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 19, 2013 11:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 19, 2012 06:44
Postitusi: 105
Asukoht: Tallinn
Eks selle akva sisustuse vaimustus tuleb kõigil läbi põdeda. Mäletan kui olin teismeline leidsin kah, et jube lahe on näiteks NLis toodetud tuukrikujuke kellelt kõrvadest mullid üles tõusid. Hetkel mu laps arvab, et tungivalt on vaja osta plastmassist järvekarbi kuju mis mullitaja otsa ühendades kaant avab ja sulgeb. Hetkel olen kah veendunud, et akvaarium olgu pigem loodslik, sest kunstlike asju on meie ümber liigagi palju.
Aga üldiselt maitse üle ei vaielda ja teemaalgatajale edu kalde pidamisel!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 20, 2013 02:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Kui minu mälu ei peta siis esimesel akva käivitamise kuul olid minulgi veepinnal laigukesed. Kuid ma ei teinud eriti nendest laigukestest välja, hiljem need kadusid ja enam pole neid olnud.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 20, 2013 07:46 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
To: Gerdionu. Too plastmassist karp on mul olnud. Ja loomulikult masstootjalt Trixie. Mul oli ta 30l. akvas. Üheltmaalt hakkas akva imelikku kirbet haisu levitama. Lahmisin iga päev vett vahetada. Lõpuks tuli mõistus koju - võtsin selle teokarbi välja ja nuusutasin! Tõeline õudus!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 20, 2013 08:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 19, 2012 06:44
Postitusi: 105
Asukoht: Tallinn
Jüri T kirjutas:
To: Gerdionu. Too plastmassist karp on mul olnud. Ja loomulikult masstootjalt Trixie. Mul oli ta 30l. akvas. Üheltmaalt hakkas akva imelikku kirbet haisu levitama. Lahmisin iga päev vett vahetada. Lõpuks tuli mõistus koju - võtsin selle teokarbi välja ja nuusutasin! Tõeline õudus!


Õnneks olen siiani suutnud lapse himule vastu seista ja ühtegi plastmassjurakat me akvas ei leidu:)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 20, 2013 09:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Selle mõtte vist sai su laps kalapoeg nemost :)

Aga tagasi teema juurde. Minu 240l akvas oli ka proteiinikiht silmaga märgata. Tegin selle jaoks isetehtud sisefiltri, mis ühtlasi käitub ka pinnakoorijana. Vaja ainult veepumpa (võimsus vastavalt akva suurusele), plastik pudelit, filtri svamme ja natuke osavust kääride või noaga. Peale päeva on kiht kadunud ja vesi muutub ka selgemaks. :) Muidugi prototüüp sai kiiruga tehtud ja veidi kohmetu aga nüüd uued mõtted juba kuidas veel täiustada. Samas minul oli nii kui nii vaja lisada veeliikumist akvapõhjas ja see pudel mind ei häiri. Varsti peaks taimed sisse kasvama siis veel parem.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 20, 2013 09:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 19, 2012 06:44
Postitusi: 105
Asukoht: Tallinn
Mul on ostetud kalakesest spets skimmer JBL TopClean II. Lisaks pinnakoorimisele saab selle taha edukalt ära peita ka soojenduspulga.
Mingit kihti pärast seda veepinnal pole. Vahel satuvad krevetid ainult välisfiltrisse. Eks aegajalt päästan nad taas vabadusse.


Üles
 [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver