foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Vee ringlus akvaariumis
PostitusPostitatud: Reede Dets 14, 2012 08:09 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 26, 2011 12:22
Postitusi: 37
Pildid: 2
Asukoht: Saku
Tere, mul 200 l akvaarium ja Cristal Profi e900 filter. Olen paigutnud flöödi akvaariumi otsaseina ja selle otsa lameda otsiku (see käib vist muidu ilma flöödita). Flöödi avad olen pööranud u 45 kraadi veepinnase allapoole ja lapik otsik on ühte serva pidi vee piiril, et liigutada ka veepinda. Veevõtt ja tagasivool on erinevates akvaariumi otstes.

Probleem on aga see, et ma ei näe et akvaariumis taimed liiguksid. Jah esiservas, kuhu suunab vett see lapik otsik, seal nad küll kõiguvad, aga tagaseinas oleks nagu surnud tsoon. Flöödi avadest ei oleks nagu miskit kasu...

Kuidas teil on flööt või/ja lapik otsik paigutatud või kasutate lisapumpasid, et vesi korralikult ringleks ja surnud tsoone ei oleks?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 14, 2012 11:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Sept 21, 2004 12:37
Postitusi: 73
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Tere. Mul endal on sisefilter aga siiski flöödiga. Mul ei ole flöödi otsas seda lapikut otsa vaid oli kaasas kork, mis sulgeb otsa. Flööt on mul keeratud akvaariumi lühema külje suhtes nurga alla (vast päris 45 kraadi ei ole aga umbes) ja flöödi augud on suunatud veepinnale ka kerge nurga all, et oleks mingi veepinna liikumine. Tundub, et tsirkulatsioon toimub ;D

_________________
500 l, uus algus 05.11.2020


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 15, 2012 06:05 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 26, 2011 12:22
Postitusi: 37
Pildid: 2
Asukoht: Saku
Hea tähelepanek :). Panin ka ilma flöödita.

Kas sul on väljavool ja sissevool ühes nurgas? JBL näidisvideos on torud ühes nurgas, mul olid enne vastasnurkades ja jätsin ka uue filtirga nii, aga äkki peaks kokku panema?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 15, 2012 06:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 19, 2012 06:44
Postitusi: 105
Asukoht: Tallinn
Mul on sisefilter vasakul tagumises nurgas, flööt otsaga vaataja suunas ja suunab sealt ülemise vee liikuma vasakult paremale, mis paremal pool vajub alla ja suundub tagasi mööda põhja vasakule kaasa korjates kogu rämpsu filtrisse. Kogu vesi ringleb ilusti ja surnud tsoone ei ole. Flööt on seepärast et mul elutseb kolm Pangio Kuhliid, kes kuulu järgi pidavat filtrisse peitu pugema:)


Üles
 [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver